Leki na przeziębienie – co brać, gdy dopadnie nas infekcja?

MEDserwis.pl >Leki na przeziębienie – co brać, gdy dopadnie nas infekcja?

Leki na przeziębienie – co brać, gdy dopadnie nas infekcja?

przeziebienie i grypa
Uczucie rozbicia, ból głowy, a do tego drapanie w gardle i katar – to właśnie pierwsze symptomy najpowszechniej występującej infekcji, czyli przeziębienia. Wirusom udaje się wedrzeć do naszego organizmu przynajmniej kilka razy do roku, warto zatem mieć pod ręką sprawdzone leki na przeziębienie. Pomogą zmniejszyć nieprzyjemne objawy i skrócić czas trwania infekcji, a co za tym idzie, szybko postawią nas na nogi.

1. Czy leki na przeziębienie wystarczą w walce z wirusem?
2. Najlepsze leki na przeziębienie
3. Zanim sięgniesz po leki na przeziębienie

Czy leki na przeziębienie wystarczą w walce z wirusem?

Zadaniem leków na przeziębienie jest uśmierzenie bólu głowy oraz zniwelowanie nieprzyjemnych objawów, takich jak kaszel czy katar. Kiedy zauważymy pierwsze symptomy dopadającej nas infekcji, powinniśmy zwolnić tempo i dać organizmowi odpocząć. Gorąca herbata i spędzony pod ciepłym kocem wieczór to idealny scenariusz, kiedy „coś nas łapie”. Jeśli wspomożemy się wówczas lekami na przeziębienie, to możemy być pewni, że znacznie szybciej staniemy na nogi i pozbędziemy się nieproszonego gościa, jakim jest wirus.

Apteczkę warto uzupełnić, zanim zaskoczy nas choroba, a zatem najlepiej już przed sezonem wzmożonych zachorowań. Można to zrobić w aptece internetowej – https://www.wapteka.pl/przeziebienie-i-grypa,237.html.

Najlepsze leki na przeziębienie

Leki na przeziębienie powinniśmy dostosować do występujących w przebiegu infekcji objawów. Jeżeli dokucza nam ból głowy i gorączka, sięgnijmy po takie preparaty, jak Gripex czy Apap – składnikiem aktywnym w obu preparatach jest paracetamol, odpowiedzialny za obniżenie gorączki i wykazujący działanie przeciwbólowe. Jeśli dodatkowo zależy nam na działaniu przeciwzapalnym, możemy wówczas sięgnąć po leki na przeziębienie z ibuprofenem w składzie. Na rynku dostępne są także preparaty przeciwwirusowe, które mają wspomóc komórki organizmu w walce z najeźdźcą.
Kolejną grupą leków na przeziębienie, niezbędnych podczas kuracji, są aerozole do nosa i tabletki na ból gardła, które niwelują przykre i uciążliwe objawy.

Zanim sięgniesz po leki na przeziębienie

Nie od dziś wiadomo, że lepiej zapobiegać, niż leczyć. Kiedy za oknem zaczyna się jesienna plucha, warto zaopatrzyć się w preparaty, wzmacniające odporność, jak na przykład Colostrum. Pomocne będą także suplementy diety, takie jak tran lub witaminy w kapsułkach. Zanim będziemy zmuszeni sięgnąć po leki na przeziębienie, pamiętajmy o metodach prewencyjnych – zdrowy styl życia, codzienne spacery, a także dostarczanie organizmowi odpowiedniej ilości substancji odżywczych na pewno przygotują organizm do walki z drobnoustrojami. Dietę warto wzbogacić o suplementy diety, zawierające kompleks witamin i preparaty z rutozydem.

 

Aktualności

Korekta uśmiechu i zadbana skóra - to wszystko w jednym miejscu więcej

Zarządzanie w ochronie zdrowia – co dają te studia podyplomowe? Perspektywy zawodowe więcej

Skuteczne usuwanie blizn sposobami domowymi więcej

Bądź piękna z BONA DEA - sprawdź jakie okazje przygotowaliśmy dla Ciebie w tym miesiącu! więcej

Lekarska Spółdzielnia Profesorsko-Ordynatorska zaprasza pacjentów na konsultacje i badania! więcej

Pantomogram – co warto wiedzieć o badaniu? więcej

Badania prenatalne dla kobiet więcej

Powiększanie piersi – najważniejsze informacje więcej

Plastyka piersi – czy warto się na nią zdecydować? więcej

Nowoczesna stomatologia – jak dbać o zdrowie jamy ustnej więcej

Dermatologiczne rozwiązania najczęściej występujących problemów skóry więcej

Tomografia komputerowa Warszawa - prywatnie w Centrum Medycyny Sportowej w Warszawie więcej


Nowości ze świata medycyny

medycynaestetyczna bona dea

Czy wiesz, że...

Zobacz również

Apteki

Domy opieki

Szpitale w Polsce

Dodaj placówkę do bazy

 

medserwis.pl Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: 601 410 411, e-mail: medserwis@medserwis.pl