Klinika Leczenia Jąkania

lekarze specjaliści >Klinika Leczenia Jąkania

Klinika Leczenia Jąkaniacheck

Klinika Leczenia Jąkania

adres:
Warszawa ul. Plastyczna 7
Poznań Os. Przyjaźni 132 B
, Konsultacje w różnych miastach Polski

telefon:Warszawa, 22 621 39 41, 501 619 643
Poznań 61 630 30 25

www:jakanie.pl

 www.klinikaleczeniajakania.medserwis.pl

e-mail:sekretariat@jakanie.pl

zobacz na mapie »

map

Zobacz zdjęcia

Zdjęcie 1 Zdjęcie 2 Zdjęcie 3 Zdjęcie 4 Zdjęcie 5 Zdjęcie 6

Nasi lekarze specjaliściic_i

LogopedziPsycholodzyPsychoterapeuci

Informacje dodatkoweic_i

medserwis.pl

Klinika Leczenia Jąkania swoją działalność terapeutyczna rozpoczęła w kwietniu 1994 roku. Założycielem Kliniki jest mgr Ewa Galewska, absolwentkę Uniwersytetu Gdańskiego - filolog, neurologopeda, psychoterapeuta. Klinka Leczenia Jąkania w 2004 roku została wpisana do rejestru organizatorów turnusów rehabilitacyjnych dla osób niepełnosprawnych.
Kliniki Leczenia Jąkania w 2007 roku została przeniesiono do Warszawy, na ul. Plastyczną 7, a w grudniu 2016 roku na Osiedlu Przyjaźni 132 B w Poznaniu uruchomiliśmy oddział naszej Kliniki.

Klinika Leczenia Jąkania od początku funkcjonowania uznała, że podstawowym celem działalności jest prowadzenie skutecznej terapii dla osób jąkających się. W Klinice w oparciu o autorską metodę leczenia jąkania Ewy Galewskiej prowadzona jest terapia dla osób jąkających się i osób z dysfunkcjami mowy. Terapia prowadzona w Klinice przynosi trwałe efektu. Pacjentami Kliniki są osoby w różnym wieku, są nimi dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe. Klinika jest jedynym miejscem w Polsce, w którym terapią objęte są małe dzieci. Prowadzimy terapię: dwulatków, trzylatków i czterolatków.

Klinikę Leczenia Jąkania tworzy zespół doświadczonych terapeutów. W skład zespołu wchodzą psychologowie i psychoterapeuci oraz lekarze różnych specjalności. Terapeuci pracują pod superwizją; biorą udział w różnych projektach badawczych; podnoszą swoje kwalifikacje studiując w szkołach pracujących w różnych nurtach psychoterapeutycznych; podejmują studia podyplomowe i doktoranckie. Wszyscy uznają wartości chrześcijańskie i pracują w nurcie tzw. "psychologii chrześcijańskiej". Oznacza to, że każdego naszego pacjenta postrzegamy jako jedyną w swoim rodzaju osobową całość. Zespół terapeutyczny zorientowany jest na leczącego się pacjenta i na jego rodzinę.

Celem naszej pracy nie jest uczenie pacjenta stosowania technik zaradczych i strategii radzenia sobie z jąkaniem, lecz nauczenie go mówienia zgodnie z regułami komunikacji, w której nie myśli on o jąkaniu. Jąkanie jest umiejętnością, której osoba jąkająca musi nauczyć się, gdyż nikt nie rodzi się jąkającym. Oznacza to, że jąkanie nie jest przekazywane genetycznie. Jak dotąd, nauka nie potwierdziła istnienia genu jąkania. Wobec powyższego "nikt nie musi być osobą jąkającą". Argumentacja: "...pokochaj swoje jąkanie" lub "...możesz jąkać się w dobrym towarzystwie" nie musi być treścią życia osoby jąkającej.

Galeriaic_at

1 2 3 4 5 6 7 8 9

 

medserwis.pl Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: 601 410 411, e-mail: medserwis@medserwis.pl