Jak najlepiej zabezpieczyć przyszłość rodziny?

MEDserwis.pl >Jak najlepiej zabezpieczyć przyszłość rodziny?

Jak najlepiej zabezpieczyć przyszłość rodziny?

Jak najlepiej zabezpieczyć przyszłość rodziny?
Jesteście zdrowi, macie pracę, a wasze dzieci szczęśliwe dzieciństwo. Nie lubimy straszyć, ale każda idylla może szybko posypać się jak domek z kart. W trudnej sytuacji może znaleźć się każdy, jednak obronną ręką wyjdzie z niej ten, kto wcześniej zadbał o miękką poduszkę bezpieczeństwa dla siebie i swoich najbliższych. Podpowiadamy, co zrobić, aby i twoja rodzina była zabezpieczona oraz przygotowana na życiowe „niespodzianki”.

Po pierwsze – dobre ubezpieczenie na życiePrawdopodobnie na co dzień nie myślisz o tym, że może cię zabraknąć lub że będzie ci potrzebne drogie leczenie. Niezależnie od tego, jak zdrowy tryb życia prowadzisz oraz jak ostrożnie jeździsz autem i ty możesz znaleźć się w tarapatach. Ratunkiem w takiej sytuacji jest m.in. ubezpieczenie indywidualne. Zajrzyj np. na tę stronę, aby znaleźć dobrą polisę na życie –https://www.rankingubezpieczennazycie.pl/. Jakie zabezpieczenie będzie ci gwarantować?

Taka polisa to poduszka bezpieczeństwa finansowego dla twojej rodziny, na wypadek, gdyby cię zabrakło. Jeżeli twoja pensja stanowi ważną część domowego budżetu, to utrata tych dochodów może być dotkliwa dla twoich bliskich. Jeżeli nie chcesz, aby po twojej śmierci twoja rodzina miała zapewnione środki do życia, to tylko dobra polisa pozwoli ci spać spokojnie. Gwarantuje ona wypłatę odszkodowania twoim najbliższym.
Ubezpieczenie na życie to także zabezpieczenie dla ciebie. Narodziny dziecka to piękna chwila, ale także wydatki. Jeżeli się ubezpieczysz, ubezpieczyciel wypłaci ci pieniądze, kiedy twoja rodzina się powiększy. Dostaniesz również odszkodowanie po śmierci najbliższych członków rodziny. Otrzymane środki możesz przeznaczyć m.in. na organizację pogrzebu.
Polisa na życie zapewnia pomoc finansową po wypadku. Nigdy nie wiesz, kiedy i tobie może się on przytrafić. Złamana noga, uraz kręgosłupa lub poważny wstrząs mózgu – to m.in. wtedy otrzymasz odszkodowanie od ubezpieczyciela. W zależności od zakresu ubezpieczenia pokryje on także koszty twojej rehabilitacji, leczenia, a nawet zakupu niezbędnych środków medycznych – np. opatrunków.

Po drugie – „dodatki” do ubezpieczenia indywidualnegoPolisa na życie może być naprawdę szeroka i to ty decydujesz, jaki ma być jej zakres. Warto być przezornym i wybierając ubezpieczenie, zwracać uwagę nie tylko na niską składkę. Za kompleksową polisę zapłacisz więcej, ale będzie ona solidnym zabezpieczenie przyszłości twojej i twojej rodziny. Takimi „dodatkami” do niej mogą być:

  • ubezpieczenie na wypadek poważnego zachorowania

    Nikt nie spodziewa się, że za niedługo poważnie zachoruje, będzie hospitalizowany, a jego praca zawodowa zejdzie na drugi plan. Niestety, problemy ze zdrowiem zaczynają pojawiać się nawet u osób będących w życiowej formie. Dotyczy to coraz częściej także ludzi przed trzydziestką. Dlatego warto, aby polisa na życie obejmowała również ubezpieczenie na wypadek poważnego zachorowania. Dzięki temu możesz otrzymać odszkodowanie, gdy zdiagnozują u ciebie np. chorobę nowotworową, Parkinsona, Alzheimera lub gdy np. utracisz kończyny, wzrok, słuch albo przejdziesz zawał;


  • medyczny assistance

    Choroba może przez dłuższy czas wykluczać cię z życia zawodowego, ale też utrudniać funkcjonowanie twojej rodziny. Zapobiega temu medyczny assistance. W warunkach umowy mogą znaleźć się zapisy, że jeżeli zachorujesz, to ubezpieczyciel oprócz wypłaty odszkodowania zapewni ci pomoc domową po hospitalizacji oraz w opiece nad dziećmi i zwierzętami domowymi, a także wsparcie psychologa czy transport medyczny.


