MEGA-LENS Specjalistyczna Lecznica Okulistyczna w Warszawie zaprasza do salonów optycznych, które znajdują się przy każdej naszej placówce medycznej
Ze względu na zmianę trybu naszego życia okulary stają się nieodzownym elementem naszej codzienności. Używamy je do czytania, pracy przy komputerze, oglądania telewizji czy poprawy widzenia w życiu codziennym. Okulary mogą być też ozdobą – jak na przykład okulary przeciwsłoneczne. Najważniejszym elementem okularów są soczewki okularowe – szkła okularowe.
Wszystkie polerowane szkła powodują, iż światło padające na nie odbija się. Aby zniwelować ten efekt i jednocześnie sprawić, by więcej światła docierało do siatkówki na soczewki okularowe nakładana jest powłoka antyrefleksyjna. Powłoki różnią się między sobą kolorem (mogą być złote, niebieskie, zielone), ilością przepuszczanego światła oraz łatwością czyszczenia. Nowoczesne powłoki są mało podatne na ubrudzenia, a po ewentualnym ubrudzeniu łatwo się czyszczą.
Szkła można wzbogacić jeszcze barwieniem- jednolitym czy też gradalnym. Jest to dobre rozwiązanie dla osób potrzebujących korekcji okularowej, a pragnących nosić szkła korygujące przeciwsłoneczne. Odmianą tego rodzaju szkieł są szkła fotochromowe. Nowa generacja tych szkieł posiada nieznaczne zabarwienie początkowe oraz około 85 % zabarwienia końcowego. Zaletą tych szkieł jest ich samoistne dopasowywanie stopnia zabarwienia do panujących warunków – jasne w pomieszczeniach i ciemne w słońcu latem czy zimą.
Soczewki kontaktowe
Soczewki kontaktowe możemy podzielić na : kolorowe, toryczne,sferyczne, progresywne
Obecnie produkowane soczewki kontaktowe i stosowane materiały oraz sposób ich wytwarzania pozwoliły na zredukowanie przeciwwskazań do noszenia soczewek do minimum. Jednakże, nie oznacza to, iż soczewki mogą być kupowane i noszone bez odpowiedniego dobrania ich przez lekarza.
Do przeciwwskazań możemy zaliczyć:
* nieprawidłowy film łzowy ( tzw suche oko), * ciąża i okres karmienia, * choroby ogólnoustrojowe np. cukrzyca, * infekcja rogówki, * alergia, * stosowanie niektórych leków.
Noszenie może być wskazane ze względów:
* optycznych – wady wzroku – korygujące krótkowzroczność, nadwzroczność, astygmatyzm, prezbiopię, * medycznych jako opatrunki na „rogówkę”, która uszkodzona została podczas zabiegu, czy po urazie (np. ciele obcym), * kosmetycznych.
Zmianę koloru tęczówki zaliczamy do wskazań kosmetycznych. Jest to jedno z przyjemniejszych zastosowań soczewek kontaktowych. „Każdego dnia inna” – to hasło nabrało nowe znaczenia po wprowadzeniu na rynek jednodniowych soczewek kolorowych. Bez względu czy mamy, czy nie wadę wzroku, a chcemy tylko okazjonalnie zmieniać kolor oczu ww. soczewki są idealnym rozwiązaniem. Soczewki kolorowe mogą różnić się między sobą, podobnie jak pozostałe soczewki czasem użytkowania. Najkrótszym i jednocześnie najbezpieczniejszym trybem noszenia jest soczewka jednodniowa.
Ze względu na czas użytkowania dzielimy soczewki na:
kowencjonalne – ich czas użytkowania wynosi do 1 roku,
planowej wymiany m.in.:
miesięczne,
dwutygodniowe,
jednodniowe.
Chociaż w pierwszej chwili soczewki kowencjolnalne mogą „kusić” ceną to jest to rodzaj korekcji już rzadko stosowanej. Preferowany jest raczej system częstej wymiany jako zdrowszy i bezpieczniejszy dla pacjenta. Należy też pamiętać, iż w przypadku uszkodzenia lub zgubienia soczewki rocznej, strata jest znacznie większa niż w przy soczewkach częstej wymiany. Są jednak soczewki, które występują tylko w wersji soczewek rocznych – soczewki korygujące duże wady wzroku np. –25,0 Dpt., czy soczewki protetyczne – maskujące np. blizny.
Istotnym elementem kontaktologii są płyny pielęgnacyjne do soczewek kontaktowych. Producenci płynów do czyszczenia mają przed sobą trudne zadanie. Płyny muszą dobrze czyścić soczewki z wszelakich zanieczyszczeń oraz nie mogą działać podrażniająco na tkanki oka. Niektóre płyny zawierają składzie czynniki, które czyszczą soczewki bez konieczności spłukiwania. Jednakże tym którzy otrzymują zalecenie od lekarza aby np. myć soczewki powinni to robić. Te czynności nie szkodzą soczewkom. Ważnym elementem jest też pojemnik. Powinien on być często wymieniany. Dlatego też producenci do każdego dużego opakowania dołączają każdorazowo pojemnik.
Pomimo też, iż w większość płynów w swoim składzie zawiera środki nawilżające, często nie jest to dla pacjentów wystarczające. Klimatyzacja, włączony nawiew w samochodzie, długotrwała praca przy komputerze, długie oglądanie telewizji są najczęstszymi przyczynami odczuwania przez pacjentów dyskomfortu. Dlatego jako uzupełnienie zaleca się stosowanie kropli nawilżających. Pragniemy tu ostrzec nie każde krople można stosować na soczewki kontaktowe.
Wychodząc na przeciw oczekiwaniom naszych klientów uruchomiliśmy projekt – DOSTAWA do DOMU. Każdy nasz klient otrzymuje od nas klucz rejestracyjny do zalogowania się w serwisie po dopasowaniu soczewek w naszym salonie optycznym.
Zapraszamy na naszą stronę celem zamówienia soczewek i płynów.
www.megalensarmiiludowej.os1.pl – dla Pacjentów oraz Klientów którzy odwiedzili salon optyczny przy ul. Polnej 30 /dawna al. Armii Ludowej 17/
www.megalensjanapawla.os1.pl – dla Pacjentów oraz Klientów którzy odwiedzili salon optyczny przy Al. Jana Pawła II 66
www.megalenssurowieckiego.os1.pl – dla Pacjentow oraz Klientów którzy odwiedzieli salon optyczny przy ul. Surowieckiego 8
Konsultacja- dobór soczewk jest bezpłatny.
Każdy Pacjent posiadający dobrane przez okulistę soczewki kontaktowe może skorzystać z naszego sklepu internetowego dostępnego pod adresem: sklep.megalens.com.pl
Wszelkie dodatkowe informacje oraz zapisy osób pod numerem telefonu 0-22 875 96 51 od poniedziałku do piątku w godzinach 10,00 -20,00.
Jeśli nie masz jeszcze dobranych soczewek kontaktowych, to zapraszamy salonów optycznych Mega-Lens na ich dopasowanie;
Warszawa, ul. Jana Pawła II 66, tel. 22 636 33 70
Warszawa, ul. Polna 30 (dawna al. Armii Ludowej 17), tel. 22 875 96 51
Warszawa, ul. Surowieckiego 8, tel. 22 644 51 51
Warszawa, ul. Puławska 111a, tel. 22 114 00 11