Dieta SirtFood – wszystko co musisz wiedzieć

lekarze specjaliści >Dieta SirtFood – wszystko co musisz wiedzieć

Dieta SirtFood – wszystko co musisz wiedzieć

Dieta SirtFood – wszystko co musisz wiedzieć
Dieta SirtFood uchodzi za swego rodzaju rewolucję. Jest ona bogata w polifenole, dzięki czemu jest nam łatwiej zrzucić zbędne kilogramy, a do tego czujemy się młodsi. Na czym dokładnie polega ta dieta?


Założenia diety SirtFood


Dietę opracowano w Anglii. Dwóch absolwentów szkoły w Surrey wpadło na pomysł, w jaki sposób wykorzystać picie koktajli w połączeniu z ograniczeniem liczby spożywanych kalorii. Wszystko opiera się na zielonych koktajlach bogatych w aktywatory sirtuin.
No dobrze, ale czym są sirtuiny? Otóż jest to rodzaj białek, który został nazwany „genem szczupłości” oraz „genem długowieczności”. Absolwenci nauk o żywieniu postanowili skorzystać z dotychczasowej wiedzy o sirtuinach i w 2016 roku opracowali plan, który wykorzystał je jako główny element diety.


Zasadniczo w diecie chodzi głównie o to, jakie produkty należy spożywać, a nie o to, z czego musimy zrezygnować. Jeśli rozważamy skorzystanie z tej diety, nastawmy się na spożywanie dużej ilości warzyw, orzechów czy owoców bogatych w polifenole.


Oprócz picia koktajli będziemy również spożywać posiłki. Zwolennicy tej diety przekonują, że nie jest ona szczególnie restrykcyjna, a do tego jest też wyjątkowo smaczna.


Dieta dostępna w caterignu


Od jakiegoś czasu dieta jest również dostępna w cateringu. Sirtfood catering z całą pewnością jest czymś wartym rozważenia. Składa się on z czterech etapów:


Etap I:
Od jednego do pięciu dni spożywamy trzy koktajle sirtuinowe, a do tego jemy jeden posiłek bogaty w aktywatory sirtuin. Dziennie przyjmujemy około 1000 kcal.


Etap II:
Zmniejszamy ilość przyjmowanych koktajli, zwiększając liczbę posiłków. Pijemy dwa koktajle sirtuinowe, jemy dwa posiłki. Jest to około 1500 kcal dziennie. Etap ten trwa od trzech do siedmiu dni.


Etap III:
Od trzech do siedmiu dni przyjmujemy około 1800 kcal dziennie. W ciągu dnia jemy trzy posiłki, jedną przekąskę oraz jeden koktajl sirtuinowy.


Etap IV:
To etap, który ma przygotować nas do „wyjścia” z diety. Również spożywamy około 1800 kcal dziennie. W ciągu dnia spożywamy posiłki oraz pijemy koktajle zawierające aktywatory sirtuin.


Efekty diety SirtFood

Na pierwszy rzut oka dieta może wydawać się nam dosyć trudna do wdrożenia. Szczególnie etap pierwszy uchodzi za wymagający. Osoby, które stosowały tę dietę przyznają, że najlepiej czuły się podczas drugiego i trzeciego etapu. Ważne jest kontrolowanie swojego organizmu i naszego samopoczucia.


W przypadku tej diety musimy również uważać na efekt jojo. Faktycznie, możemy szybko zobaczyć efekty diety, jednak istotne jest także to, jakie posiłki będziemy spożywać później. Wiele osób może pochwalić się jedynie krótkotrwałym efektem, ponieważ po zakończonej diecie szybko nadrabiają te dania, z których zrezygnowali na czas diety. W rezultacie szybko powracają do dawnej wagi.


Część ekspertów zwraca również uwagę na to, że najbardziej skuteczny jest drugi etap diety. Wówczas spożywamy wiele zdrowych posiłków, a do tego nie mamy restrykcyjnych ograniczeń kalorycznych.

 

 

medserwis.pl Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: 601 410 411, e-mail: medserwis@medserwis.pl