Terapia alkoholowa – by uwolnić się ze szponów nałogu

lekarze specjaliści >Terapia alkoholowa – by uwolnić się ze szponów nałogu

Terapia alkoholowa – by uwolnić się ze szponów nałogu

Terapia alkoholowa – by uwolnić się ze szponów nałogu
Jeden niewinny kieliszek, mała puszka piwa, tzw. ćwiartka na rozgrzanie w mroźny dzień – brzmi niewinnie, prawda? Często jednak stanowi preludium do dramatu, jakim jest uzależnienie od alkoholu. Wpaść w szpony nałogu nie jest trudno; aby z niego wyjść, trzeba jednak sięgnąć po pomoc. Takim wsparciem jest terapia alkoholowa.
1. Kiedy należy zgłosić się na terapię alkoholową?
2. Terapia alkoholowa – jak wygląda?
3. Życie po terapii alkoholowej

Kiedy należy zgłosić się na terapię alkoholową?

Terapię alkoholową można rozpocząć na każdym etapie trwania choroby alkoholowej. W żadnym wypadku nie należy czekać, aż problem rozwiąże się sam. Warto pamiętać, że dla samego uzależnionego nigdy nie będzie
odpowiedniego” momentu. Alkoholikowi bardzo często wydaje się bowiem, że kontroluje swój nałóg i nie musi korzystać ze wsparcia specjalistów. Bywa, że kilkudniowa abstynencja utwierdza chorego w złudnym przekonaniu, że jest w stanie zapanować nad swoim piciem. Decyzja o podjęciu leczenia zapada najczęściej dopiero wtedy, kiedy alkohol całkowicie zdominuje życie uzależnionego. Uświadamia on sobie wówczas skalę problemu, dostrzegając ogrom poczynionych przez alkohol spustoszeń. Terapia alkoholowa – niezależnie od momentu, w którym zostanie podjęta – jest jedynym skutecznym sposobem wyjścia z nałogu.
Terapia alkoholowa – jak wygląda?Wielu chorych zwleka z decyzją o podjęciu leczenia. Wokół terapii alkoholowej narosło bowiem wiele mitów. Aby wyzbyć się wszelkich uprzedzeń i uzyskać rzetelne informacje na temat terapii alkoholowej, warto zasięgnąć informacji u źródła, na przykład w specjalistycznym ośrodku leczenia uzależnień MedJol. Pod adresem: https://medjol.pl/jak-dojechac znajdują się wskazówki, dotyczące dojazdu do placówki.
Czego możemy się spodziewać, udając się na terapię do ośrodka? Pierwszym krokiem na drodze ku trzeźwości jest odtrucie alkoholowe – w ośrodku jest ono przeprowadzane pod ścisłym nadzorem i opieką wyspecjalizowanego personelu. Następnie pacjent poddawany jest terapii w bezpiecznych i komfortowych warunkach. Leczenie jest kompleksowe i obejmuje stosowne badania laboratoryjne, wdrożenie leczenia farmakologicznego w razie konieczności, oraz rozległą opiekę psychologiczną.Życie po terapii alkoholowejTerapia alkoholowa to nieodzowny element uwalniania się ze szponów nałogu. Odwyk i leczenie stanowią początek nowego życia. Nie od dziś wiadomo jednak, jak trudne bywają początki. Ośrodek udziela niezbędnego wsparcia również po zakończeniu leczenia. Uczestnicy terapii alkoholowej w każdym momencie mogą zwrócić się po pomoc; skorzystać z indywidualnej sesji terapeutycznej czy też zdecydować się na weekendowy pobyt w ośrodku.


 

 

medserwis.pl Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: 601 410 411, e-mail: medserwis@medserwis.pl