Najlepsza pasta ortodontyczna - jak wybrać odpowiednią?

MEDserwis.pl >Najlepsza pasta ortodontyczna - jak wybrać odpowiednią?

Najlepsza pasta ortodontyczna - jak wybrać odpowiednią?

pasta ortodontyczna

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, dlaczego ortodontyczna pasta do zębów jest tak ważna? Jeżeli nosisz aparat ortodontyczny lub planujesz leczenie ortodontyczne, musisz wiedzieć, że wybór odpowiedniej pasty do zębów jest kluczowy. Aparaty ortodontyczne mogą znacząco wpływać na stan Twoich zębów i dziąseł, dlatego tak ważne jest, aby zadbać o higienę jamy ustnej.


Sprawdź, która pasta ortodontyczna jest najlepsza i jakie medyczne pasty są dostępne na rynku.


Ortodontyczna pasta do zębów — jak wybrać tę odpowiednią?


Wybór odpowiedniej pasty ortodontycznej może być nie lada wyzwaniem. W trakcie leczenia ortodontycznego zdrowie naszych zębów i dziąseł jest szczególnie narażone na różne problemy, dlatego tak ważne jest, aby dobrać pastę, która będzie skutecznie chronić nasze zęby i dziąsła.


Poniżej przedstawiamy kilka czynników, na które warto zwrócić uwagę: 1. Skład pasty - po założeniu aparatu należy używać produktu, który jest przystosowany do dokładnego czyszczenia przestrzeni pomiędzy zębami a zamkami aparatu, stąd też kluczowym czynnikiem przy doborze odpowiedniej pasty w przypadku noszenia aparatu jest zawartość aktywnych mikrogranulek lub innego składnika o podobnej charakterystyce. Również bardzo ważny jest stopień ścieralności szkliwa RDA.

 2. Zawartość fluoru -  fluor to kluczowy składnik każdej pasty do zębów, a w przypadku past ortodontycznych jego znaczenie jest jeszcze większe. Fluor pomaga w remineralizacji szkliwa, co jest szczególnie ważne, gdy nosimy aparat ortodontyczny, który może powodować osłabienie szkliwa. Szukaj pasty z odpowiednią ilością fluoru, która zapewni ochronę przed próchnicą. 

 3. Ochrona przed osadami i kamieniem - u osób noszących aparaty ortodontyczne największym problemem jest gromadzenie się osadów oraz kamienia nazębnego. Wybierz pastę, która zawiera składniki zapobiegające tworzeniu się kamienia i pomagające w usuwaniu osadów.

 4. Ochrona przed podrażnieniami i uszkodzeniami błony śluzowej - noszenie aparatu ortodontycznego może prowadzić do podrażnień dziąseł i wnętrza jamy ustnej. Dlatego warto wybrać pastę, która zawiera składniki łagodzące, takie jak aloes czy ekstrakt z rumianku. Te składniki pomogą zmniejszyć dyskomfort i wspomogą proces gojenia się podrażnionych miejsc.

 5. Wzmocnienie szkliwa - aparaty ortodontyczne mogą prowadzić do demineralizacji szkliwa. Wybierz pastę, która pomaga utrzymać zdrowe dziąsła i zawiera składniki wzmacniające szkliwo. Pomogą one w odbudowie i wzmocnieniu szkliwa, chroniąc zęby przed uszkodzeniami.

 6. Opinie użytkowników - nie zapomnij sprawdzić opinii innych użytkowników pasty ortodontycznej. Recenzje mogą dostarczyć cennych informacji na temat skuteczności i komfortu użytkowania danego produktu. Dzisiaj poznasz aż trzy pasty do zębów, które na przestrzeni lat zyskały uznanie wielu wymagających osób.pasta do aparatów ortodontycznych

Jaka pasta wzmacnia szkliwo zębów? Pearls&Dents!


