Jak pozbyć się dolegliwości wywołanych przez zespół cieśni nagdarstka?

MEDserwis.pl >Jak pozbyć się dolegliwości wywołanych przez zespół cieśni nagdarstka?

Jak pozbyć się dolegliwości wywołanych przez zespół cieśni nagdarstka?

Jak pozbyć się dolegliwości wywołanych przez zespół cieśni nagdarstka?


Jak pozbyć się dolegliwości wywołanych przez zespół cieśni nadgarstka?



Ból nadgarstka, uczucie sztywności palców czy utrudnione zaciśnięcie ręki to tylko kilka z charakterystycznych objawów towarzyszących zespołowi cieśni nadgarstka. Nieleczone mogą prowadzić do trwałego uszkodzenia nerwu pośrodkowego. Jeśli podobne dolegliwości pojawiają się u Ciebie i zastanawiasz się jak sobie z nimi poradzić — czytaj dalej.



  1. Objawy zespołu cieśni nadgarstka

  2. Sposoby na dolegliwości bólowe 


Choroba zapalna dotykająca ciesnie nadgarstka występuje stosunkowo często. Jest to ucisk nerwu pośrodkowego w kanale nadgarstka, który może powodować zaniki mięśni kłębu kciuka. Na szczęście dzisiejsza medycyna rozwija się w szybkim tempie, dzięki czemu możliwe jest już leczenie łąkotki bez operacji, jak również nieoperacyjne zmniejszanie dolegliwości przy zespole cieśni nadgarstka.  


1. Objawy zespołu cieśni nadgarstka


Zespół cieśni nadgarstka w początkowej fazie choroby może przebiegać łagodnie. Pacjenci zazwyczaj jako najczęstsze objawy wymieniają zaburzenia czucia, mrowienia palców, czy dyskomfort w okolicy kciuka ręki dominującej. Na początku nie zwracają na nie uwagi, ponieważ nie utrudniają one codziennego funkcjonowania. Dużo częściej do lekarza zwracają się z pytaniem jak złagodzić ból kręgosłupa lędźwiowego. Problem zauważany jest dopiero wtedy, gdy drętwienie palców i osłabienie siły chwytu powoduje wypadanie przedmiotów z rąk. Nieleczony zespół cieśni nadgarstka, czyli długotrwały ucisk na nerw pośrodkowy może powodować zanik mięśni kłębu kciuka, konsekwencją czego może być problem z wykonywaniem precyzyjnych ruchów ręką. Przyczyny zespołu cieśni nadgarstka mogą być różne. Od nadwagi, poprzez zaburzenia hormonalne, lub stan zapalny. 


2. Sposoby na dolegliwości bólowe 


Skuteczne leczenie zespołu cieśni nadgarstka w większości przypadków wymaga operacji. Jednak wszystko zależy od stopnia zaawansowania choroby. Jeśli przyczyną zespołu cieśni nadgarstka jest reumatoidalne zapalenie stawów pomóc może odpowiednia suplementacja witaminy B oraz przyjmowanie leków o działaniu przeciwzapalnym. Domowe sposoby leczenia cieśni nadgarstka to np. masaż. Pomocne może być również usztywnienie ręki.


Na zaawansowanym etapie choroby, gdy zaburzenie czucia utrudnia codzienne funkcjonowanie, a ruchom towarzyszy trzaskający palec — konieczne będzie leczenie operacyjne. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Blizny pooperacyjne nie są duże. Należy pamiętać, że po operacji cieśni nadgarstka konieczne będzie podjęcie właściwej rehabilitacji. W krótkim czasie umożliwi ona normalne funkcjonowanie. 


 


Zespół cieśni nadgarstka to męcząca dolegliwość. Jednak szybkie rozpoznanie choroby i jej leczenie umożliwia całkowitą eliminację problemu. Jeśli uważasz, że potrzebna jest Ci diagnostyka zespołu cieśni nadgarstka, zgłoś się do specjalisty (wiele informacji znajdziesz tu - https://www.crsclinic.pl/porady/zespol-ciesni-nadgarstka/) i jak najszybciej rozpocznij leczenie zachowawcze. 


 

 

Aktualności

Jak skutecznie usuwać blizny sposobami domowym więcej

Bądź piękna z BONA DEA - sprawdź jakie okazje przygotowaliśmy dla Ciebie w tym miesiącu! więcej

Lekarska Spółdzielnia Profesorsko-Ordynatorska zaprasza pacjentów na konsultacje i badania! więcej

Pantomogram – co warto wiedzieć o badaniu? więcej

Badania prenatalne dla kobiet więcej

Powiększanie piersi – najważniejsze informacje więcej

Plastyka piersi – czy warto się na nią zdecydować? więcej

Nowoczesna stomatologia – jak dbać o zdrowie jamy ustnej więcej

Dermatologiczne rozwiązania najczęściej występujących problemów skóry więcej

Rezonans magnetyczny Warszawa - bez skierowania, bez kolejki w Centrum Medycyny Sportowej. więcej

Tomografia komputerowa Warszawa - prywatnie w Centrum Medycyny Sportowej w Warszawie więcej


Nowości ze świata medycyny

medycynaestetyczna bona dea

Czy wiesz, że...

Zobacz również

Apteki

Domy opieki

Szpitale w Polsce

Dodaj placówkę do bazy

 

medserwis.pl Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: 601 410 411, e-mail: medserwis@medserwis.pl