Jaki trójkołowy rower rehabilitacyjny dla niepełnosprawnych wybrać?

lekarze specjaliści >Jaki trójkołowy rower rehabilitacyjny dla niepełnosprawnych wybrać?

Jaki trójkołowy rower rehabilitacyjny dla niepełnosprawnych wybrać?

Jaki trójkołowy rower rehabilitacyjny dla niepełnosprawnych wybrać?
Nauka idzie w parze z rozwojem najnowszej technologii. Wielu z nas korzysta z nowinek praktycznie codziennie. Nie wyobrażamy sobie życia bez telefonów czy samochodów. Technologia to jednak nie tylko sposób na ułatwienie czy urozmaicenie codzienności. Wielu z nas daje ona szansę na lepsze i ciekawsze życie. Jak nowatorskie urządzenia pomagają ludziom niepełnosprawnym, także dzieciom?


Potrzeba… matką wynalazku


Producenci wychodzą naprzeciw potrzebom konsumentów, a nawet więcej – czasami starają się je wyprzedzać. Wiele firm oferuje sprzęt umożliwiający funkcjonowanie osób niepełnosprawnych. Ich celem i misją jest wyrównywanie szans, poprawa jakości życia tych, którzy potrzebują pomocy. Potrzeby osób niepełnosprawnych są ważnym problemem społecznym. Udogodnienia dla ludzi o ograniczonych możliwościach poruszania się widzimy na każdym kroku. W niemal każdym budynku, takim jak bank, urząd, muzeum, sklep czy galeria handlowa, montuje się specjalistyczne urządzenia: podjazdy, schodołazy, poręcze. W tego typu rozwiązania inwestują także firmy. Osoby niepełnosprawne, poruszające się na przykład na wózkach inwalidzkich, są często cenionymi pracownikami lub kontrahentami. Co więcej, przedsiębiorcy starają się sprawiać, by ich zakłady były dostępne dla każdego. Dbałość o potrzeby osób niepełnosprawnych świadczy o renomie firmy.


 


Najlepsze rowery rehabilitacyjne, trójkołowe dla dorosłych i dzieci


Na rynku nabyć czy wypożyczyć można wiele urządzeń do rehabilitacji. Sklepy medyczne cieszą się popularnością. Oferują łóżka rehabilitacyjne, wózki inwalidzkie, podnośniki, wygodne siedziska i wiele innych urządzeń. Wśród nich znajdziemy sprzęt pomocny w aktywizacji osoby niepełnosprawnej. Dla osób, które nie lubią ograniczeń, za to kochają ruch i aktywność, dobrym rozwiązaniem będą wózki inwalidzkie aktywne. Są niezwykle lekkie i zwrotne. Równie popularne są rowery rehabilitacyjne trójkołowe. Każdy, kto lubi sport i szuka sposobu na spędzanie czasu na świeżym powietrzu, doceni ich zalety. Rowery trójkołowe są niezwykle stabilne i wygodne, zapewniają użytkownikowi bezpieczeństwo i komfort. Rowery rehabilitacyjne trójkołowe dla dorosłych dostępne są w różnych wersjach. Można wybrać rower elektryczny lub ten tradycyjny. Uznaniem cieszą się zwłaszcza te w stylu retro. Rowery pozwalają na aktywizację osoby niepełnosprawnej, także starszej. Wpływają pozytywnie na cały organizm: poprawiają krążenie, oddychanie, pozwalają pracować nad mięśniami i stawami. Ogromne znaczenie ma też to, jak podróżowanie rowerem wpływa na samopoczucie pacjenta. Nic nie dostarcza takiej ilości endorfin jak ruch!


Na rynku znajdziesz także rowery rehabilitacyjne trójkołowe dla chłopców oraz rowery rehabilitacyjne trójkołowe dla dziewczynek. Są rewelacyjne zwłaszcza dla dzieci z zaburzeniami równowagi i problemami ruchowymi. Rowerki pomagają w procesie rehabilitacji, sprawiają też, że nawet długie podróże są komfortowe i ciekawe. Jazda dostarcza dzieciom wiele radości – to najważniejsza zaleta tych innowacyjnych urządzeń. 


Pozytywne nastawienie i zabawa są kluczowe w procesie powrotu do zdrowia, każdy pacjent to przyzna. Dzięki wielu dodatkowym opcjom, a także możliwości wyboru na przykład barwy roweru, rowerki są dedykowane dla chłopców lub dziewczynek. Ciekawe kolory, miłe w dotyku rączki, stabilna rama – wszystko to sprawia, że najmłodsi chętnie korzystają z rowerów.


 


Utrwalenie efektów pracy 


Wiele lat zajęło medykom i producentom znalezienie rozwiązania umożliwiającego osobom niepełnosprawnym zarówno wygodnego odpoczynku, jak i przemieszczania się. Najnowsza technologia pozwoliła na stworzenie specjalnych poduszek i materaców, które dostosowują swój kształt do indywidualnych potrzeb użytkownika. Poduszki próżniowe Stabilo Warszawa Lublin to jedne z najlepszych urządzeń. Pozwalają na zachowanie efektów rehabilitacji, zapobiegają powstawaniu odleżyn, odciążają mięśnie. Każde ciało jest inne. Stabilo to urządzenia dostosowujące się do indywidualnych potrzeb pacjenta. 


  

 

medserwis.pl Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: 601 410 411, e-mail: medserwis@medserwis.pl