Zadbaj o pamięć zanim będzie za późno

MEDserwis.pl >Zadbaj o pamięć zanim będzie za późno

Zadbaj o pamięć zanim będzie za późno

Biofarm – dlaczego warto sięgać po ich leki?
Niektórzy twierdzą, że lepiej kiedy jest dobra, ale krótka. Jeszcze inni dzięki niej potrafią przetrwać najgorsze chwile w życiu. Nie ulega wątpliwości jednak, że nasza pamięć jest nam niezbędna do prawidłowego, codziennego funkcjonowania. Dlaczego zatem nie wspomóc jej, zanim będzie za późno?Dlaczego mam problemy z pamięcią?


Żyjemy obecnie bardzo szybko i intensywnie wśród natłoku informacji. Nowe technologie na co dzień obecne w naszym życiu, ciągle wysyłają nam kolejne powiadomienia, informacje, komunikaty. Praktycznie już nie rozstajemy się z naszymi telefonami, które ciągle dostarczają nam nowych bodźców. W efekcie często czujemy się zmęczeni, sfrustrowani oraz rozkojarzeni. Długotrwałe przemęczenie może prowadzić do problemów z koncentracją i pamięcią.Dlatego, jeśli zauważymy u siebie rozkojarzenie oraz zapominanie słów, nazw czy zaplanowanych czynności, warto przede wszystkim odpocząć. Sen odpowiada w dużej mierze za funkcjonowanie naszej pamięci. Jeśli odmówimy go naszemu organizmowi, codzienność może okazać się przytłaczająca.Ginkgo biloba na sprawny umysł


Poza zdrowym trybem życia oraz wypoczynkiem i aktywnością fizyczną, warto sięgnąć po naturalne zioła na pamięć. Ginkgo biloba, czyli inaczej miłorząb japoński to roślina, która przywędrowała do nas prosto z Chin w XVIII wieku. W medycynie naturalnej była wykorzystywana przez wschodnie cywilizacje od setek lat. Z biegiem czasu zyskała również popularność w Polsce.Wyjątkowy skład miłorzębu japońskiego sprawia, że suplementowany regularnie:

-wspomaga utrzymanie sprawności umysłowej;
-utrzymuje nasz słuch w dobrej formie;
-korzystnie wpływa na myślenie w chwilach zwiększonego stresu i zmęczenia;
-pomaga zachować pamięć z upływem lat;
-zawiera naturalne antyoksydanty.

Więcej szczegółów na ten temat znajdziemy w tym artykule.Twoja aktywność ma znaczenie


Poza ziołami na pamięć oraz odpowiednią porcją snu, nie bez znaczenia są również wykonywane przez nas w wolnym czasie aktywności. Warto bowiem ćwiczyć umysł i pamięć za pomocą gier, krzyżówek lub chociażby oglądania teleturniejów. Wiele osób po pracy rezygnuje z wysiłku intelektualnego na rzecz prostych i przyjemnych rozrywek. Pamiętajmy, że regularne ćwiczenia to jeden z najskuteczniejszych sposobów na zachowanie dobrej pamięć do późnych lat.

 

 

medserwis.pl Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: 601 410 411, e-mail: medserwis@medserwis.pl