Jakie domowe sposoby na ból ucha są godne uwagi?

MEDserwis.pl >Jakie domowe sposoby na ból ucha są godne uwagi?

Jakie domowe sposoby na ból ucha są godne uwagi?

bol ucha

Jakie domowe sposoby na ból ucha są godne uwagi?

Wiele osób zastanawia się nad tym, jakie domowe sposoby na ból ucha warto wypróbować. Nie ma się temu co dziwić, bo ból ucha to bardzo powszechna dolegliwość, która może dotknąć każdego, bez względu na wiek czy płeć. Odpowiadają za nią najczęściej czynniki infekcyjne. Na szczęście, z pomocą mogą przyjść zioła, jak również przyprawy. Nie sposób nie wspomnieć także o kompresach oraz oczywiście o odpowiednio zbilansowanej diecie i regeneracji. Niestety, w niektórych przypadkach konieczna będzie wizyta u lekarza.

Zioła, kompresy i przyprawy będą pomocne

Domowe sposoby na ból ucha obejmują między innymi stosowanie ziół. Wśród pomocnych gatunków wyróżnić można przede wszystkim:

- szałwię
- geranium
- czystek.

Jeżeli chodzi o szałwię oraz o czystek, najlepiej popijać je w formie naparów. Bardzo ważne jest to, aby zioła zalewać gorącą, a nie wrzącą wodą. Nie ulega wątpliwości, że kluczem do sukcesu jest codzienne picie naparów. Zarówno szałwia, jak i czystek charakteryzują się właściwościami przeciwzapalnymi oraz przeciwbakteryjnymi. Dzięki temu są w stanie walczyć z infekcjami, które w dużej mierze odpowiadają za ból ucha. Jeżeli chodzi zaś o geranium, wystarczy zgnieść pachnący liść tej rośliny w kulkę, owinąć go w gazę, a następnie włożyć do ucha. To niezwykle skuteczna metoda, która szybko przynosi ulgę. Doskonałym pomysłem mogą okazać się również ciepłe kompresy, dzięki którym także można zmniejszyć miejscowy stan zapalny. Warto także zaufać sile przypraw takich jak kurkuma, cynamon cejloński czy też imbir. Sproszkowane przyprawy można dodać do mleka i wypić je przed snem. Taki napój warto wzbogacić także o dodatek miodu, który także wspiera organizm w walce z infekcjami. 

Zbilansowana dieta i regeneracja organizmu są ważne

Ból ucha wymaga również stosowania odpowiednio zbilansowanej diety. Warto na czas choroby zwiększyć spożycie owoców oraz warzyw, a zrezygnować ze słodyczy. Dobrym pomysłem może okazać się także suplementacja witaminą C, magnezem czy cynkiem. Dzięki temu organizm będzie sprawniej walczył z infekcją odpowiedzialną za ból ucha. Każdy, kto boryka się z tą przykrą dolegliwością powinien także pamiętać o odpoczynku. Regeneracja jest niesamowicie ważna, dlatego większą część dnia dobrze byłoby spędzać w łóżku. Jeżeli po kilku dniach, domowe sposoby na ból ucha nie przyniosą pożądanych efektów, należy pomyśleć o wizycie u lekarza rodzinnego. Najprawdopodobniej zalecony zostanie antybiotyk, który wyleczy przyczynę infekcji. Dzięki temu, ból ucha powinien ustąpić. 

 

Aktualności

Jak skutecznie usuwać blizny sposobami domowym więcej

Bądź piękna z BONA DEA - sprawdź jakie okazje przygotowaliśmy dla Ciebie w tym miesiącu! więcej

Lekarska Spółdzielnia Profesorsko-Ordynatorska zaprasza pacjentów na konsultacje i badania! więcej

Pantomogram – co warto wiedzieć o badaniu? więcej

Badania prenatalne dla kobiet więcej

Powiększanie piersi – najważniejsze informacje więcej

Plastyka piersi – czy warto się na nią zdecydować? więcej

Nowoczesna stomatologia – jak dbać o zdrowie jamy ustnej więcej

Dermatologiczne rozwiązania najczęściej występujących problemów skóry więcej

Rezonans magnetyczny Warszawa - bez skierowania, bez kolejki w Centrum Medycyny Sportowej. więcej

Tomografia komputerowa Warszawa - prywatnie w Centrum Medycyny Sportowej w Warszawie więcej


Nowości ze świata medycyny

medycynaestetyczna bona dea

Czy wiesz, że...

Zobacz również

Apteki

Domy opieki

Szpitale w Polsce

Dodaj placówkę do bazy

 

medserwis.pl Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: 601 410 411, e-mail: medserwis@medserwis.pl