Nie traktuj ŻYLAKÓW po macoszemu!
Nie traktuj ŻYLAKÓW po macoszemu!
Przewlekła niewydolność żylna wiąże się z dysfunkcją zastawek i jest chorobą, która nieleczena może prowadzić do zakrzepicy żył oraz owrzodzeń troficznych. Objawy choroby są mocno zróżnicowane i zależą od stadium choroby. Nie zawsze żylaki kończyn kończyn dolnych powodują groźne powikłania, ale są objawem choroby, która nie leczona może stanowić zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia chorego. Im dłużej czekamy na wizytę u lekarza, tym mniejsza szansa na szybkie i skuteczne leczenie. Diagnostyka na wczesnym rozwoju choroby pozwala zastosować skuteczne leczenie i uniknąć zabiegu operacyjnego.
Stanem swoich żył powinny zainteresować się osoby, które zauważają u siebie opuchliznę w okolicy nóg, ból i uczucie ciężkości, które nie ustępuje nawet po odpoczynku. Jest to pierwszy objaw, który powinien być sygnałem ostrzegawczym i skłonić do wizyty u lekarza. Odwlekanie leczenia działa na niekorzyść pacjenta, dlatego warto zgłosić się do lekarza po zauważeniu pierwszych objawów choroby.
Jak przebiega pierwsza wizyta u lekarza
Podczas pierwszej wizyty lekarz przeprowadzi z pacjentem rozmowę na temat dolegliwości, obejrzy zmiany i wstępnie oceni zaawansowanie choroby. W profesjonalnym gabinecie jest możliwość wykonania badania dopplerowskiego, które rozwieje wątpliwości na temat stanu żył. Możliwość przeprowadzenia tego badania powinna być priorytetem przy wyborze odpowiedniej kliniki. Badanie USG Doppler pozwala na ocenę gdzie krew płynie wolniej, a gdzie szybciej, gdzie może się cofać ze względu na niedomykanie się zastawek żylnych itd. Do badania nie trzeba się specjalnie przygotowywać, badanie jest bezpieczne i bezbolesne, można je powtarzać wielokrotnie. W przypadku badania żylaków ważne jest, aby ustalić charakter zmian chorobowych i zastosować odpowiednie procedury terapeutyczne. Filarem sukcesu w leczeniu żylaków kończyn dolnych jest profesjonalna diagnostyka i kwalifikacja do leczenia przeprowadzona przez doświadczonego lekarza flebologa.

Jeżeli problemem są małe zmiany, to mamy dobrą wiadomość, najprawdopodobniej wystarczą małoinwazyjne zabiegi, które pozwolą szybko i skutecznie rozwiązać problem. Żylaki można usunąć różnymi metodami. Zabiegi z zakresu małoinwazyjnych metod leczenia żylaków m.in. skleroterapia, laserowe usuwanie żylaków, leczenie żylaków parą wodną wykonywane są w warunkach laboratoryjnych, pacjent po zabiegu udaje się do domu, a w następnym dniu po zabiegu może powrócić do codziennej aktywności. Skleroterapia to zabieg, podczas którego naczynia ostrzykuje się specjalnym sklerosantem, czyli preparatem zamykającym naczynia żylne. Laserowe usuwanie żylaków - EVLT, czyli wewnętrzna ablacja laserowa powoduje szybkie obkurczenie i zamknięcie niewydolnej żyły bez konieczności jej usuwania. Najnowocześniejszym rozwiązaniem w leczeniu żylaków kończyn dolnych jest technologia Steam Vein Sclerosis, która polega na zastosowanie do zamknięcia zmienionych żył pary wodnej. Zabieg trwa krótkoi jest bezbolesny, można go przeprowadzić jednocześnie na obydwu nogach. Bezpośrednio po zabiegu pacjent może samodzielnie udać się do domu.
Zastosowanie technik chirurgicznych w leczeniu żylaków
Większe żylaki trzeba niestety usunąć operacyjnie. - Najpopularniejsza forma ich usuwania to stripping żył, polegający na usunięciu żył odpiszczelonych, a w dalszym etapie na usunięciu żylaków i przecięciu niewydolnych żył. Można też zabieg usuwania żylaków wykonać metodą miniflebektomii, która przypomina stripping, jednak pień żylny usuwa się małymi odcinkami. Wzdłuż żyły wykonuje się małe nacięcia, przez które usuwane są zmienione chorobowo naczynia. Miniflebektomia jest procedurą małoinwazyjną, która jest bezpieczna i umożliwia uzyskanie dobrych efektów estetycznych.
W większości przypadków leczenia żylaków optymalne wyniki można uzyskać stosując leczenie hybrydowe, które polega na zastosowaniu u jednego pacjenta kilku metod terapeutycznych, ale o tym może zadecydować tylko doświadczony lekarz.
Szczegółowa oferta na naszej stronie internetowej www.arsestetica.pl
Aktualności
Bądź piękna z Bona - Dea skorzystaj z naszej grudniowej oferty! więcej
XVI Poznańskie Spotkania Kardiologiczne 16-17 listopada 2023 roku - Zarejestruj się więcej
Wizyta u kardiologa – co warto wiedzieć przed wizytą? więcej
Bezzębie – jak radzić sobie z brakiem zębów? więcej
Pantomogram – co warto wiedzieć o badaniu? więcej
Badania prenatalne dla kobiet więcej
Powiększanie piersi – najważniejsze informacje więcej
Plastyka piersi – czy warto się na nią zdecydować? więcej
Nowoczesna stomatologia – jak dbać o zdrowie jamy ustnej więcej
Dermatologiczne rozwiązania najczęściej występujących problemów skóry więcej
Rezonans magnetyczny Warszawa - bez skierowania, bez kolejki w Centrum Medycyny Sportowej. więcej
Tomografia komputerowa Warszawa - prywatnie w Centrum Medycyny Sportowej w Warszawie więcej
Nowości ze świata medycyny
Susz konopny i nie tylko. Co warto wiedzieć na temat produktów CBD?
więcej
Xanax – co to za lek? Kiedy warto go stosować?
więcej
Laserowa korekcja wzroku – kto może z niej skorzystać?
więcej
Konferencja Master Of Aptos 2023 i 10-lecie Aesthetic Concept
więcej
O Implantach zębowych bez stresu i tajemnic
więcej
Czy wiesz, że...
Akcesoria erotyczne, dzięki którym rozsmakujesz się w przyjemności
więcej
Jak często powinno się odwiedzać okulistę?
więcej
Rewolucja Diagnostyczna: Zastosowanie Rezonansu Magnetycznego w Medycynie Nowoczesnej!
więcej
Siłownia – świątynia ciała i ducha
więcej
Krem do twarzy z witaminą C — co warto o nim wiedzieć i kiedy się on sprawdzi?
więcej
Tajemnicze sygnały serca - Jak rozpoznać objawy zawału i dlaczego czas jest kluczowy?
więcej
Okulary czy soczewki kontaktowe na astygmatyzm?
więcej
Domowe sposoby na kaszel u dziecka
więcej
Zobacz również
medserwis.pl Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: 601 410 411, e-mail: medserwis@medserwis.pl