Ketonal Sprint na urazy i kontuzje

lekarze specjaliści >Ketonal Sprint na urazy i kontuzje

Ketonal Sprint na urazy i kontuzje

Ketonal Sprint na urazy i kontuzje
Urazy i kontuzje mogą pojawić się w każdym momencie, wystarczy chwila nieuwagi. Osoba, która doznała urazu, odczuwa ból, zaczerwienienie skóry oraz dyskomfort podczas poruszania. W takich sytuacjach sięga po leki o działaniu przeciwbólowym, których zadaniem jest złagodzenie dolegliwości. Warto sięgnąć po te, o szybkim działaniu.

Powody i diagnoza urazów i kontuzji


Urazy lub kontuzje mogą się pojawić nie tylko u osób, które regularnie uprawiają sport, ale także podczas codziennych czynności. W zależności od miejsca urazu może się pojawić ból, ból podczas chodzenia, obrzęk, zaczerwienienie czy zmniejszony zakres ruchu. Aby zminimalizować dolegliwości bólowe, można sięgnąć po niesteroidowe leki przeciwzapalne, np. Ketonal Sprint, o szybkim i silnym działaniu.


Do urazów i kontuzji może dojść podczas uprawiania sportu. Niezależnie od tego, czy dana osoba regularnie ćwiczy, czy dopiero zaczyna, tak samo jest narażona na urazy. Najczęściej dochodzi do nich, gdy trenujący:  • pomija rozgrzewkę oraz rozciąganie po zakończonym treningu,

  • zbyt ambicjonalnie podchodzi do ćwiczeń, wymaga od siebie więcej, niż jest w stanie wykonać,

  • wykonuje ćwiczenia w zły sposób,

  • nie przestrzega zaleceń od lekarza, fizjoterapeuty czy trenera,

  • nie poświęca czasu na regenerację.


Nieprawidłowo wykonywane ćwiczenia mogą stać się przyczyną bólu, zapalenia stawów czy urazów i kontuzji (np.zwichnięcie stawu skokowego, zerwane więzadła, stłuczenia, naciągnięcia i naderwania mięśni). 


Jeśli dolegliwości bólowe utrzymują się długo, nasilają się lub towarzyszy im podwyższona temperatura, zawroty głowy lub duże trudności z chodzeniem, należy skonsultować się z lekarzem, ponieważ może to świadczyć o poważniejszych uszkodzeniach, wymagających rehabilitacji lub zabiegu operacyjnego.


Jak leczyć urazy i kontuzje?


Pierwszym objawem kontuzji bądź urazu jest ból, który może wpływać na wykonywanie codziennych czynności. W tym celu warto sięgnąć po leki przeciwbólowe i przeciwzapalne. Leki NLPZ są przeznaczone do łagodzenia dolegliwości bólowych spowodowanych kontuzjami, w szczególności w przypadku bólu o charakterze słabym lub umiarkowanym. 


Ketonal Sprint wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne i przeciwgorączkowe. Można po niego sięgnąć w przypadku bólu głowy, żołądka, w bólach menstruacyjnych czy bólach spowodowanych urazami. Lek rozpuszcza się w szklance wody już w 30 sekund, a dzięki płynnej formie jest łatwy do połknięcia. Poręczną saszetkę można zawsze mieć przy sobie. Ketonal Sprint zawiera ketoprofem z lizyną w największej dawce dostępnej bez recepty, dlatego szybko łagodzi niechciany ból. Jest przeznaczony dla osób powyżej 16. roku życia, a także tych, którzy nie tolerują glutenu ani laktozy. 


Warto wiedzieć, że wszystkie niesteroidowe leki przeciwzapalne, jak Ketonal Sprint powinny być stosowane doraźnie, w momencie pojawienia się bólu. Ich długotrwałe stosowanie może powodować wiele groźnych konsekwencji, jak ból w podbrzuszu czy krwawienie z dróg pokarmowych. 


 

 

medserwis.pl Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: 601 410 411, e-mail: medserwis@medserwis.pl