Czym charakteryzują się meble medyczne?

MEDserwis.pl >Czym charakteryzują się meble medyczne?

Czym charakteryzują się meble medyczne?

Czym charakteryzują się meble medyczne?

Wysokiej jakości wyposażenie gabinetów w placówkach medycznych pozwala nie tylko zapewnić pacjentom niezbędną opiekę, ale także przyczynia się do ich komfortu. Czym powinny charakteryzować się meble medyczne i co wpływa na ich wysoką jakość? Wyjaśniamy.

Funkcjonalność mebli medycznychFunkcjonalność jest jedną z najważniejszych cech mebli medycznych, która decyduje o sprawnym działaniu placówek zdrowotnych. Elementy wyposażenia przychodni i szpitali zostały bowiem zaprojektowane zarówno z myślą o potrzebach pacjentów, jak i personelu medycznego. Nowoczesne meble medyczne ze stali nierdzewnej od Innow.pl wyposażone są m.in. w takie funkcje jak możliwość hydraulicznego lub elektrycznego regulowania wysokości czy też ręcznego ustawienia kąta oparcia. Intuicyjna ich obsługa ułatwia opiekę nad pacjentami i poprawia komfort chorych. Ergonomiczne rozwiązania zastosowane w wózkach do transportu, stołach rehabilitacyjnych czy też fotelach do pobierania krwi zwiększają też wygodę pracy personelu zatrudnionego w placówkach medycznych.


Wytrzymałość mebli medycznych


Elementy wyposażenia placówek opieki zdrowotnej powinny także odznaczać się wysoką wytrzymałością. Solidna konstrukcja mebli medycznych nie tylko decyduje o długiej ich żywotności, ale przede wszystkim pozwala zagwarantować bezpieczeństwo pacjentom. Dotyczy to zwłaszcza łóżek szpitalnych i kozetek, które często są poddawane dużym obciążeniom. Z tego względu meble medyczne muszą spełniać odpowiednie normy bezpieczeństwa, aby zostać dopuszczone do użytku w placówkach opieki zdrowotnej.


Łatwe utrzymanie mebli medycznych w czystości


Równie ważna przy produkcji mebli medycznych jest ich odporność na działanie silnych środków czyszczących i dezynfekujących. W szpitalach i przychodniach zachodzi bowiem konieczność częstego mycia elementów wyposażenia, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się bakterii. Kozetki i krzesła zazwyczaj są pokryte gładką wodoodporną tapicerką z PCV, a niewielka liczba łączeń materiału zapobiega przenikaniu drobnoustrojów do ich wnętrza. Konstrukcja mebli medycznych do gabinetów lekarskich powinna także być prosta, aby umożliwiać łatwy dostęp do wszystkich części, ułatwiając dokładne czyszczenie.


Mobilność mebli medycznych


Łóżka szpitalne i wózki kąpielowe posiadają zwrotne koła, co umożliwia łatwy transport pacjentów wewnątrz placówki medycznej. Pozwala to świadczyć opiekę na wysokim poziomie i jednocześnie usprawnia pracę personelu. Mobilność tych mebli jest niezwykle ważna zwłaszcza w przypadku osób z trudnościami w poruszaniu się, a także wtedy, gdy jak najszybciej należy udzielić pomocy pacjentowi. Koła mebli medycznych odznaczają się wytrzymałością, zapewniając możliwość płynnego ruchu. Często są też wyposażone w możliwość indywidualnej blokady, co zapobiega przypadkowemu stoczeniu się.


Trudno byłoby sobie wyobrazić funkcjonowanie placówek opieki zdrowotnej bez solidnych mebli medycznych. W naszej opinii o wysokiej jakości wyposażenia gabinetów lekarskich i szpitali decydują przede wszystkim wytrzymała konstrukcja, mobilność mebli, a także ich intuicyjna obsługa, które nie tylko ułatwiają zajmowanie się pacjentami, ale przede wszystkim zapewniają im komfort i bezpieczeństwo.

 

Aktualności

Zarządzanie w ochronie zdrowia – co dają te studia podyplomowe? Perspektywy zawodowe więcej

Jak skutecznie usuwać blizny sposobami domowym więcej

Bądź piękna z BONA DEA - sprawdź jakie okazje przygotowaliśmy dla Ciebie w tym miesiącu! więcej

Lekarska Spółdzielnia Profesorsko-Ordynatorska zaprasza pacjentów na konsultacje i badania! więcej

Pantomogram – co warto wiedzieć o badaniu? więcej

Badania prenatalne dla kobiet więcej

Powiększanie piersi – najważniejsze informacje więcej

Plastyka piersi – czy warto się na nią zdecydować? więcej

Nowoczesna stomatologia – jak dbać o zdrowie jamy ustnej więcej

Dermatologiczne rozwiązania najczęściej występujących problemów skóry więcej

Rezonans magnetyczny Warszawa - bez skierowania, bez kolejki w Centrum Medycyny Sportowej. więcej

Tomografia komputerowa Warszawa - prywatnie w Centrum Medycyny Sportowej w Warszawie więcej


Nowości ze świata medycyny

medycynaestetyczna bona dea

Czy wiesz, że...

Zobacz również

Apteki

Domy opieki

Szpitale w Polsce

Dodaj placówkę do bazy

 

medserwis.pl Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: 601 410 411, e-mail: medserwis@medserwis.pl