Bezoperacyjne leczenie bólu kręgosłupa

MEDserwis.pl >Bezoperacyjne leczenie bólu kręgosłupa

Bezoperacyjne leczenie bólu kręgosłupa

Bezoperacyjne leczenie bólu kręgosłupa

Siedzący tryb życia, brak odpowiedniej ilości ruchu, napięcie mięśni sprawia, że wiele osób cierpi na bóle kręgosłupa. Bardzo często ból ten pojawia się z powodu rwy kulszowej, czy przepukliny. Lekarze zwykle zalecają leczenie farmakologiczne, a gdy to nie pomaga, zostaje tylko operacja. Jednak nie muszą to być jedyne rozwiązania. Stosowane jest również bezoperacyjne leczenie bólu, które są dobrą alternatywą dla farmakologii i operacji. Sprawdź, na czym polega bezoperacyjne leczenie bólu kręgosłupa.

Co to jest rwa kulszowa i przepuklina kręgosłupa


Rwa kulszowa to objawy, które wynikają z podrażnienia lub uszkodzenia nerwu kulszowego. Najczęściej jest to mrowienie, drętwienie, intensywny, kłujący ból pośladka promieniujący aż do nogi związany z dolegliwościami kręgosłupa. Czasami pojawiają się objawy neurologiczne, takie jak opadanie stopy i zaburzenia czucia, czyli drętwienie nogi. Do przepukliny kręgosłupa dochodzi, gdy jądro miażdżyste wewnątrz krążka zostaje wypchnięte na zewnątrz przez pierścień włóknisty. W większości przypadków przepuklina przemieszcza się w górę kanału kręgowego, gdzie może wywierać nacisk na worek opony twardej i korzenie nerwowe. Często powoduje to ból promieniujący i może czasami powodować niebezpieczne objawy neurologiczne. Często spotykanymi dolegliwościami w przypadku bólu kręgosłupa są także: choroba zwyrodnieniowa kręgosłupa, czy reumatoidalne zapalenie stawów, na które najczęściej przepisywane są leki przeciwbólowe. 


Na czym polega blokada kręgosłupa


Sterydowa blokada kręgosłupa to zastrzyk, który stosuje się w leczeniu wielu rodzajach bólu. Najczęściej wykonuje się go w chirurgicznym leczeniu przepukliny kręgosłupa i wynikającej z niej rwy kulszowej. Pacjenci często zastanawiają się, czy taka blokada rzeczywiście leczy przyczynę bólu, czy też po prostu go maskuje. W dużej ilości przypadków nowoczesna blokada nadtwardówkowa działa na przyczynę bólu, czyli przepuklinę na kręgosłupie, która po zabiegu się zmniejsza.


Zastrzyki nadtwardówkowe to nowoczesna i bardzo skuteczna blokada kręgosłupa. Zabieg ten łagodzi stany zapalne, łagodzi ucisk na nerw kulszowy i stymuluje regenerację korzeni nerwu kulszowego. Po wstrzyknięciu często następuje zmniejszenie nie tylko bólu, ale także samej przepukliny.


Takie bezoperacyjne leczenie przepuklin kręgosłupa jest bardzo skuteczne, ponieważ dla każdego przypadku jest dobierana indywidualna technika zastrzyku w kręgosłup. Specjalne igły wprowadzane są precyzyjnie w odpowiednie miejsca, tak aby podany lek dotarł w miejsce ucisku.


Należy pamiętać, że aby ból kręgosłupa minął na długo, leczenie zachowawcze to nie wszystko, ponieważ bardzo ważna jest również rehabilitacja i odpowiednie ćwiczenia.


Ile kosztuje zastrzyk nadtwardówkowy na leczenie bólu kręgosłupa


Cena zastrzyku nadtwardówkowego wykonanego precyzyjnie pod kontrolą fluoroskopii przez specjalistę  zajmującym się leczeniem bólu kręgosłupa w Warszawie to koszt ok. 3500 zł. Do tego dochodzi koszt pierwszej konsultacji – ok. 500-700 zł. W trudnych przypadkach podczas jednego zabiegu używa się trzech lub nawet czterech igieł. Nie ulega wątpliwości, że jest to droga usługa, ale jeśli ma być to jedyna pomoc w leczeniu bólu kręgosłupa i tym samym uniknięcie operacji, to zdecydowanie warto.


  

Aktualności

Zarządzanie w ochronie zdrowia – co dają te studia podyplomowe? Perspektywy zawodowe więcej

Jak skutecznie usuwać blizny sposobami domowym więcej

Bądź piękna z BONA DEA - sprawdź jakie okazje przygotowaliśmy dla Ciebie w tym miesiącu! więcej

Lekarska Spółdzielnia Profesorsko-Ordynatorska zaprasza pacjentów na konsultacje i badania! więcej

Pantomogram – co warto wiedzieć o badaniu? więcej

Badania prenatalne dla kobiet więcej

Powiększanie piersi – najważniejsze informacje więcej

Plastyka piersi – czy warto się na nią zdecydować? więcej

Nowoczesna stomatologia – jak dbać o zdrowie jamy ustnej więcej

Dermatologiczne rozwiązania najczęściej występujących problemów skóry więcej

Rezonans magnetyczny Warszawa - bez skierowania, bez kolejki w Centrum Medycyny Sportowej. więcej

Tomografia komputerowa Warszawa - prywatnie w Centrum Medycyny Sportowej w Warszawie więcej


Nowości ze świata medycyny

medycynaestetyczna bona dea

Czy wiesz, że...

Zobacz również

Apteki

Domy opieki

Szpitale w Polsce

Dodaj placówkę do bazy

 

medserwis.pl Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: 601 410 411, e-mail: medserwis@medserwis.pl