Słów kilka o aplikacji na bezsenność

MEDserwis.pl >Słów kilka o aplikacji na bezsenność

Słów kilka o aplikacji na bezsenność

Słów kilka o aplikacji na bezsenność

Do niedawna jedynym sposobem leczenia bezsenności była farmakoterapia, czyli doraźne przyjmowanie leków nasennych. Wraz z rozwojem medycyny zyskaliśmy jednak nową, zdrowszą i bezpieczniejszą metodę leczenia tej przypadłości: psychoterapię, czyli terapię opartą na naturalnych technikach regulacji fizjologii snu. Teraz medycyna poszła jeszcze dalej i pacjenci cierpiący na bezsenność nie muszą nawet odwiedzać gabinetu lekarskiego.
Wystarczy, że zainstalują na telefonie lub komputerze specjalną aplikację.


Jak działa aplikacja na bezsenność?
Aplikacja na problemy ze snem to bardzo ciekawy wynalazek stworzony we współpracy z lekarzami specjalizującymi się w leczeniu różnorakich zaburzeń natury psychicznej, w tym bezsenności. Jej działanie oparte jest na podobnym schemacie, co leczenie bezsenności metodą poznawczo-behawioralną w gabinecie psychoterapeutycznym, daje jednak o wiele większe możliwości, ponieważ nieprzerwanie czuwa nad snem pacjenta, ciągle podpowiada mu pożądane zmiany w jego nawykach, codziennie śledzi jego postępy i zapewnia mu stały dostęp do praktycznych narzędzi wspierających podejmowane przez niego działania. Terapia trwa sześć tygodni – w tym czasie aplikacja na bezsenność regularnie, raz w tygodniu, wyświetla użytkownikowi nowe materiały edukacyjne, prosi o wypełnienie testu i sporządza raporty ze szczegółowymi analizami. Dzięki temu pacjent wie, co robi dobrze, a nad czym powinien jeszcze popracować, widzi też poprawiające się wyniki swoich starań, co dodatkowo mobilizuje go do dalszej pracy nad sobą. Więcej o aplikacji znajdziecie na terapiabezsennosci.pl

Czy takie leczenie bezsenności jest skuteczne?
Aplikacja na kłopoty ze snem jest nowością, więc wzbudza dużą nieufność, zwłaszcza wśród osób nieoswojonych z nowymi technologiami. Zupełnie niesłusznie. Zarówno mobilna, jak i komputerowa aplikacja na bezsenność jest bardzo prosta w obsłudze, a dodatkowo zapewnia wysoki komfort terapii, w końcu zacisze własnego domu jest o wiele wygodniejszą przestrzenią niż zimny lekarski gabinet. Naprawdę warto sięgnąć po to rozwiązanie. Taka metoda leczenia bezsenności – dzięki temu, że jest łatwa, przyjemna i w 100% profesjonalna – przynosi znakomite efekty i to niezależnie od tego, jak bardzo nasilone są objawy i co stanowi ich podłoże. Pierwsza poprawa widoczna jest już po pierwszym tygodniu.

 

 

medserwis.pl Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: 601 410 411, e-mail: medserwis@medserwis.pl