Wzmacnianie szkliwa zębów jest kluczowe, zwłaszcza podczas noszenia aparatu ortodontycznego. Aparaty mogą powodować osłabienie szkliwa, co zwiększa ryzyko próchnicy i innych problemów stomatologicznych. Jak więc zadbać o odpowiednią higienę jamy ustnej? Z Pearls&Dents - pastą niemieckiego producenta Dr. Liebe, który aktywnie działa już od 1866 roku.


Jedną z najlepszych past na rynku jest Pearls&Dents, która zdobywa coraz większą popularność dzięki opatentowanej formule Perls-System. Zawiera mikrokuleczki, które zapewniają łagodne czyszczenie powierzchni zębów i skutecznie usuwają osady i przebarwienia, nie uszkadzając przy tym szkliwa. Jej stopień ścieralności szkliwa wynosi zaledwie RDA 31. Dzięki temu zęby stają się czystsze i jaśniejsze bez ryzyka erozji szkliwa. Pasta Pearls&Dents oczywiście może być stosowana przez wszystkie osoby powyżej 6 roku życia zarówno z aparatem ortodontycznym, jak i bez. Pearls&Dents zapobiega gromadzeniu się kamienia nazębnego, a na dodatek redukuje go aż o 86%!


Pasta Pearls&Dents zawiera składniki, które aktywnie wspomagają redukcję płytki nazębnej. Oto niektóre z nich: • fluorek sodu - pomaga w remineralizacji szkliwa, co wzmacnia zęby i chroni je przed próchnicą,

 • aminofluorek - działa poprzez tworzenie ochronnej warstwy na powierzchni zębów, co ułatwia wchłanianie fluoru przez szkliwo i dodatkowo je wzmacnia,

 • bisabolol - znany ze swoich właściwości przeciwzapalnych i łagodzących, co czyni go idealnym składnikiem dla osób z wrażliwymi dziąsłami i zębami.


Pearls&Dents oferuje kompleksową ochronę zębów i dziąseł. Jej unikalna formuła sprawia, że pasta nie tylko skutecznie wzmacnia szkliwo, ale także chroni przed próchnicą, usuwa osady i przebarwienia oraz działa przeciwzapalnie. To czyni ją idealnym wyborem dla osób, które szukają pasty o wszechstronnym działaniu.pasta bez fluoru

Medyczne pasty do zębów


Medyczne pasty ortodontyczne to produkty, które zawierają specjalne składniki pomagające w leczeniu specyficznych problemów stomatologicznych. Zastanawiasz się, jak wybrać skuteczny środek do higieny jamy ustnej? Oprócz Pearls&Dents mamy jeszcze dwie propozycje, które zadbają o utrzymanie prawidłowej równowagi pH w jamie ustnej!


Ajona


Ajona to wysokiej jakości medyczny koncentrat pasty do zębów. Ajona zdobyła uznanie dzięki swojej skuteczności i wszechstronnemu działaniu.


Pasta ta zawiera naturalne składniki, które są łagodne dla wrażliwych zębów i dziąseł. Dzięki temu pasta skutecznie wspomaga higienę jamy ustnej. Działa też antybakteryjnie i przeciwzapalnie, co jest niezwykle ważne podczas noszenia aparatu ortodontycznego. Zawiera 10 olejków eterycznych. Aparaty mogą powodować podrażnienia i stany zapalne dziąseł, dlatego działanie przeciwzapalne pasty Ajona pomaga w utrzymaniu zdrowia jamy ustnej. Na dodatek ma niską wartość ścieralności (RDA=30), co oznacza, że nadaje się do codziennej pielęgnacji zębów i zapewnia bardzo delikatne czyszczenie zębów. Produkowana jest od ponad 70 lat w niezmienionej formie, wyglądzie i recepturze. Jest to pasta bez fluoru.


