Sezon na alergię

lekarze specjaliści >Sezon na alergię

Sezon na alergię

Sezon na alergię

Choć wiosna i lato kuszą słońcem, piękną pogodą oraz są okazją do tego, by spędzać czas na świeżym powietrzu. Dla alergików to jednak czas, gdy dokuczają im różnego rodzaju nieprzyjemne objawy. Przede wszystkim uczulają pyłki i trawy, więc śledzenie kalendarza jest podstawowym narzędziem, aby zminimalizować duszności, łzawienie, swędzenie oczu i nosa, a także katar sienny. Te dolegliwości mogą bardzo utrudnić codzienne funkcjonowanie, są bardzo nieprzyjemne. W sklepach znaleźć można również bardzo różnorodne środki takie jak na przykład Hitaxa Fast, które pozwalają zminimalizować nieprzyjemne objawy.

Czym charakteryzują się alergie wziewne?


Alergie wziewne pojawiają się sezonowo i są bardzo nieprzyjemne. Dlatego określa się, kiedy dana roślina pyli oraz w jakim natężeniu. W wielu wariantach jest to zależne także od regionu. Alergicy dokładają więc starań, by zminimalizować kontakt z poszczególnymi pyłkami, co znacznie ogranicza symptomy uczulenia. Poza tym oczywiście działają leki. Hitaxa Fast jest nie tylko skuteczny, ale przede wszystkim szybko działa. Przede wszystkim uczulają trawy, drzewa i chwasty. Są także różnorodne czynniki, które sprawiają, że rośnie ryzyko alergii. Jest to wiek – częściej cierpią dzieci. Poza tym w wielu wypadkach mówimy także o tym, że skłonność do alergii bywa dziedziczona. Wpływa negatywnie również środowisko. Dlatego więcej alergii pojawia się na terenach uprzemysłowionych. Częściej z alergiami wziewnymi borykają się również te osoby, które mają uczulenia na składniki pokarmowe.

Jakie leki na alergię?


Alergia na pyłki może być mylona z przeziębieniem. Mówimy o takich objawach jak katar, zatkany nos, łzawienie oczu, pokrzywka i świąd skóry, a także kaszel. Symptomom często towarzyszy zmęczenie i złe samopoczucie. To sprawia, że codzienne funkcjonowanie – praca, aktywności czy też wakacyjny odpoczynek są bardzo trudne. Alergicy często decydują się więc na leczenie objawowe. Popularne są leki ogólnodostępne takie jak Hitaxa Fast , jak i te na receptę. To preparaty antyhistaminowe oraz obkurczające naczynia krwionośne. Poza tym można również zdecydować się odczulanie. Przeprowadza się je specjalnymi szczepionkami, które są dobierane indywidualnie.  Bardzo często znalezienie odpowiedniej metody minimalizowania objawów alergii wymaga czasu oraz przetestowania różnych środków. Poza tym lekarze przeprowadzają także szczegółowy wywiad, który ułatwia dopasowanie preparatów. Dzięki temu każdy sezon może być zdecydowanie spokojniejszy, a alergeny nie będą się kojarzyć z nieprzyjemnymi dolegliwościami.

 

 

medserwis.pl Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: 601 410 411, e-mail: medserwis@medserwis.pl