Jak walczyć z bliznami po zabiegach chirurgicznych?

MEDserwis.pl >Jak walczyć z bliznami po zabiegach chirurgicznych?

Jak walczyć z bliznami po zabiegach chirurgicznych?

Jak walczyć z bliznami po zabiegach chirurgicznych?

Blizny są skutkiem ubocznym chorób skórnych, urazów ciała lub zabiegów chirurgicznych. Blizny pooperacyjne powstające w wyniku przerwania ciągłości skóry i zastosowania szwów często są przyczyną kompleksów zarówno kobiet jak i mężczyzn. Blizny po cesarskim cięciu lub po urazach ortopedycznych w prawidłowym przebiegu gojenia się rany mogą być praktycznie niewidoczne, niestety nie zawsze tak się dzieje. Zaburzenie tego procesu może doprowadzić do powstania mało estetycznej blizny, a dodatkowo może dojść do przerostu blizny i uczucia ciągnięcia, które powoduje ogromny dyskomfort w codziennym życiu. Miejsce rany operacyjnej oraz genetyczne skłonności do zabliźniania mają wprawdzie znaczny wpływ na efekt końcowy gojenia, ale zawsze wskazana jest odpowiednia pielęgnacja rany.



W początkowej fazie gojenia rany pooperacyjne mogą być miękkie i nie wystawać ponad powierzchnię skóry, jednak w kolejnych etapach gojenia blizna staje się poszerzona i uniesiona, przez co jest bardziej widoczne. Na powierzchni skóry może także pojawić się charakterystyczne stwardnienie. W wielu przypadkach blizna po zabiegu chirurgicznym odróżnia się odcieniem od zdrowej skóry – zazwyczaj przybiera czerwony lub siny kolor, który może utrzymywać się przez wiele lat. W leczeniu blizn pooperacyjnych bardzo duże znaczenie ma ich wiek – im blizna jest starsza, tym trudniejsze jest jej usuwanie, dlatego warto zastosować odpowiednią pielęgnację już na etapie gojenia się rany.


Rodzaje blizn po zabiegach chirurgicznych


Rozróżniamy główne trzy typy blizn pooperacyjnych: przerostowe, zagłębione, zwane również zanikowymi oraz bliznowce.


Powstanie blizny przerostowej wynika ze złej pielęgnacji rany pooperacyjnej, np. braku uruchomienia, niewłaściwej higieny lub odpowiedniego opatrunku. Jeżeli w krótkim okresie po wygojeniu rany, w naszej skórze zaczną nadmiernie wytwarzać się włókna tkanki łącznej – bardzo możliwe, że blizna ulegnie „wybrzuszeniu” względem zdrowej, nietkniętej urazem skóry.


Blizny pogłębione odwrotnie do blizn przerostowych powstają wskutek produkcji za małej ilości włókien tkanki łącznej, którą pokrywa tkanka blizny. Tak zagojona blizna zapada się w skórze, tworząc wgłębienia, które z wiekiem, czyli wskutek spowolnienia produkcji kolagenu, stają się coraz bardziej widoczne.


Bliznowiec tworzy się w miejscach w których skóra ulega wysokiemu napięciu. Niby już rana jest zagojona, ale produkcja włókien tkanki łącznej trwa w najlepsze, stale wrastając w zdrową skórę i tworząc efekt dużych, rozlanych blizn. Na tego rodzaju blizny najbardziej narażone są młode kobiety oraz osoby, które odziedziczyły w genach tę niewdzięczną nadprodukcję tkanek.


Dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii możemy nie dopuścić do powstawania szpecących nasze ciało blizn i odzyskać utracone piękno.


Metody leczenia blizn po zabiegach chirurgicznych?


Istnieje kilka sposobów na pozbycie się blizn lub chociaż zmniejszenie ich widoczności. Można zdecydować się na chirurgiczne usunięcie blizn poprzez wycięcie zmienionej tkanki i pozostawienie wyłącznie tej zdrowej, mniej inwazyjne w usuwaniu blizn są zabiegi laserowe, inną opcją jest poszukanie odpowiednich preparatów, które pomogą nam skutecznie uporać się z problemem szpecących blizn w warunkach domowych. Na rynku znajdziemy zarówno kremy, maści jak i plastry silikonowe w żelu, które pozwolą nam na skuteczną walkę z bliznami. Pozbywanie się niechcianych blizn wcale nie musi kończyć się na stole chirurgicznym.


