Jak z pomocą schodołazów przystosować schody dla osób niepełnosprawnych?

MEDserwis.pl >Jak z pomocą schodołazów przystosować schody dla osób niepełnosprawnych?

Jak z pomocą schodołazów przystosować schody dla osób niepełnosprawnych?

Jak z pomocą schodołazów przystosować schody dla osób niepełnosprawnych?
Schody to stały element architektoniczny i każdy z nas pokonuje je przynajmniej kilka razy dziennie, jednak dla osób z niepełnosprawnościami mogą stanowić nie lada wyzwanie. Na szczęście istnieje wiele innowacyjnych rozwiązań, które pozwalają na przystosowanie schodów dla osób z ograniczeniami ruchowymi. Jednym z nich są schodołazy, które umożliwiają pokonywanie schodów bez konieczności wstawania z wózka inwalidzkiego czy korzystania z pomocy innych osób. Jak wykorzystać je, by zapewnić osobom niepełnosprawnym swobodę przemieszczania się i dostępność do różnych poziomów budynków? Odpowiadamy!

Schodołazy dla niepełnosprawnych – czym się charakteryzują?Schody to przeszkoda, która dla osób niepełnosprawnych jest wyjątkowo trudna do pokonania. Wsparciem dla nich okazują się popularne schodołazy, czyli wielofunkcyjny sprzęt pozwalający na pokonywanie przeszkód architektonicznych bez nadmiernego wysiłku. Te urządzenia wyróżnia łatwość obsługi, z którą poradzą sobie nawet osoby ze znacznymi ograniczeniami ruchowymi. W zależności od potrzeb można zdecydować się na różne rodzaje tego sprzętu. Dostępne są schodołazy transportowe, schodołazy kroczące i schodołazy gąsienicowe. Ich ogromną zaletą oprócz łatwości obsługi jest także mobilność, która umożliwia rozłożenie sprzętu na części i łatwe transportowanie np. w samochodowym bagażniku.

Transporter schodowy dla niepełnosprawnychAby przystosować schody dla osób niepełnosprawnych, należy zwrócić uwagę na kilka czynników. Przede wszystkim, należy wybrać odpowiedni rodzaj schodołazu, który będzie odpowiadał potrzebom i możliwościom osoby niepełnosprawnej oraz rodzajowi schodów, które muszą zostać przystosowane. Trzeba w tym miejscu wziąć pod uwagę poziom ograniczeń ruchowych użytkownika i jego oczekiwania wobec sprzętu. W zależności od tego można wybrać schodołaz ręczny lub gąsienicowy.

Kolejnym krokiem jest wybór odpowiedniego schodołazu, czyli skierowanie uwagi na właściwy rodzaj, a potem model urządzenia. Warto również zwrócić uwagę na kwestie bezpieczeństwa i wyposażenie urządzenia w niezbędne elementy takie jak: pasy, hamulce czy sygnalizatory.

Bezpieczny sprzęt dla osób niepełnosprawnych, windy, platformy schodowe, wózki inwalidzkie i schodołazy znajdziesz na pokonaj-bariery.pl. W asortymencie sklepu znajdują się urządzenia o różnych parametrach, które spełnią oczekiwania użytkowników o rozmaitych potrzebach. Duży wybór produktów nowych i używanych to gwarancja dobrania idealnego rozwiązania do konkretnych wymagań.

Jakie są inne urządzenia dla osób niepełnosprawnych pomagające pokonać barierę schodów?Oprócz schodołazów na rynku są dostępne również inne rozwiązania, które mogą pomóc w przystosowaniu schodów dla osób niepełnosprawnych, takie jak platformy schodowe czy windy schodowe. Umożliwiają one swobodne przemieszczanie się między różnymi piętrami i są ważnym elementem zapewniającym osobom z ograniczeniami ruchowymi dostęp do wszystkich kondygnacji budynków.

Platformy schodowe mogą być montowane na zewnątrz lub wewnątrz budynków i pozwalają na pokonywanie zarówno schodów prostych, jak i krętych. Są one łatwe w obsłudze i zapewniają bezpieczny i wygodny transport pomiędzy piętrami. Platformy przyschodowe działają podobnie, z tym że są wyposażone w specjalne prowadnice, które przesuwają się po szynach zamontowanych na schodach. Oba urządzenia w określonych przypadkach mogą być alternatywą dla schodołazu dla niepełnosprawnych.

 

 

medserwis.pl Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: 601 410 411, e-mail: medserwis@medserwis.pl