Korekta uśmiechu i zadbana skóra - to wszystko w jednym miejscu

MEDserwis.pl >Korekta uśmiechu i zadbana skóra - to wszystko w jednym miejscu

Korekta uśmiechu i zadbana skóra - to wszystko w jednym miejscu

Dentimadr Marta Zinkow, lekarz stomatolog i lekarz medycyny estetycznej
wywiad : dr Marta Zinkow, lekarz stomatolog i lekarz medycyny estetycznej z Centrum Medycyny Estetycznej Aspalia i Specjalistycznego Centrum Stomatologii Dentima

Czy w stomatologii i medycynie estetycznej można mówić o trendach, które zwiększają popularność niektórych zabiegów nad innymi? Co kształtuje te trendy?

Trendy oczywiście występują, ale przede wszystkim to jak wyglądamy lub to jak chcemy wyglądać zależy tak naprawdę od indywidualnego wzorca piękna. Podstawą jest oczywiście zadbana skóra i zęby, czyste włosy, a także ładny zapach, który powoduje, że drugą osobę postrzegamy jako piękną, atrakcyjną, zadbaną. W dalszej kolejności zwracamy uwagę na dłonie, ubiór. Dotyczy to zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Niemniej prawdą jest, że promowane zabiegi, głównie te z medycyny estetycznej powodują, że pacjenci zgłaszają się na „konkretne” terapie. Na pewno tendencje te są mniejsze w Dentimie. Stomatologia rządzi się swoimi prawami. Każdy marzy o pięknym, ale przede wszystkim zdrowym uśmiechu. Z całą pewnością stomatologia estetyczna zyskała wielu sprzymierzeńców.

Najpierw piękna, gadka skóra, a póżniej zadbane zęby? Jak pacjenci wybierają swoje priorytety wizerunkowe?

Dla mnie jako lekarza bardzo ważne jest kompleksowe podejście do pacjenta. Możemy przeprowadzić szereg zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, ale jeśli pacjent lub pacjentka będzie miała problem z zębami, to estetyczne poprawianie urody nie przyniesie oczekiwanych rezultatów. Piękny uśmiech, a przede wszystkim zdrowe zęby potrafią odjąć lat, zmienić rysy twarzy, a przede wszystkim wywołują uśmiech na twarzy, przez co jesteśmy bardziej atrakcyjni.
Metamorfoza uśmiechu polega często na zintegrowanej współpracy lekarzy zajmujących się ortodoncją, protetyką, chirurgią i endodoncją. Te wszystkie zabiegi wykonujemy w Dentimie. Efekty uzyskane po zabiegach stomatologicznych często są tak spektakularne, że przechodzą też oczekiwania samych pacjentów. W kolejnym etapie dopasowuję terapie estetyczne, które poprawiają kondycję skóry, czy też wyrównują asymetrie powstałe w wyniku np. utraty owalu twarzy lub zmarszczek mimicznych.

W jednym miejscu tak wiele możliwości? Jak udało się Pani stworzyć takie miejsce, gdzie pacjent może zadbać zarówno o zdrowy uśmiech i skórę bez zmarszczek i oznak zmęczenia?

Przez wiele lat było to moje największe marzenie. Miejsce, w którym oprócz zabiegów stomatologicznych można upiększyć również skórę twarzy i ciała. W Dentimie możemy w sposób kompleksowy zadbać o zdrowy i piękny uśmiech, a w Aspalii o promienną skórę. Niezwykle ważne
jest dla mnie indywidualne podejście do pacjenta, ale również to, aby w jednym miejscu osoby, które do nas przychodzą mogły skorzystać z wielu zabiegów, które poprawiają komfort życia, upiększają, a także niwelują niedoskonałości, które np. przez długie lata spędzały nam sen z powiek.

Jakie zabiegi dostępne są w Dentimie i Aspali, czyli w miejscu zintegrowanym na jeden cel, na piękno!

