Zespół suchego oka – leczenie metodą Lipiflow

lekarze specjaliści >Zespół suchego oka – leczenie metodą Lipiflow

Zespół suchego oka – leczenie metodą Lipiflow

Zespół suchego oka – leczenie metodą Lipiflow

Istnieje szereg dolegliwości, które mogą dotykać naszego zmysłu wzroku, utrudniając nam codzienne funkcjonowanie. Choć najczęściej w przypadku wad wzroku mamy na myśli dalekowzroczność lub krótkowzroczność oraz astygmatyzm, istnieje jeszcze jedno schorzenie, które dotyka coraz większej liczby osób. Jest nim tzw. zespół suchego oka.

Czym jest zespół suchego oka?


Mianem zespołu suchego oka określa się schorzenie, które polega na nadmiernym odparowywaniu i/lub niedostatecznym wydzielaniu łez i tym samym związane jest z zaburzeniami w poszczególnych warstwach filmu łzowego. Przyczyn tego schorzenia może być mnóstwo - począwszy od zbyt dużej ilości czasu spędzanego przed ekranem telewizora, komputera czy smartfona, poprzez czynniki środowiskowe, takie jak klimatyzacja, ogrzewanie czy zanieczyszczenia powietrza, skończywszy na zmianach hormonalnych czy też chorobach tarczycy. W efekcie - trudno uniknąć tej dolegliwości, warto jednak mieć świadomość, że istnieje metoda, pozwalająca skutecznie leczyć zespół suchego oka.

Zespół suchego oka - wszystkiemu winne gruczoły?


Za jedną z najczęściej występujących przyczyn suchości oczu wskazuje się dysfunkcję gruczołów tarczkowych Meiboma, które położone są wzdłuż krawędzi powiek. Gruczoły te wytwarzają bardzo istotną lipidową frakcję filmu łzowego. To właśnie dzięki tej substancji oko jest skutecznie nawilżane i odżywiane, a wszelkie odstępstwa w tym zakresie mogą powodować występowanie suchości. Zazwyczaj z zespołem suchego oka mamy do czynienia w sytuacji, kiedy przewodziki odprowadzające zostaną zablokowane przez zbyt gęstą wydzielinę, wytwarzaną w gruczołach Meiboma.

Tego typu zaburzenie zazwyczaj leczone jest za pomocą domowych metod terapeutycznych, wśród których wymienić można między innymi stosowanie ciepłych okładów na powieki lub masowanie powiek, by rozrzedzić i usunąć znajdującą się w kanałach łzowych wydzielinę. Nowoczesna okulistyka proponuje w tych przypadkach nieinwazyjne i skuteczne zabiegi światłem (IPL + czerwona maska) oraz profesjonalny zabieg terapii LipiFlow.


Jak działa terapia LipiFlow w porównaniu z innymi możliwościami?


Decydując się na terapię LipiFlow, pacjent poddawany jest leczeniu za pomocą specjalnego urządzenia wykorzystującego zasadę termopulsacji.


Dużym atutem LipiFlow poza wysokim bezpieczeństwem jest potwierdzona w badaniach klinicznych skuteczność tej metody. Aż 79% pacjentów, którzy skorzystali z terapii, wskazało na poprawę objawów związanych z zespołem suchego oka w ciągu miesiąca od przeprowadzenia zabiegu. Co więcej - procent poprawy wynosił od 10% do nawet 100% w przypadku niektórych pacjentów. Dzięki tak pozytywnym wynikom LipiFlow bardzo często uznawany jest za najlepsze rozwiązanie w sytuacji, gdy konwencjonalne metody - na przykład leczenie za pomocą kropli nawilżających - nie przyniosły oczekiwanego rezultatu i jest standardem w przygotowaniu pacjentów do zabiegów laserowej korekcji wzroku oraz chirurgii soczewki, w tym usunięcia zaćmy.


Gdzie można wyleczyć w ten sposób zespół suchego oka?


Decydując się na leczenie zespołu suchego oka za pomocą LipiFlow, warto poszukać centrum okulistyki, które ma w swojej ofercie tę innowacyjną metodę oraz dodatkowo inne zabiegi gwarantujące kompleksowość terapii. Jednym z takich miejsc jest centrum Świat Oka (https://swiatoka.pl/uslugi/zespol-suchego-oka/) , w którym można skorzystać z terapii suchego oka za pomocą metody LipiFlow, a także innych możliwości leczenia tego schorzenia. Wśród nich wymienić należy badania specjalistyczne, rewitalizację gruczołów Meiboma, czy też leczenie zapalenia brzegów powiek, terapię jęczmienia i gradówki. Pracujący na miejscu profesjonaliści z pomocą nowoczesnego sprzętu zadbają o przywrócenie oczom właściwej kondycji,zwiększając tym samym komfort pacjenta.

 

 

medserwis.pl Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: 601 410 411, e-mail: medserwis@medserwis.pl