Aminomed ( Niebieska Ajona )


Aminomed to wysokiej jakości pasta do zębów, która jest wzbogacona o aminofluorek, który wspomaga remineralizację szkliwa i chroni przed próchnicą. Idealna zarówno dla noszących aparaty ortodontyczne, jak i dla osób z wrażliwymi zębami. Pasta Aminomed zawiera ekstrakt z rumianku, który jest znany ze swoich właściwości łagodzących i przeciwzapalnych. Rumiankowa formuła pomaga w pielęgnacji wrażliwych zębów i dziąseł, przynosząc ulgę w przypadku podrażnień i stanów zapalnych.


Pasta rumiankowa Aminomed jest przyjazna dla środowiska, ponieważ nie zawiera mikroplastiku ani dwutlenku tytanu. Dzięki temu jest bezpieczna nie tylko dla użytkowników, ale także dla planety.pasta rumiankowa

Jak myć zęby, aby uzyskać najlepsze rezultaty? 1. Myj zęby przynajmniej dwa razy dziennie
  Rano po przebudzeniu i wieczorem przed pójściem spać. Warto również myć zęby po każdym posiłku, aby zapewnić maksymalną ochronę.

 2. Używaj odpowiedniej ilości pasty
  Na szczoteczkę należy nałożyć niewielką ilość pasty, wielkości ziarnka grochu.

 3. Myj zęby przez co najmniej 2 minuty
  Upewnij się, że myjesz wszystkie powierzchnie zębów, zarówno przednie, jak i tylne, oraz szczotkujesz język, aby usunąć bakterie.

 4. Stosuj delikatne ruchy szczotkowania
  Unikaj agresywnego szczotkowania, które może uszkodzić szkliwo i dziąsła. Delikatne, okrężne ruchy są najbardziej efektywne.

 5. Regularnie wymieniaj szczoteczkę
  Co 3-4 miesiące lub gdy włosie szczoteczki zacznie się zużywać, aby zapewnić skuteczne czyszczenie.


Kompleksowa ochrona jamy ustnej — najlepsze pasty od Dr. Liebe


Ortodontyczna pasta do zębów to kluczowy element w utrzymaniu zdrowia jamy ustnej podczas leczenia ortodontycznego. Wybór odpowiedniej pasty, takiej jak Pearls&Dents, Ajona, czy Aminomed, może znacząco wpłynąć na stan Twoich zębów i dziąseł. Te pasty oferują kompleksową ochronę, wzmacniają szkliwo, chronią przed próchnicą i łagodzą stany zapalne. Regularne i prawidłowe stosowanie ortodontycznej pasty do zębów to klucz do zdrowego i pięknego uśmiechu.


Postaw na profesjonalną pielęgnację zębów z produktami od Dr. Liebe — najstarszego producenta środków do higieny jamy ustnej w Europie (od 1866 roku).

 

Aktualności

Korekta uśmiechu i zadbana skóra - to wszystko w jednym miejscu więcej

Zarządzanie w ochronie zdrowia – co dają te studia podyplomowe? Perspektywy zawodowe więcej

Bądź piękna z BONA DEA - sprawdź jakie okazje przygotowaliśmy dla Ciebie w tym miesiącu! więcej

Lekarska Spółdzielnia Profesorsko-Ordynatorska zaprasza pacjentów na konsultacje i badania! więcej

Pantomogram – co warto wiedzieć o badaniu? więcej

Badania prenatalne dla kobiet więcej

Powiększanie piersi – najważniejsze informacje więcej

Plastyka piersi – czy warto się na nią zdecydować? więcej

Nowoczesna stomatologia – jak dbać o zdrowie jamy ustnej więcej

Dermatologiczne rozwiązania najczęściej występujących problemów skóry więcej

Tomografia komputerowa Warszawa - prywatnie w Centrum Medycyny Sportowej w Warszawie więcej

Rezonans magnetyczny Warszawa - bez skierowania, bez kolejki w Centrum Medycyny Sportowej. więcej


Nowości ze świata medycyny

medycynaestetyczna bona dea

Czy wiesz, że...

Zobacz również

Apteki

Domy opieki

Szpitale w Polsce

Dodaj placówkę do bazy

 

medserwis.pl Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: 601 410 411, e-mail: medserwis@medserwis.pl