Arka Centrum Medyczne

MEDserwis.pl >Arka Centrum Medyczne

Arka Centrum Medycznecheck

Arka Centrum Medyczne

adres:Sokołowska 9 lok. U21, Warszawa

telefon:(22) 632-46-45, 602 688 799

www:www.cmarka.pl

 www.arkacentrummedyczne.medserwis.pl

e-mail:info@cmarka.pl

zobacz na mapie »

map

Zobacz zdjęcia

Zdjęcie 1 Zdjęcie 2 Zdjęcie 3 Zdjęcie 4 Zdjęcie 5 Zdjęcie 6

Godziny pracyic_i

Zapisy Telefoniczne pon-pt w godz: 11:00 - 19:00

Nasi lekarze specjaliściic_i

DermatolodzyLaryngolodzyNeonatologiaNeurolodzyOkuliściOrtopedziPediatrzyPsycholodzySklepy medyczne

Informacje dodatkoweic_i

Rozwój niemowlęciaRozwój Niemowlęcia przez 12 Pierwszych Miesięcy Życia

Każde dziecko jest inne i każde rozwija się w innym tempie. Nie martw się tym, że Twój maluch nie wszystko jeszcze potrafi.

Pierwsze 3 miesiące to okres niezwykle ważny dla maluszka, stanowi prawdziwy przełom. Dziecko musi nauczyć się samodzielnie zawiadamiać o swoich potrzebach. Maluchowi bardzo odpowiada rytm dnia uporządkowany, dlatego dobrze jest, jak spacery, kąpiele, sen następują mniej więcej o stałych porach. Malec czuje się bezpiecznie w tak uporządkowanym świecie.

Niemowlęta, które nie potrafią jeszcze chwytać bawią się swoim ciałem. Wkładają rączki do buzi, łapią swoje paluszki, machają nóżkami. Trzymiesięczny maluch będzie już rozróżniał podstawowe barwy (biały, czarny i czerwony) i widział niemal jak dorosły. Dobrze słyszy. Odróżnia głos mamy, pamięta muzykę, której słuchałaś w ciąży. Lubi proste rytmiczne dźwięki np. kołysanki. Zawieś nad łóżeczkiem barwną karuzelę, balonik czy pozytywkę. Zwróć uwagę, by w otoczeniu maluszka kolorowych przedmiotów nie było zbyt wiele, gdyż wówczas męczy się i nie zwraca na nie uwagi.

Zmieniaj ustawienie łóżeczka tak, by ściana nie była stale po tej samej stronie, a maluch nie patrzył ciągle w tym samym kierunku. To zmusi ciekawskiego maluszka do odwracania główki raz w prawą a raz w lewą stronę.

Nie zmuszaj do siadania ani do stania dziecka, które jest jeszcze na to za małe i za słabe. Możesz doprowadzić w ten sposób do niebezpiecznego wyginania się nóg i kręgosłupa. Pamiętaj, aby maluch miał podparty kręgosłup i główkę. Daj mu do ręki zabawkę, zajmie się nią chwilę i łatwiej utrzyma prosty kręgosłup. Zadbaj o wzmocnienie kręgosłupa poprzez ćwiczenie mięśni brzucha (np. podciąganie za rączki z leżenia na plecach) i mięśni grzbietu (np. kładzenie na brzuszku i zachęcanie do zabawy w tej pozycji.

Jak pobudzić rozwój dziecka?
Co powinno Cię niepokoić?
Ile przybędzie w ciągu 24 miesięcy?

Wzrost/waga

Ile przybędzie w ciągu 24 miesięcy?

Galeriaic_at

1 2 3 4 5 6 7 8 9

 

medserwis.pl Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: 601 410 411, e-mail: medserwis@medserwis.pl