Skuteczne, naturalne metody odmładzania i rewitalizacji skóry

MEDserwis.pl >Skuteczne, naturalne metody odmładzania i rewitalizacji skóry

Skuteczne, naturalne metody odmładzania i rewitalizacji skóry

Dentimadr Marta Zinkow, lekarz stomatolog i lekarz medycyny estetycznej
Dążenie do uzyskania młodszego wyglądu to niewątpliwie jeden z najczęstszych powodów dla którego pacjenci zgłaszają się do centrum medycyny estetycznej. Rozwijająca się w niezwykłym tempie medycyna estetyczna i medycyna regeneracyjna pozwala na dobranie terapii do praktycznie każdego problemu estetycznego.

Dostosowane do różnych problemów i rodzaju skóry nowoczesne zabiegi potrafią zdziałać cuda. Jeśli na twarzy mamy liczne przebarwienia, zmarszczki, rozszerzone pory, a skóra jest przesuszona i niedotleniona z mocną utratą jędrności to mamy dobrą wiadomość, istnieje wiele zabiegów, które poradzą sobie z niedoskonałościami.

SOS dla skóry odwodnionej, pozbawionej blasku

Prężnie rozwijająca się medycyna regeneracyjna poświęca coraz więcej uwagi czynnikom naprawczym: płytkom krwi, czynnikom wzrostu, a także komórkom macierzystym.

Starzejąca się z wiekiem skóra, to oprócz pojawiających się zmarszczek często również trudne do usunięcia posłoneczne przebarwienia, utrata jędrności i jednolitego kolorytu. Bardzo ważne w procesie naprawczym jest uzupełnienie składników odżywczych w postaci kolagenu i elastyny, ale przede wszystkim komórek macierzystych, które są kluczem do pobudzenia komórek skóry, a tym samym jej samoregeneracji i młodego wyglądu. W Aspalia Centrum Medycyny Estetycznej polecamy terapie mocno odżywcze, ujędrniające, liftingujące i nawilżających. Należy do nich m.in. Plasma Complex, czyli naturalny zabieg na bazie własnej krwi z której uzyskuje się komórki macierzyste i fibrynę strukturalną – biorą one udział w regeneracji tkanek. Dzięki czynnikom wzrostu i komórkom macierzystym zauważalnymi efektami są: poprawa jędrności skóry, mocne nawilżenie, spłycenie drobnych zmarszczek i blizn, a także znaczna poprawa kolorytu i gęstości skóry. Dodatkowo warto podkreślić, że czynniki wzrostu to hit w medycynie estetycznej i kosmetologii. Te występujące naturalnie w naszym ciele białka stymulują wzrost komórek, ich podział oraz przekształcanie. Za sprawą naturalnych procesów naprawczych, które są zawarte w osoczu bogatopłytkowym i pozyskiwane z krwi pacjenta dochodzi do odmłodzenia, odżywienia i intensywnej regeneracji skóry. Czynniki wzrostu mają również zdolność pobudzania i zwiększania syntezy kolagenu i elastyny. Pomagają w lepszym krążeniu krwi i odżywieniu komórek. Podobnymi zabiegami są osocze bogatopłytkowe (wampirzy lifting) i fibryna bogatopłytkowa. Procedury lecznicze wymagające użycia własnej krwi pacjenta, czyli materiału autologicznego, zaliczane są do jednych z bezpieczniejszych zabiegów medycyny estetycznej, ze względu na znikome ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych lub nietolerancji.
Bardzo ciekawym i skutecznym zabiegiem w walce z niedoskonałościami takimi jak: obrzęki i sińce pod oczami, a także spłycenie zmarszczek mimicznych jest Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest karboksyterapia. Terapia polega na śródskórnym lub podskórnym precyzyjnym wstrzykiwaniu przy użyciu niewielkiej igły kontrolowanych dawek dwutlenku węgla (CO2), który przenika do okolicznych tkanek. Efektem jest rozszerzenie naczyń krwionośnych i przyspieszenie procesu tworzenia sieci nowych naczyń krwionośnych. Dodatkowo, w miejscu podawania CO2, zwiększa się przepływ krwi, która transportuje tlen i składniki odżywcze. Poprawia się także mikrokrążenie. Celem leczenia jest wywołanie silnego dotlenienia oraz poprawy mikrokrążenia i odżywienia okolic poddanych leczeniu, co skutkuje silną regeneracją, ujędrnieniem, a także zwiększeniem elastyczności i napięcia tkanek.

Najmocniejszy lifting bez operacji
Wraz z upływem czasu nasza skóra traci jędrność i elastyczność. Pierwsze oznaki takich zmian na skórze obserwujemy już po 30 roku życia. Najczęściej brak napięcia i elastyczności ujawnia się na twarzy, a dopiero później na ciele. Wraz z utratą jędrności skóry pojawiają się zmarszczki, bruzdy wargowo – nosowe, często opadają policzki, a także zwisająca skóra w okolicy podbródka.