  • ubezpieczenie na wypadek niezdolności do pracy

    Niestety, mimo starań lekarzy może okazać się, że nie powrócisz do dawnej formy. W najgorszym przypadku nie będziesz móc podjąć żadnej pracy lub stwierdzi się u ciebie częściową niezdolność do jej wykonywania. Oznacza to, że nie będziesz w stanie dokładać się do rodzinnego budżetu. Może skutkować to nawet utratą płynności finansowej twojej rodziny. Od tego właśnie jest ubezpieczenie na wypadek niezdolności do pracy. W takiej sytuacji firma ubezpieczeniowa wypłaci ci odszkodowanie jednorazowo lub będziesz otrzymać od niej pieniądze co miesiąc. Te środki finansowe będą ważnym i bardzo potrzebny zastrzykiem gotówki dla domowego budżetu.


Po trzecie – NNW dla uczniaNie spuszczasz swojej pociechy z oka? To świetnie, ale nie wiesz, czy podczas niewinnej zabawy, nie zdarzy się wypadek. Może dojść do niego w domu, szkole, ale także w domowy ogródku. Warto przygotować się i na takie sytuacje.

Ubezpieczenie NNW dla dzieci w wieku szkolnym to polisa, która zapewnia wypłatę odszkodowania, gdy młody człowiek zwichnie nogę, złamie rękę, a nawet gdy wybije ząb – ubezpieczyciel pokryje koszty jego odbudowy. Jeżeli zakres ochrony będzie szeroki, to firma ubezpieczeniowa będzie zobowiązana zorganizować uczniowi korepetycje oraz je opłacić – w przypadku, gdy dziecko z powodu wypadku nie było dłużej w szkole.

Jeżeli nie masz dobrej polisy, to twoje poczucie bezpieczeństwa finansowego jest złudne. By twoja rodzina miała zapewnione środki na życie i pomoc wtedy, gdy zdarzy się wypadek lub zachorujesz, należy wykupić dobre ubezpieczenie. Odszkodowanie nie zwróci życia i nie jest cudownym remedium na poważne choroby. Jednak otrzymane pieniądze często pomagają uniknąć tarapatów finansowych, wrócić do zdrowia i normalnie żyć.

 

Aktualności

Korekta uśmiechu i zadbana skóra - to wszystko w jednym miejscu więcej

Zarządzanie w ochronie zdrowia – co dają te studia podyplomowe? Perspektywy zawodowe więcej

Skuteczne usuwanie blizn sposobami domowymi więcej

Bądź piękna z BONA DEA - sprawdź jakie okazje przygotowaliśmy dla Ciebie w tym miesiącu! więcej

Lekarska Spółdzielnia Profesorsko-Ordynatorska zaprasza pacjentów na konsultacje i badania! więcej

Pantomogram – co warto wiedzieć o badaniu? więcej

Badania prenatalne dla kobiet więcej

Powiększanie piersi – najważniejsze informacje więcej

Plastyka piersi – czy warto się na nią zdecydować? więcej

Nowoczesna stomatologia – jak dbać o zdrowie jamy ustnej więcej

Dermatologiczne rozwiązania najczęściej występujących problemów skóry więcej

Tomografia komputerowa Warszawa - prywatnie w Centrum Medycyny Sportowej w Warszawie więcej


Nowości ze świata medycyny

medycynaestetyczna bona dea

Czy wiesz, że...

Zobacz również

Apteki

Domy opieki

Szpitale w Polsce

Dodaj placówkę do bazy

 

medserwis.pl Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: 601 410 411, e-mail: medserwis@medserwis.pl