W obecnych czasach dostępne są produkty, których składniki wykazują działanie znacząco zmniejszające widoczność blizn. Jeżeli więc mamy problem z nieestetycznym bliznami, koniecznie wypróbujmy domową kurację, np. przy użyciu Kelo-cote® plastra silikonowego w żelu. Jest to jedna z wygodniejszych opcji, żel dzięki efektowi okluzji zapewnia stałą wilgotność blizny. W rezultacie blizna ulega wygładzeniu, zmiękczeniu i uelastycznieniu. Poza tym można stosować go nawet w trudnodostępnych miejscach.


Kelo-cote® plaster silikonowy w żelu o opatentowanej formule i unikalnej technologii przylegania do skóry SILICLEAR COMPLEX przeznaczony jest do stosowania na blizny różnego pochodzenia w celu zmniejszenia ich widoczności oraz zmniejszenia ryzyka powstawania przerostów lub bliznowca.


Skuteczność Kelo-cote® plastra silikonowego w żelu potwierdzona została badaniami klinicznymi w leczeniu wszystkich rodzajów blizn: pooperacyjnych, pooparzeniowych, pourazowych, potrądzikowych, po cesarskim cięciu.


Kelo-cote® został opracowany, by pomóc w leczeniu blizn i przywrócić naturalny wygląd skóry po zagojeniu się rany. Zawarte w składzie żelu polimery dwutlenku krzemu wysychając łączą się krzyżowo tworząc cienki plaster samo przyklejający się do skóry. Opatrunek zapewnia okluzję, utrzymuje się na skórze przez 12 godzin po czym złuszcza się wraz z naskórkiem.


Dodatkowe zalety plastra Kelo-cote®:



  • Zmiękcza, wygładza i spłaszcza powierzchnię blizny

  • Zmniejsza stopień odbarwienie blizny

  • Łagodzi swędzenie i uczucie dyskomfortu

  • Wpływa na normalizację produkcji kolagenu


Kelo-cote® łatwo nakłada się na wszystkie obszary skóry, w tym okolice stawów i zgięć oraz szybko wysycha pozostawiając niewidoczny, przepuszczający powietrze „film”, stanowiący ochronę przeciw bakteriom oraz negatywnym bodźcom środowiska zewnętrznego.


Główną istotą działania silikonu na bliznę jest tworzenie opatrunku silikonowego, a tylko 24 godzinny kontakt silikonu z blizną zapewniający okluzję daje efekt terapeutyczny.


Kelo-cote® plaster silikonowy w żelu zapobiega nieprawidłowemu bliznowaceniu do postaci blizny przerosłej i bliznowca.


Dla bezpieczeństwa stosuj Kelo-cote® zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Zwróć uwagę na przeciwwskazania. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem.

 

Aktualności

Korekta uśmiechu i zadbana skóra - to wszystko w jednym miejscu więcej

Zarządzanie w ochronie zdrowia – co dają te studia podyplomowe? Perspektywy zawodowe więcej

Bądź piękna z BONA DEA - sprawdź jakie okazje przygotowaliśmy dla Ciebie w tym miesiącu! więcej

Lekarska Spółdzielnia Profesorsko-Ordynatorska zaprasza pacjentów na konsultacje i badania! więcej

Pantomogram – co warto wiedzieć o badaniu? więcej

Badania prenatalne dla kobiet więcej

Powiększanie piersi – najważniejsze informacje więcej

Plastyka piersi – czy warto się na nią zdecydować? więcej

Nowoczesna stomatologia – jak dbać o zdrowie jamy ustnej więcej

Dermatologiczne rozwiązania najczęściej występujących problemów skóry więcej

Tomografia komputerowa Warszawa - prywatnie w Centrum Medycyny Sportowej w Warszawie więcej

Rezonans magnetyczny Warszawa - bez skierowania, bez kolejki w Centrum Medycyny Sportowej. więcej


Nowości ze świata medycyny

medycynaestetyczna bona dea

Czy wiesz, że...

Zobacz również

Apteki

Domy opieki

Szpitale w Polsce

Dodaj placówkę do bazy

 

medserwis.pl Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: 601 410 411, e-mail: medserwis@medserwis.pl