Lakowanie zębów. Na czym polega ten zabieg i czy warto go wykonywać?

MEDserwis.pl >Lakowanie zębów. Na czym polega ten zabieg i czy warto go wykonywać?

Lakowanie zębów. Na czym polega ten zabieg i czy warto go wykonywać?

Lakowanie zębów. Na czym polega ten zabieg i czy warto go wykonywać?

Lakowanie zębów. Na czym polega ten zabieg i czy warto go wykonywać?

Próchnica jest chorobą zębów, która dotyka w szczególności najmłodszych. Dzieci są narażone na jej występowanie głównie z powodu diety bogatej w cukier, niedokładnego mycia zębów, a także słabszej mineralizacji zębów mlecznych. Psuciu się zębów można jednak skutecznie zapobiegać! Jednym ze skutecznych sposobów na jej uniknięcie jest lakowanie zębów – prosty i bezbolesny zabieg stomatologiczny, który wykonuje praktycznie każdy dentysta w Krakowie. Sprawdźmy, na czym on polega i jakie korzyści zapewnia!


Na czym polega lakowanie zębów? Jakie korzyści gwarantuje ten zabieg?

Lakowanie zębów jest bardzo prostym zabiegiem dentystycznym, który można wykonać w każdym gabinecie stomatologicznym w Krakowie. Polega on na dokładnym oczyszczeniu powierzchni trących zębów przedtrzonowych i trzonowych, a następnie nałożeniu na nie cienkiej warstwy płynnego laku. Jest to specjalny preparat na bazie żywicy, które posiadają zdolność do trwałego wiązania się z naturalnym szkliwem zębów. Lakowanie zapewnia więc wzmocnienie zębów oraz dodatkową ochronę ich powierzchni przed próchnicą. Niektóre laki zawierają w swoim składzie także jony fluoru, które dodatkowo wzmacniają szkliwo oraz sprzyjają jego remineralizacji.

Zadaniem lakowania jest wypełnienie naturalnych bruzd i szczelin widocznych na powierzchni zębów. Dzięki temu można ochronić je przed nadmiernym osadzaniem się w tych miejscach płytki nazębnej, a także wygładzić powierzchnię zębów, co ułatwia dbanie o codzienną higienę jamy ustnej, a także zapewnia wysoką ochronę przed próchnicą. To zabieg, który zdecydowanie warto wykonać, jeśli zależy nam na zdrowiu zębów. Lakowanie najczęściej przeprowadzane jest u najmłodszych w czasie rutynowej wizyty kontrolnej. Mogą być mu poddawane wyżynające się zęby stałe przedtrzonowe i trzonowe w celu zapewnienia im wysokiej ochrony przed próchnicą.
Lakowanie zębów

Jak wygląda lakowanie zębów? Dla kogo jest rekomendowane?

Procedurę lakowania zębów oferuje każdy dentysta w Krakowie. Zabieg rozpoczyna się od precyzyjnego oczyszczenia powierzchni zębów za pomocą specjalnej szczoteczki. Następnie stomatolog nanosi na powierzchnię zębów poddawanych zabiegowi specjalny preparat w żelu, którego zadaniem jest związanie laku z powierzchnią zęba. Jest on po chwili wypłukiwany, a ząb osuszany. W kolejnym kroku na suchy ząb nanoszony jest płynny lak, który utwardza się za pomocą specjalnej lampy. I to już wszystko!

Lakowanie u dzieci warto wykonywać systematycznie, w miarę wyżynania się kolejnych zębów stałych trzonowych i przedtrzonowych. To zabieg szybki i prosty, a także, co istotne, całkowicie bezbolesny. Dentyści w Krakowie szczególnie rekomendują jego przeprowadzenie dla najmłodszych pacjentów, którzy są narażeni na próchnicę. W niektórych sytuacjach lakowanie może zostać wykonane także u osób dorosłych, zwłaszcza jeśli ich zęby są szczególnie podatne na próchnicę lub nie mogą korzystać z zabiegów fluoryzacji. Dzięki temu prostemu zabiegowi dbanie o zdrowie i higienę zębów staje się znacznie łatwiejsze i skuteczniejsze.

Artykuł powstał we współpracy z DentoCentrum - Twój sprawdzony dentysta Kraków.

 

Aktualności

Zarządzanie w ochronie zdrowia – co dają te studia podyplomowe? Perspektywy zawodowe więcej

Jak skutecznie usuwać blizny sposobami domowym więcej

Bądź piękna z BONA DEA - sprawdź jakie okazje przygotowaliśmy dla Ciebie w tym miesiącu! więcej

Lekarska Spółdzielnia Profesorsko-Ordynatorska zaprasza pacjentów na konsultacje i badania! więcej

Pantomogram – co warto wiedzieć o badaniu? więcej

Badania prenatalne dla kobiet więcej

Powiększanie piersi – najważniejsze informacje więcej

Plastyka piersi – czy warto się na nią zdecydować? więcej

Nowoczesna stomatologia – jak dbać o zdrowie jamy ustnej więcej

Dermatologiczne rozwiązania najczęściej występujących problemów skóry więcej

Rezonans magnetyczny Warszawa - bez skierowania, bez kolejki w Centrum Medycyny Sportowej. więcej

Tomografia komputerowa Warszawa - prywatnie w Centrum Medycyny Sportowej w Warszawie więcej


Nowości ze świata medycyny

medycynaestetyczna bona dea

Czy wiesz, że...

Zobacz również

Apteki

Domy opieki

Szpitale w Polsce

Dodaj placówkę do bazy

 

medserwis.pl Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: 601 410 411, e-mail: medserwis@medserwis.pl