Metody leczenia żylaków w Ars Estetica

MEDserwis.pl >Metody leczenia żylaków w Ars Estetica

Metody leczenia żylaków w Ars Estetica

Metody leczenia żylaków w Ars Estetica
Skąd się biorą żylaki na naszych nogach i dlaczego powinniśmy je leczyć. Żylaki to widoczne pod powierzchnią skóry grube żyły w kolorze czerwonym, granatowym, a nawet czarnym. Wiele osób sądzi, że żylaki są jedynie defektem kosmetycznym i w zasadzie nie warto się nimi przejmować. Owszem, niewielkie poszerzone żyłki, nazywane potocznie „pajączkami” można jeszcze traktować w kategoriach defektu estetycznego, jednak jeśli powiększają się, stają się grube i ciemne są symptomem kłopotów z układem krążenia i bezwzględnie objawów tych nie możemy bagatelizować, warto problem skonsultować z lekarzem, który określi stan zaawansowania choroby i wdroży odpowiednie metody leczenia. Brak terapii może bowiem skutkować bardzo groźnymi dla zdrowia, a nawet życia powikłaniami.


Rozwój medycyny sprawił, że obok tradycyjnych, chirurgicznych metod usuwania żylaków coraz powszechniej są stosowane nowoczesne, małoinwazyjne metody leczenia żylaków. Na różnym etapie zaawansowania choroby - począwszy od niewielkich zmian w obrębie żył, aż po grube, poskręcane żylaki flebolodzy oferują nam skuteczne metody leczenia żylaków.Przyczyny powstawania żylaków


Czynników sprzyjających występowaniu żylaków jest wiele. Częściej borykają się z nimi osoby starsze, ale problemy z zaburzeniami funkcjonowania żył diagnozuje się również u osób młodych. Występowaniu żylaków sprzyjają najczęściej uwarunkowania genetyczne, ale nie tylko one odpowiadają za występowanie żylaków. Duże znaczenie dla wystąpienia żylaków ma mała aktywność fizyczna, praca wymagająca wielogodzinnego siedzenia lub stania w jednej pozycji, nadwaga i otyłość, noszenie zbyt obcisłej bielizny, nieprawidłowa dieta, cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, doustna terapia hormonalna, a nawet ciąża. Na szczęście żylaki można bezpiecznie leczyć. W klinice Ars Estetica pacjenci mogą skorzystać z różnych metod bezpiecznego, skutecznego leczenia żylaków, takich jak: laserowe zamykanie naczynek, laserowe usuwanie żylaków, usuwanie żylaków parą wodną, skleroterapia, czy klejenie żylaków metodą VenaBlock.

Skleroterapia w Ars Estetica


Skleroterapia to nowoczesna, małoinwazyjna metoda zamykania żylaków kończyn dolnych. Zabieg polega na wprowadzeniu za pomocą strzykawki do zmienionej chorobowo żyły specjalnego środka farmakologicznego w postaci płynu lub pianki, który powoduje obkurczenie, a następnie zamknięcie niewydolnego naczynia i wyłączenia go z krwioobiegu.


Dlaczego skleroterapia cieszy się dużym zainteresowaniem pacjentów, jakie są zalety tej metody usuwania żylaków? Skleroterapia jest zabiegiem małoinwazyjnym, nie wymaga nacinania skóry, zabieg wykonuje się ambulatoryjnie w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu sprawdza się także u wszystkich osób, u których nie są wskazane zabiegi z zastosowaniem narkozy ogólnej. Zabieg wykonuje się w komfortowych warunkach, nie wymaga pobytu w szpitalu i długiej rekonwalescencji. Zaraz po jego zakończeniu można wrócić do domu, oczywiście pacjent powinien przestrzegać zaleceń lekarzy, dotyczących m.in. noszenia specjalnych pończoch uciskających przez określony czas, ale nie musi ograniczać codziennej aktywności. Skleroterapia jest zabiegiem skutecznym i bardziej bezpiecznym niż inne zabiegi usuwania żylaków.Laserowe usuwanie żylaków (EVLT)


Laserowe usuwanie żylaków (EVLT) jest uznawane za wysoce skuteczną i bezpieczną metodę. Zabieg polega na zamknięciu chorych naczyń krwionośnych i wyłączeniu ich z krwioobiegu przy pomocy energii termicznej generowanej przez laser.


