Jak wybrać bezpieczny dezodorant dla ciała?

lekarze specjaliści >Jak wybrać bezpieczny dezodorant dla ciała?

Jak wybrać bezpieczny dezodorant dla ciała?

Jak wybrać bezpieczny dezodorant dla ciała?

Dlaczego warto unikać produktów z aluminium?Coraz więcej osób zaczyna świadomie czytać składy kosmetyków, które jeszcze do niedawna były dla konsumentów czarną magią. Na szczęście z roku na rok rośnie świadomość tego, jakie składniki mogą nam realnie zaszkodzić, dzięki czemu możemy wybierać produkty bezpieczniejsze dla naszego zdrowia. A do takich z pewnością należą kosmetyki z solami aluminium, które wpływają negatywnie na nasz układ nerwowy i mogą mieć wpływ na rozwój nowotworów. Jakie antyperspiranty są więc bezpieczne dla naszego zdrowia?

Naturalny antyperspirant - dlaczego jest dobrym wyborem?Obecnie praktycznie każdy korzysta z antyperspirantów, których zadaniem jest niwelowanie potu i związanego z nim brzydkiego zapachu. Niestety większość z nich zawiera sporo składników, które mogą negatywnie wpływać na pracę naszego ciała i nasze zdrowie. Chodzi tu między innymi o parabeny, ftalany, glikol propylenowy, triklosan oraz przede wszystkim sole aluminium, o których zrobiło się w ostatnim czasie szczególnie głośno. Jak się okazuje wpływają one na działanie estrogenu i wchodzą w reakcje z naszym DNA, co może z kolei prowadzić do rozwoju nowotworów. Co ważne, kosmetyki z solami aluminium działają poprzez blokowanie wydzielania potu, a to z kolei utrudnia termoregulację i negatywnie wpływa na oczyszczanie naszego ciała z toksyn.

Dlatego też naturalny antyperspirant może być znacznie lepszym wyborem. Kosmetyki, które nie zawierają szkodliwych dla nas substancji są po prostu bezpieczniejszym rozwiązaniem w codziennej pielęgnacji ciała. Co bardzo ważne, z takich produktów mogą korzystać zarówno dorośli, jak i dzieci, a także osoby podatne na wszelkiego typu podrażnienia, u których często występują reakcje alergiczne. Brak alkoholu w składzie naturalnych antyperspirantów oznacza również, że możemy zapomnieć o ciągłym przesuszeniu skóry pod pachami, która jest bardzo delikatna i tym samym wykazuje dużą skłonność do podrażnień.

Warto też dodać, że w większości przypadków naturalny dezodorant bez aluminium jest skutecznym kosmetykiem, który jest w stanie ochronić nas przed namnażaniem się bakterii powodujących brzydki zapach potu. Korzystając zatem z takich produktów zapewniamy sobie zarówno bezpieczeństwo, jak i pełen komfort na co dzień. Należy jednak pamiętać o tym, że naturalne antyperspiranty tylko częściowo blokują wydzielanie potu. Mogą się one zatem okazać zbyt słabe dla osób, które na przykład intensywnie trenują lub wykonują pracę fizyczną.

Jak wybrać bezpieczny dezodorant dla ciała?


Dezodorant bez aluminium - jaki produkt wybrać?Wybierając naturalny antyperspirant powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na jego skład. Jak można się domyślić w produktach dobrej jakości znajdziemy przede wszystkim bogactwo składników naturalnych, które będą hamowały namnażanie się bakterii w pocie oraz pielęgnowały skórę pod pachami.

Najczęściej możemy natrafić na sodę oczyszczoną oraz ałun, czyli naturalny minerał górski o działaniu bakteriobójczym, który jest bezzapachowy i hipoalergiczny. W produktach tego typu często znajdują się również sole srebra, puder z bambusa, a także substancje pielęgnujące i działające nawilżająco na skórę, takie jak masło shea, olej kokosowy, wyciąg z aloesu, alantoina, czy d-pantenol. Do naturalnych antyperspirantów dodaje się też wodę kwiatową, dzięki której zastosowanie kosmetyku wiąże się z uczuciem świeżości.

Obecnie w drogeriach możemy znaleźć antyperspiranty naturalne w różnych formach, więc każdy użytkownik może wybrać taki produkt, który odpowiada mu najbardziej. Dużą popularnością cieszą się na przykład antyperspiranty w kremie, które są zapakowane w ekologiczne, szklane słoiczki. Bestsellerem jest między innymi dezodorant w kremie od La-Le Kosmetyki (dostępny tutaj: https://triny.pl/7547-lale-kosmetyki-dezodorant-ekologiczny-w-kremie-z-olejkiem-green-tea.html). Miłośnicy klasyki mogą natomiast korzystać z kosmetyku w sztyfcie, który dla wielu osób jest bardziej praktycznym wyborem. Co ważne, na półkach sklepowych bez problemu znajdziemy również naturalny dezodorant bez aluminium, który będzie nie tylko skuteczny, ale też po prostu łatwy w użyciu.

 

 

medserwis.pl Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: 601 410 411, e-mail: medserwis@medserwis.pl