W jaki sposób serum peptydowe spowalnia objawy starzenia się skóry?

MEDserwis.pl >W jaki sposób serum peptydowe spowalnia objawy starzenia się skóry?

W jaki sposób serum peptydowe spowalnia objawy starzenia się skóry?

W jaki sposób serum peptydowe spowalnia objawy starzenia się skóry?

Kosmetyki z peptydami są bardzo dobrym wyborem dla kobiet po 40. roku życia. Przesuszona, szara skóra z pierwszymi oznakami starzenia potrzebuje silnie działającego kosmetyku. W tej roli doskonale sprawdzi się serum peptydowe do twarzy. Dlaczego jeszcze warto włączyć je do swojej pielęgnacji?


Jak działają peptydy?


Peptydy to miniaturowe białka, które mają kluczowe znaczenie dla kondycji skóry. Biorą udział w jej procesach fizjologicznych jako regulatory i przekaźniki. Z uwagi na funkcje możemy wyróżnić kilka rodzajów peptydów, wśród których bardzo ważną rolę dla zachowania młodej cery pełnią peptydy sygnałowe. Dzięki niewielkim rozmiarom, przenikają do głębokich warstw skóry, a ich zadaniem jest stymulacja produkcji kolagenu i elastyny.


Dlaczego to takie istotne? Otóż kolagen i elastyna stanowią swoiste rusztowanie dla naszej skóry: wpływają na jej jędrność i elastyczność, trzymają w ryzach owal twarzy i zmniejszają widoczność zmarszczek.


Niestety, wraz z wiekiem produkcja kolagenu i elastyny maleje, co przekłada się na stan cery. Na szczęście z pomocą przychodzą peptydy biomimetyczne: naśladujące naturalne cząsteczki, ale wytworzone w laboratorium. Ich zbawienne właściwości są z powodzeniem stosowane w kuracjach przeciwstarzeniowych.


Dlaczego serum peptydowe to dobry wybór?


Aby w pełni wykorzystać moc peptydów, najlepiej sięgnąć po silnie skoncentrowany kosmetyk o potwierdzonej w badaniach skuteczności. Takie jest np. serum peptydowe marki Dabia.


Już po 25 roku życia z każdym rokiem naturalna synteza kolagenu w skórze słabnie, dlatego warto zastanowić się nad włączeniem pielęgnacji zawierającej w składzie peptydy, ale po 40. roku życia to absolutnie ostatni dzwonek na włączenie ich do pielęgnacji przeciwstarzeniowej. Procesy metaboliczne skóry kobiet wchodzących w okres perimenopauzalny spowalniają głównie za sprawą stopniowego zmniejszania się czynności jajników i związanych z tym zmian hormonalnych.


Ale czy sam kosmetyk wystarczy? Optymalnym rozwiązaniem jest działanie z dwóch stron - zarówno od wewnątrz jak i od zewnątrz równocześnie w celu zwiększenia stymulacji syntezy naturalnego kolagenu w skórze. Jak to zrobić? Warto wesprzeć swój organizm poprzez synergicznie działający kosmetyk wraz z odpowiednim do tego suplementem diety. Taki właśnie program - w myśl idei Inner Outer Care - proponuje marka DABI’A, bo ważne jest wsparcie działania miejscowego jednoczesnym działaniem od wewnątrz dla dobra naszej skóry.


Serum peptydowe do twarzy włączone do codziennej pielęgnacji pomoże opóźnić procesy starzenia w szczególności poprzez:  • zmniejszenie widoczności zmarszczek,

  • głębokie nawilżenie skóry (składniki serum peptydowego zapobiegają także ucieczce wody z naskórka),

  • wygładzenie, poprawę napięcia i elastyczności.


Serum peptydowe do twarzy łagodzi podrażnienia i doskonale nadaje się także dla cery wrażliwej. Liczy się także naturalny, bezpieczniejszy dla skóry dojrzałej skład. Warto by tworzyły go substancje pochodzenia naturalnego o potwierdzonym badaniami działaniu tak jak np. cenne dla skóry wyciągi roślinne i pochodzące z grzybów adaptogennych. Współczesna nauka potwierdza dobroczynne działanie takich substancji, dzięki czemu jeszcze lepiej można sprostać potrzebom dojrzałej skóry. Regularne stosowanie serum peptydowego pozwala walczyć z pierwszymi oznakami upływającego czasu.


Artykuł Sponsorowany

 

Aktualności

Jak skutecznie usuwać blizny sposobami domowym więcej

Bądź piękna z BONA DEA - sprawdź jakie okazje przygotowaliśmy dla Ciebie w tym miesiącu! więcej

Lekarska Spółdzielnia Profesorsko-Ordynatorska zaprasza pacjentów na konsultacje i badania! więcej

Pantomogram – co warto wiedzieć o badaniu? więcej

Badania prenatalne dla kobiet więcej

Powiększanie piersi – najważniejsze informacje więcej

Plastyka piersi – czy warto się na nią zdecydować? więcej

Nowoczesna stomatologia – jak dbać o zdrowie jamy ustnej więcej

Dermatologiczne rozwiązania najczęściej występujących problemów skóry więcej

Rezonans magnetyczny Warszawa - bez skierowania, bez kolejki w Centrum Medycyny Sportowej. więcej

Tomografia komputerowa Warszawa - prywatnie w Centrum Medycyny Sportowej w Warszawie więcej


Nowości ze świata medycyny

medycynaestetyczna bona dea

Czy wiesz, że...

Zobacz również

Apteki

Domy opieki

Szpitale w Polsce

Dodaj placówkę do bazy

 

medserwis.pl Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: 601 410 411, e-mail: medserwis@medserwis.pl