W klinice Ars Astetica do laserowego usuwania żylaków wykorzystywany jest najnowocześniejszy laser endoluminalny o długości fali świetlnej 980nm i 1470nm. Zabieg jest bezpieczny i mniej inwazyjny niż tradycyjny zabieg chirurgiczny, można go jednocześnie wykonać na dwóch nogach. Zabieg wykonywany jest w trybie ambulatoryjnym, wymaga tylko znieczulenia miejscowego, nie trzeba wykonywać cięć chirurgicznych, a co się z tym wiąże nie pozostawia na ciele blizn. Laserowa operacja żylaków kończy się założeniem jałowego opatrunku Pacjent w tym samym dniu opuszcza szpital i może powrócić do normalnej aktywności.Usuwanie żylaków parą wodną


Steam Vein Sclerosis to jedno z najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych w leczeniu żylaków kończyn dolnych. W celu zamknięcia zmienionych żył wykorzystywana jest para wodna. Energia potrzebna do zamknięcia chorej żyły jest przenoszona dzięki czystej wodzie dostarczanej w mikrodawkach pod postacią pary wodnej, wtryskiwanej na końcu cewnika. Cewnik, jest na tyle cienki, że można wprowadzić go bezpośrednio do patologicznie zmienionego naczynia przez mikronakłucie skóry, co umożliwia uzyskanie satysfakcjonujących efektów estetycznych. Zabiegi usuwania żylaków parą wodną wykonuje się w znieczuleniu miejscowym i pod kontrolą USG. Zabieg trwa maksymalnie 40 minut. W odróżnieniu od innych zabiegów ablacja żylaków parą wodną pozwala na jednoczesne usunięcie niewydolnych pni żylnych oraz dużych i krętych żylaków. Leczenie żylaków parą wodną zaliczane jest do małoinwazyjnych metod i gwarantuje szybki powrót do codziennej aktywności.

Klejenie żylaków metodą Venabloc


Klejenie żylaków VenaBlock jest jedną z najbardziej bezpiecznych metod leczenia żylaków. Procedura polega na wprowadzeniu do chorej żyły kleju Venablock za pomocą specjalnego dozownika. Dzięki temu światło niewydolnego naczynia się zamyka i ściany żył mogą się ze sobą skleić. Tym sposobem źródło patologicznego przepływu krwi zostaje zlikwidowane. Procedurę cechuje krótki czas wykonania zabiegu, bez konieczności podania pacjentowi jakiegokolwiek znieczulenia, co jest szczególnie ważne dla osób starszych, z szeregiem przeciwwskazań do zastosowania znieczulenia. Po zakończeniu zabiegu nie potrzebna jest rehabilitacja, a pacjent jest w pełni sprawny. Zabieg jest minimalnie inwazyjny przy jednoczesnej bardzo wysokiej skuteczności.

Wszystkich Pacjentów zainteresowanych konsultacjami z naszymi specjalistami z zakresu flebologii oraz nowoczesnymi metodami leczenia żylaków zapraszamy do kontaktu z Ars Estetica. Zapewniamy profesjonalną diagnostykę oraz nowoczesne metody leczenia żylaków. Oferujemy komfortowe warunki leczenia i życzliwą atmosferę.

 

Aktualności

Korekta uśmiechu i zadbana skóra - to wszystko w jednym miejscu więcej

Zarządzanie w ochronie zdrowia – co dają te studia podyplomowe? Perspektywy zawodowe więcej

Bądź piękna z BONA DEA - sprawdź jakie okazje przygotowaliśmy dla Ciebie w tym miesiącu! więcej

Lekarska Spółdzielnia Profesorsko-Ordynatorska zaprasza pacjentów na konsultacje i badania! więcej

Pantomogram – co warto wiedzieć o badaniu? więcej

Badania prenatalne dla kobiet więcej

Powiększanie piersi – najważniejsze informacje więcej

Plastyka piersi – czy warto się na nią zdecydować? więcej

Nowoczesna stomatologia – jak dbać o zdrowie jamy ustnej więcej

Dermatologiczne rozwiązania najczęściej występujących problemów skóry więcej

Tomografia komputerowa Warszawa - prywatnie w Centrum Medycyny Sportowej w Warszawie więcej

Rezonans magnetyczny Warszawa - bez skierowania, bez kolejki w Centrum Medycyny Sportowej. więcej


Nowości ze świata medycyny

medycynaestetyczna bona dea

Czy wiesz, że...

Zobacz również

Apteki

Domy opieki

Szpitale w Polsce

Dodaj placówkę do bazy

 

medserwis.pl Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: 601 410 411, e-mail: medserwis@medserwis.pl