Jak podkreślić brwi – zobacz kilka technik, dzięki którym podkreślisz ich wygląd

MEDserwis.pl >Jak podkreślić brwi – zobacz kilka technik, dzięki którym podkreślisz ich wygląd

Jak podkreślić brwi – zobacz kilka technik, dzięki którym podkreślisz ich wygląd

Jak podkreślić brwi – zobacz kilka technik, dzięki którym podkreślisz ich wygląd

Brwi to bardzo ważny element twarzy, od którego w znacznej mierze zależy nasz wygląd. Dzięki odpowiedniej stylizacji możliwe jest podkreślenie spojrzenia, nadanie mu charakteru oraz idealne wykończenie makijażu. Sposobów na pomalowanie brwi jest wiele i można w tym celu zastosować różnorodne kosmetyki do brwi, takie jak kredki, cienie, pomady czy specjalne pisaki. Użyć można również różnorodnych technik makijażowych. Sprawdź, jak malować brwi, by uzyskać zamierzony efekt.

Kosmetyki do brwi – jakie wybrać i od czego zacząć?

Zanim wykonasz makijaż brwi, musisz określić efekt, jaki zamierzasz uzyskać. Wśród modnych stylizacji znajdują się zarówno szerokie i naturalne, jak i precyzyjne oraz cienkie kształty, wymodelowane perfekcyjnie co do włoska. Po zdecydowaniu, jaki typ brwi chcemy osiągnąć, istotne jest dopasowanie w tym celu odpowiedniego kosmetyku, który umożliwi nam idealną realizację zadania.

Aby uzyskać naturalny efekt, najodpowiedniejsze będą cienie do brwi. Podobny, choć znacznie trwalszy rezultat otrzymamy po zastosowaniu kredki. Najdłużej utrzyma się natomiast makijaż brwi wykonany pisakiem, co pozwoli również optycznie zagęścić brwi i dorysować pojedyncze włoski. Bardzo polecanym produktem, który gwarantuje naturalny i trwały efekt, jest również pomada.

Jak malować brwi kredką?

Kredka do brwi to jeden z najpopularniejszych i najchętniej wybieranych kosmetyków do makijażu. Najlepiej sprawdzi się w przypadku dość ciemnych i wyregulowanych brwi. Warto wybrać kosmetyk o konsystencji woskowej, odpowiednio miękki. Dzięki temu nie tylko nada spektakularny efekt łukom brwiowym, ale też zdyscyplinuje włoski, które pozostaną w pożądanym miejscu i kierunku. Odpowiadając na pytanie, jak malować brwi kredką, należy wykonywać nią ruchy posuwiste zgodnie z kierunkiem wzrostu włosków.

Zabieg ten dobrze jest zacząć od delikatnego naszkicowania konturu i kształtu brwi, wyraźnego podkreślenia dolnej linii oraz końcówek. Kolejny krok to uzupełnienie ewentualnych ubytków w części środkowej poprzez wykonanie krótkich ruchów lekko przyłożonym do skóry kosmetykiem w taki sposób, by powstały krótkie kreseczki imitujące brwi. Ostatni etap to dokładne wyczesanie brwi w celu nadania im określonego porządku i zebrania nadmiaru kosmetyku. Doskonałe kredki do brwi oraz innego rodzaju produkty znajdują się w ofercie AVON.

Cienie do brwi – jak ich używać?

Cienie do brwi doskonale sprawdzą się u osób z jasnymi włoskami i licznymi ubytkami. Do aplikacji kosmetyku niezbędny będzie ukośnie ścięty pędzelek. Makijaż tego typu wykonać można zarówno cieniami do brwi, jak i do powiek.

Na samym początku krótkimi pociągnięciami należy musnąć kilkukrotnie brwi od wewnętrznej strony do najwyższego punktu łuku brwiowego. Następnie od tego miejsca zmieniamy kierunek, zaczesując pędzelkiem włoski w dół, na zewnątrz, ku dołowi. Na koniec wystarczy wyczesać szczoteczką nadmiar produktu.

Jak malować brwi za pomocą pisaka?

Kosmetyki do brwi mogą występować również w formie praktycznych pisaków. Produkty te idealnie sprawdzą się w przypadku właścicielek bardzo długich, ale jednocześnie rzadkich brwi. Za pomocą pisaka wykonać można najbardziej precyzyjny i zarazem najtrwalszy makijaż. Wiele takich kosmetyków ma też właściwości wodoodporne.

Pierwszym etapem makijażu pisakiem jest optyczne zagęszczenie brwi poprzez narysowanie w ich obrębie pojedynczych włosków. Produkty tego typu występują często w formie potrójnych rysików, dzięki czemu makijaż można wykonać nieco szybciej, a narysowane włoski są bardzo precyzyjne i równe. Pozostałe etapy malowania brwi pisakiem przypominają posługiwanie się kredką.

Wybierając produkt dla siebie, warto wziąć pod uwagę, czy dopiero zaczynamy przygodę z makijażem brwi, czy też mamy już w tej kwestii pewną wprawę. Pisak przeznaczony jest raczej dla osób mających już pewne doświadczenie. Gdy rysujemy włoski w ten sposób, istnieje ryzyko zbytniego „przerysowania” brwi oraz uzyskania niezbyt naturalnego efektu. W przypadku błędu produkt też znacznie trudniej usunąć niż kredkę lub cień.

 

Aktualności

Zarządzanie w ochronie zdrowia – co dają te studia podyplomowe? Perspektywy zawodowe więcej

Jak skutecznie usuwać blizny sposobami domowym więcej

Bądź piękna z BONA DEA - sprawdź jakie okazje przygotowaliśmy dla Ciebie w tym miesiącu! więcej

Lekarska Spółdzielnia Profesorsko-Ordynatorska zaprasza pacjentów na konsultacje i badania! więcej

Pantomogram – co warto wiedzieć o badaniu? więcej

Badania prenatalne dla kobiet więcej

Powiększanie piersi – najważniejsze informacje więcej

Plastyka piersi – czy warto się na nią zdecydować? więcej

Nowoczesna stomatologia – jak dbać o zdrowie jamy ustnej więcej

Dermatologiczne rozwiązania najczęściej występujących problemów skóry więcej

Rezonans magnetyczny Warszawa - bez skierowania, bez kolejki w Centrum Medycyny Sportowej. więcej

Tomografia komputerowa Warszawa - prywatnie w Centrum Medycyny Sportowej w Warszawie więcej


Nowości ze świata medycyny

medycynaestetyczna bona dea

Czy wiesz, że...

Zobacz również

Apteki

Domy opieki

Szpitale w Polsce

Dodaj placówkę do bazy

 

medserwis.pl Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: 601 410 411, e-mail: medserwis@medserwis.pl