Dzięki nowoczesnym technologiom można skutecznie ujędrnić skórę i mocno ją „zliftingować” bez operacji plastycznej. HIFU to zabieg który stał się przełomem w bezinwazyjnym liftingu, odmładzaniu oraz skutecznym powstrzymywaniu procesów starzenia i usuwaniu niedoskonałości skóry. Terapia polega na zogniskowanym działaniu ultradźwięków (czyli bezpiecznej fali akustycznej) o dużym natężeniu. Działanie takie nie uszkadza skóry, a koncentruje się bezpośrednio na głębszych warstwach skóry lub tkance podskórnej.
Odpowiednio doprane głowice dostarczają strumień skoncentrowanej energii o różnej częstotliwości i różnej głębokości działania, które dopasowywane są do specyfiki wybranego obszaru twarzy lub ciała. Poprzez koagulację dochodzi do podgrzania tkanek podskórnych, czego efektem końcowym jest lifting skóry. Zaletą zabiegu, jest również to, że skoncentrowana energia ultradźwięków inicjuje produkcję nowego kolagenu. Zabieg u HIFU przeciwdziała siłom grawitacji. Poprawia owal twarzy, wyostrza kontur, wyraźnie liftinguje skórę.


Laseroterapia - idealny sposób na przebudowę i odnowę skóry
Chłodniejsze pory roku, to również idealny, a wręcz nawet najlepszy czas na terapie laserowe. Dzięki nim skóra odzyska młodszy wygląd, a także przejdzie pełną "odnowę".
Emerge to technologia lasera frakcyjnego, która w wyjątkowy sposób opiekuje się skórą. Przebieg zabiegu polega na użyciu energii lasera tworzącego tysiące mikroskopijnych stref leczenia w skórze, dzięki czemu uszkodzone tkanki zastępowane są nowymi - zdrowymi. Podczas zabiegu odczuwalny jest nieznaczny dyskomfort bólowy i minimalny okres rekonwalescencji – już następnego dnia można wrócić do wykonywania normalnych czynności. Po zabiegu skóra odzyskuje piękny koloryt, jest bardzo miękka, gładka i promienna. Ponadto poprawia się gęstości skóry, zmniejszenie porów i mniejszych blizn potrądzikowych. Emerge niewątpliwie jest ekspertem w leczeniu skóry z problemami.

Laseroterapia skutecznie radzi sobie z takimi problemami skóry jak:

• przebarwienia
• redukcja drobnych zmarszczek
• wyrównanie kolorytu skóry
• odmłodzenie skóry
• spłycenie blizn i rozstępów
• lifting twarzy
• znaczna poprawa kondycji skóry w postaci przywrócenia napięcia i elastyczności.

Zabiegów poprawiających jakość naszej skóry jest bardzo dużo. Przed ostatecznym wyborem warto skorzystać z konsultacji u lekarza med. estetycznej, który dopasuje terapię bezpośrednio do danego problemu.


Konsultacja: dr Marta Zinkow, lekarz medycyny estetycznej - Aspalia Centrum Medycyny Estetycznej w Krakowie.

Zabiegi dostępne w Aspalia Centrum Medycyny Estetycznej
www.aspalia.pl

 

Aktualności

Korekta uśmiechu i zadbana skóra - to wszystko w jednym miejscu więcej

Zarządzanie w ochronie zdrowia – co dają te studia podyplomowe? Perspektywy zawodowe więcej

Bądź piękna z BONA DEA - sprawdź jakie okazje przygotowaliśmy dla Ciebie w tym miesiącu! więcej

Lekarska Spółdzielnia Profesorsko-Ordynatorska zaprasza pacjentów na konsultacje i badania! więcej

Pantomogram – co warto wiedzieć o badaniu? więcej

Badania prenatalne dla kobiet więcej

Powiększanie piersi – najważniejsze informacje więcej

Plastyka piersi – czy warto się na nią zdecydować? więcej

Nowoczesna stomatologia – jak dbać o zdrowie jamy ustnej więcej

Dermatologiczne rozwiązania najczęściej występujących problemów skóry więcej

Tomografia komputerowa Warszawa - prywatnie w Centrum Medycyny Sportowej w Warszawie więcej

Rezonans magnetyczny Warszawa - bez skierowania, bez kolejki w Centrum Medycyny Sportowej. więcej


Nowości ze świata medycyny

medycynaestetyczna bona dea

Czy wiesz, że...

Zobacz również

Apteki

Domy opieki

Szpitale w Polsce

Dodaj placówkę do bazy

 

medserwis.pl Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: 601 410 411, e-mail: medserwis@medserwis.pl