Kierując się coraz większym zainteresowaniem pacjentów, a także możliwościami przeprowadzania w jednym miejscu metamorfozy uśmiechu oraz zabiegów podtrzymujących i podkreślających atrakcyjny wygląd twarzy, stworzyłam zintegrowane miejsce, w którym można poddać się kompleksowemu leczeniu stomatologicznemu, a także zabiegom z zakresu medycyny estetycznej. Wzajemnie dopełniające się dziedziny medycyny, pozwalają naszym lekarzom opracować optymalny plan leczenia, który spełni oczekiwania i potrzeby pacjentów. Nasi lekarze pracują na sprzęcie najwyższej jakości, a także na produktach renomowanych marek, które posiadają certyfikaty jakości i bezpieczeństwa. Szereg możliwości zabiegowych umożliwia lekarzom dopasowanie terapii do różnych problemów z którymi zwracają się do nas pacjenci. W ofercie posiadamy zabiegi odmładzające takie jak: toksyna botulinowa, wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym, a także odmładzanie za pomocą laseroterapii. Bardzo ciekawymi, a przede wszystkim naturalnymi zabiegami są terapie na bazie własnej krwi, czyli osocze i fibryna bogatopłytkowa. Dzięki nim skóra jest odżywiona, bardziej napięta i sprężysta. Jako lekarz bardzo cenię sobie naturalne efekty, dlatego w mojej klinice jest dużo zabiegów z zakresu właśnie medycyny regeneracyjnej.
W Dentimie, ja zajmuję się głównie protetyką odtwarzaniem prawidłowej czynności i budowy całego układu stomatologicznego, w którego skład wchodzą jama ustna z zębami, mięśnie, nerwy oraz stawy skroniowo-żuchwowe. Dodatkowo w swoim zespole mam lekarzy, którzy odpowiedzialni są za leczenie ortodontyczne, endodontyczne, periodontologiczne, stomatologię zachowawczą, estetyczną, a także dziecięcą. Posiadamy nowoczesny sprzęt w postaci mikroskopów, cyfrowy rentgen, czy znieczulenie komputerowe.

Czy można zatrzymać czas i wyglądać młodziej niż pokazuje metryka, oddając się w ręce fachowców?

Bardzo zależy mi na tym, aby każdy pacjent, który przychodzi do mnie na konsultację zarówno stomatologiczną jak i tą z zakresu medycyny estetycznej uzyskał szczegółową informację na temat stanu skóry i propozycję terapii. Niemniej jednak zawsze podkreślam, że ważna jest systematyczność i profilaktyka. O skórę należy dbać cały czas, stąd lepiej zadbać o nią już wcześniej, niż w wieku bardzo dojrzałym, kiedy zmiany zachodzące w skórze są już bardzo zaawansowane.

 

Aktualności

Korekta uśmiechu i zadbana skóra - to wszystko w jednym miejscu więcej

Zarządzanie w ochronie zdrowia – co dają te studia podyplomowe? Perspektywy zawodowe więcej

Skuteczne usuwanie blizn sposobami domowymi więcej

Bądź piękna z BONA DEA - sprawdź jakie okazje przygotowaliśmy dla Ciebie w tym miesiącu! więcej

Lekarska Spółdzielnia Profesorsko-Ordynatorska zaprasza pacjentów na konsultacje i badania! więcej

Pantomogram – co warto wiedzieć o badaniu? więcej

Badania prenatalne dla kobiet więcej

Powiększanie piersi – najważniejsze informacje więcej

Plastyka piersi – czy warto się na nią zdecydować? więcej

Nowoczesna stomatologia – jak dbać o zdrowie jamy ustnej więcej

Dermatologiczne rozwiązania najczęściej występujących problemów skóry więcej

Tomografia komputerowa Warszawa - prywatnie w Centrum Medycyny Sportowej w Warszawie więcej


Nowości ze świata medycyny

medycynaestetyczna bona dea

Czy wiesz, że...

Zobacz również

Apteki

Domy opieki

Szpitale w Polsce

Dodaj placówkę do bazy

 

medserwis.pl Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: 601 410 411, e-mail: medserwis@medserwis.pl