Jak dbać o włosy puszące się i elektryzujące?

MEDserwis.pl >Jak dbać o włosy puszące się i elektryzujące?

Jak dbać o włosy puszące się i elektryzujące?

Jak dbać o włosy puszące się i elektryzujące?
Pięknie i gładkie włosy dodają nam pewności siebie i sprawiają, że czujemy się bardziej atrakcyjne. Jednak na skutek zbyt częstej stylizacji, niewłaściwej pielęgnacji czy farbowania puszą się i przesuszają. Jak o nie dbać?

Jak sprawdzić porowatość włosów?Bardzo łatwo można sprawdzić jaką porpwatość mają Wasze włosy. Najlepiej wykonać prosty test, a mianowicie wystarczy tylko przygotować butelkę z atomizerem i wodą oraz grubsze pasmo włosów. Jeżeli woda spływa po włosach bądź tworzy na nich kropelki to znak, że włosy są niskoporowate. Jeżeli na włosach pojawiają się kropelki, zaś woda spływa naprawdę szybko, to zapewne Wasze włosy są średnioporowate. Jeżeli włosy bardzo szybko wchłaniają wodę, to macie włosy o wysokiej porowatości. Są one podatne na uszkodzenia i często przesuszone i wyglądają na zniszczone. Jak możecie przeczytać w poradniku Dr.Max włosy w zależności od porowatości wymagają odpowiedniej ochrony.

Jak poradzić sobie z nadmiernym puszeniem się włosów?Włosy puszące się trzeba przede wszystkim odpowiednio nawilżać. Jednak trzeba uważać, aby ich nie przetłuścić. Najlepiej wybierać 3-stopniową pielęgnację, a mianowicie na początek zastosować proteiny, które odbudowują strukturę włosa i wygładzą łuskę, następnie należy nałożyć emolienty o właściwościach silnie nawilżających. Kropką nad "i" jest odżywka z humektantami, a więc taka, która wzmacnia włosy i chroni je przed uszkodzeniami mechanicznymi. Najlepiej wybierać odżywki, które w składzie mają olejki roślinne, choćby olej rycynowy czy też kokosowy. Możecie je nałożyć na całą długość włosów, unikając jedynie skóry głowy, chyba że i ona się przetłuszcza. Po godzinie najlepiej taką odżywkę zmyć, a następnie umyć włosy szamponem dobrze oczyszczającym, a więc takim, który w składzie ma aloes oraz witaminę C. Nie można też zapominać o wyborze właściwej maski. W tym przypadku możemy Wam polecić maskę przygotowaną na bazie masła shea, kakaowego i kokosowego. Unikajcie natomiast takich, które w swoim składzie mają silikon, gdyż obciąża on włosy i przez to maksymalnie je przetłuszcza. W składzie kosmetyków może znaleźć się także cynk, który doskonale oczyszcza skórę głowy oraz usuwa nadmiar sebum. Podczas suszenia czy prostowania włosów zawsze używajcie kosmetyków termoochronnych.

 

Aktualności

Korekta uśmiechu i zadbana skóra - to wszystko w jednym miejscu więcej

Zarządzanie w ochronie zdrowia – co dają te studia podyplomowe? Perspektywy zawodowe więcej

Skuteczne usuwanie blizn sposobami domowymi więcej

Bądź piękna z BONA DEA - sprawdź jakie okazje przygotowaliśmy dla Ciebie w tym miesiącu! więcej

Lekarska Spółdzielnia Profesorsko-Ordynatorska zaprasza pacjentów na konsultacje i badania! więcej

Pantomogram – co warto wiedzieć o badaniu? więcej

Badania prenatalne dla kobiet więcej

Powiększanie piersi – najważniejsze informacje więcej

Plastyka piersi – czy warto się na nią zdecydować? więcej

Nowoczesna stomatologia – jak dbać o zdrowie jamy ustnej więcej

Dermatologiczne rozwiązania najczęściej występujących problemów skóry więcej

Tomografia komputerowa Warszawa - prywatnie w Centrum Medycyny Sportowej w Warszawie więcej


Nowości ze świata medycyny

medycynaestetyczna bona dea

Czy wiesz, że...

Zobacz również

Apteki

Domy opieki

Szpitale w Polsce

Dodaj placówkę do bazy

 

medserwis.pl Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: 601 410 411, e-mail: medserwis@medserwis.pl