Terapia online, czyli gdzie szukać pomocy, gdy zmagamy się z uzależnieniem?

MEDserwis.pl >Terapia online, czyli gdzie szukać pomocy, gdy zmagamy się z uzależnieniem?

Terapia online, czyli gdzie szukać pomocy, gdy zmagamy się z uzależnieniem?

Helicobacter pylori
Osoby uzależnione, żeby wyjść z nałogu muszą włożyć wiele ciężkiej pracy w terapię. Czasem taka terapia trwa latami, a rezultaty wciąż mogą być niepewne – uzależnienie wytwarza się bowiem poprzez procesy zachodzące w naszym mózgu. To właśnie przez dopaminę, która powoduje u nas uczucie szczęścia i euforii, tak łatwo wpadamy w sidła uzależnień. Jest również wiele innych czynników, które wpływają na wykształcenie się nałogów, jednak jedno jest pewne – wychodzenie z nich jest trudne i wymaga wiele czasu i cierpliwości.

Obecnie mamy jednak gdzie szukać pomocy. Chorzy mogą udać się do poradni leczenia uzależnień, ośrodków zamkniętych lub dziennych, szpitali czy przychodni i dostać pomoc wykwalifikowanych terapeutów. W Polsce leczenie alkoholizmu jest bezpłatne dla wszystkich, także również osoby, które nie posiadają ubezpieczenia zdrowotnego, mogą skorzystać z terapii. To istotne, gdyż alkoholizm jest wyjątkowo destrukcyjnym uzależnieniem, które ma wpływ nie tylko na samego chorego i jego komfort życia, ale również na jego rodzinę, która cierpi z powodu nieobecności ich bliskiego czy stanów, do których się doprowadza. Jest jednak wiele innych form uzależnienia, które wymagają zaadresowania.


Nową formą pomocy osobom uzależnionym może stać się terapia online. Osoby, które szukają pomocy, mogą skorzystać ze specjalnej aplikacji na telefon komórkowy, takiej jak Helping Hand, dzięki której mogą połączyć się z terapeutą szybko i bez kolejek czy wychodzenia z domu. Jakie zalety ma taka forma terapii?


Helicobacter pylori

Pomoc uzyskasz od razu


Nie trzeba nigdzie wychodzić, a pomoc dostępna jest w aplikacji przez 24h na dobę. A to duża zaleta, zwłaszcza w dzisiejszych realiach, kiedy życie biegnie bardzo szybko. Osobom zapracowanym lub takim, które pochodzą z mniejszych miejscowości, korzystanie z aplikacji może przyjść o wiele łatwiej, niż uczestnictwo w terapii na żywo. Korzystanie z aplikacji to sposób na uzyskanie pomocy przez osoby, które w innym wypadku mogłyby mieć spore trudności z wzięciem udziału w leczeniu.


Wsparcie po zakończeniu leczenia


Korzystanie z aplikacji to także świetny sposób na kontynuowanie leczenia po zakończonej terapii w ośrodku. Często jest tak, że osoby nawet po zakończeniu terapii wciąż potrzebują wsparcia. Aplikacja ułatwia takim osobom kontakt z fachowcami, którzy są w stanie pomóc im w chwilach, gdy tego najbardziej potrzebują.


Pełna anonimowość


Leczenie przez aplikację to również gwarancja, że zachowamy naszą anonimowość. Nie musimy podpisywać się naszym imieniem i nazwiskiem, więc w przypadku wstydliwego problemu, którym może być dla chorego uzależnienie, jest to duży luksus.


Korzystanie z aplikacji to wygoda i innowacyjne podejście do samej terapii. Dla niektórych osób to może być właśnie to, czego potrzebują do walki z nałogiem.

 

Aktualności

Korekta uśmiechu i zadbana skóra - to wszystko w jednym miejscu więcej

Zarządzanie w ochronie zdrowia – co dają te studia podyplomowe? Perspektywy zawodowe więcej

Bądź piękna z BONA DEA - sprawdź jakie okazje przygotowaliśmy dla Ciebie w tym miesiącu! więcej

Lekarska Spółdzielnia Profesorsko-Ordynatorska zaprasza pacjentów na konsultacje i badania! więcej

Pantomogram – co warto wiedzieć o badaniu? więcej

Badania prenatalne dla kobiet więcej

Powiększanie piersi – najważniejsze informacje więcej

Plastyka piersi – czy warto się na nią zdecydować? więcej

Nowoczesna stomatologia – jak dbać o zdrowie jamy ustnej więcej

Dermatologiczne rozwiązania najczęściej występujących problemów skóry więcej

Tomografia komputerowa Warszawa - prywatnie w Centrum Medycyny Sportowej w Warszawie więcej

Rezonans magnetyczny Warszawa - bez skierowania, bez kolejki w Centrum Medycyny Sportowej. więcej


Nowości ze świata medycyny

medycynaestetyczna bona dea

Czy wiesz, że...

Zobacz również

Apteki

Domy opieki

Szpitale w Polsce

Dodaj placówkę do bazy

 

medserwis.pl Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: 601 410 411, e-mail: medserwis@medserwis.pl