Kredyt dla lekarzy – jak wygląda?

lekarze specjaliści >Kredyt dla lekarzy – jak wygląda?

Kredyt dla lekarzy – jak wygląda?

Uniben
Jesteś lekarzem i potrzebujesz uzyskać kredyt? Osoby wykonujące ten zawód postrzegane są przez banki jako wiarygodne, przez co przysługują im często specjalne przywileje. Dowiedz się, jak wygląda uzyskanie kredytu dla lekarza oraz jakie są zalety takiego finansowania.

Preferencyjne warunki kredytu dla przedstawicieli wolnych zawodówOsoby, które wykonują tzw. wolne zawody to grupa zawodowa, której przysługują pewne przywileje i bonusy w kontekście uzyskania kredytu oraz jego spłaty. Do grupy tej zaliczani są, m.in. lekarze, artyści, prawnicy czy psycholodzy. Banki przyznają korzystne warunki kredytowania dla takich osób ze względu na ich status zawodowy z racji wykonywanego zawodu zaufania publicznego. Lekarze oraz inni przedstawiciele wolnych zawodów cechują się bardzo niskim ryzykiem kredytowym – głównie poprzez terminowe spłacanie swoich zobowiązań kredytowych oraz wysokość zarobków z tytułu wykonywania swojej pracy, co jest poręczeniem wypłacalności dla banków.

Kredyt dla lekarzy – korzystne warunkiPreferencyjne warunki pożyczek dla lekarzy dotyczą najczęściej procentowych zniżek np. przy zakupie nowego auta – z reguły upust oscyluje w granicach 1-2%. Podobnie wygląda obniżenie prowizji bankowej lub niższe oprocentowanie kredytu. Zdarzają się również sytuacje, w których banki nie wymagają dostarczenia poręczenia ubezpieczenia, np. na wypadek utraty pracy czy potwierdzenia zabezpieczenia majątkowego w postaci posiadanego dobra materialnego. Preferencyjne warunki kredytu obejmują również przedstawicieli pozostałych zawodów medycznych – wśród nich znajdują się, m.in. położne czy pielęgniarki.

Kredyt dla lekarzy – główne zaletyKredyt dla lekarzy to typ pożyczki, która posiada wiele zalet. Specjalne warunki kredytowania oraz uproszczone procedury jej uzyskania zaliczane są do głównych korzyści starania się o kredyt lekarski. Wśród zalet pożyczek dla lekarzy wymienia się również:

 • długi okres kredytowania,

 • uproszczoną formę sprawdzania zdolności kredytowej,

 • szybką weryfikację złożonego wniosku,

 • brak konieczności przedstawiania osiągnięć finansowych,

 • brak poręczycieli,

 • nie są wymagane zabezpieczenia, np. w postaci nieruchomości,

 • wniosek składany jest jedynie na podstawie dowodu tożsamości.


 • Kredyt dla lekarzy – dostępne rozwiązania  W zależności od zapotrzebowania banki oferują kilka rodzajów kredytów dla lekarzy. Wśród najpopularniejszych zobowiązań wymienia się kredyty na zakup nieruchomości, pożyczki na dowolny cel oraz pożyczki leasingowe na zakup sprzętu medycznego.

  Pożyczka na zakup nieruchomości  Najczęściej wybieranym zobowiązaniem finansowym jest kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości. Okazuje się jednak, że głównym udogodnieniem dla lekarzy są pożyczki na oświadczenie (aż do 350 000 zł) – bez sprawdzania zdolności kredytowej osoby. W przypadku, w którym lekarz wnioskuje o wyższą kwotę kredytu, zobowiązany jest do przedstawienia jego wyników finansowych.

  Kredyt na dowolny cel  Pożyczka dla lekarzy na dowolny cel jest zobowiązaniem, które nie ma określonego przeznaczenia – oznacza to, że organy prawne oraz banki nie rozliczają kredytobiorcy z tego, na co przeznaczy środki uzyskane z kredytu. Pożyczki te charakteryzują się okresem finansowania do kilku lat, dużą kwotą kredytowania oraz brakiem raportowania o kredycie do Biura Informacji Kredytowej.

  Pożyczka leasingowa  Pożyczka leasingowa dla lekarzy powstała z myślą o ich zapotrzebowaniu na zakup sprzętu medycznego. Finansowanie to jest połączeniem leasingu finansowego oraz kredytu bankowego. Charakteryzuje się tym, iż właścicielem sprzętu jest lekarz, a amortyzacja urządzeń leży po stronie pożyczkobiorcy. Pożyczka umożliwia finansowanie wszelkiego niezbędnego sprzętu takiego jak, np. urządzenia medyczne, aparatura, sprzęt diagnostyczny czy standardowe wyposażenie gabinetu: sprzęt komputerowy, meble medyczne (regały, łóżka czy fotele).

  Artykuł powstał we współpracy z https://www.medfinance.pl/

   

   

  medserwis.pl Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: 601 410 411, e-mail: medserwis@medserwis.pl