Co trzeba wiedzieć przed depilacją laserową?

MEDserwis.pl >Co trzeba wiedzieć przed depilacją laserową?

Co trzeba wiedzieć przed depilacją laserową?

Co trzeba wiedzieć przed depilacją laserową?

Usuwanie owłosienia tradycyjnymi metodami jest czasochłonne i kosztowne. Wiąże się z koniecznością zakupu odpowiednich akcesoriów, jak chociażby maszynki do golenia, czy wosku do depilacji. Każda z tych metod przynosi zamierzony efekt, jednak jest on krótkotrwały, a procedura wymaga częstego powtarzania. Osoby, które szukają alternatywy dla takich metod stosowanych w swoim domu, mogą zdecydować się na depilację laserową. Trzeba jednak wiedzieć, jak się do niej przygotować.

Przygotowanie skóry przed zabiegiem


Jednym z zabiegów medycyny estetycznej jest depilacja laserowa, która pomaga w stopniowej eliminacji owłosienia ciała. Zanim jednak przystąpi się do tej procedury, konieczna jest wstępna konsultacja. Poruszane są na niej tematy związane z obecną kondycją zdrowotną pacjenta, a także wyklucza się ewentualne przeciwwskazania do depilacji. Następnie lekarz informuje, w jaki sposób przygotować się do zabiegu, aby uzyskać jak najbardziej satysfakcjonujące rezultaty.


W pierwszej kolejności istotne jest zadbanie o dobrą kondycję skóry. Nie należy poddawać jej opalaniu — również w solarium. W przeciwnym razie ilość znajdującej się w skórze melaniny może powodować podrażnienia podczas zastosowania lasera.


Kolejny aspekt dotyczy kwestii pielęgnacyjnych. To ważne, aby tydzień przed zabiegiem zrezygnować z mocnych, drażniących kosmetyków, antyperspirantów, bronzerów i samoopalaczy. Można jedynie sięgać po kremy o działaniu nawilżającym rekomendowane przez lekarza, ponieważ chronią one skórę przed nadmiernym wysuszeniem i podrażnieniami.


To bardzo ważne, aby w dniu zabiegu na skórze nie występowały żadne aktywne stany zapalne i infekcje. Jeżeli się pojawią, depilację będzie można wykonać dopiero około dwa tygodnie po wyleczeniu infekcji.


Korzystanie z innych metod usuwania owłosienia


Chcąc przystąpić do depilacji laserowej, należy pamiętać o tym, że przez miesiąc przed zabiegiem nie powinno się wyrywać włosów metodami mechanicznymi. Mowa tutaj zarówno  o pęsecie, jak i wosku, czy depilatorach elektrycznych. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby przez ten czas golić nogi klasyczną maszynką lub trymerem.


W dniu zabiegu pacjent powinien również zgolić skórę maszynką, pozostawiając jednak niewielki fragment dla lekarza, który na tej podstawie dobierze optymalne parametry lasera. Kilka godzin przed całą procedurą nie można też stosować już żadnych kremów, perfum i maści.


Przed zabiegiem konieczne jest także zrezygnowanie z kosmetyków o działaniu peelingującym i złuszczającym. Mogą one naruszać delikatny naskórek, co nie jest wskazane przed depilacją z zastosowaniem lasera.


Stosowanie leków, ziół i herbatek odchudzających


Kolejny istotny aspekt dotyczy odstawienia leków i preparatów zawierających retinoidy. Są to substancje, które w kontakcie z wiązką lasera mogą doprowadzać do podrażnień i poparzeń skóry. Aby tego uniknąć, należy zrezygnować ze stosowania takich preparatów przez minimum miesiąc przed zabiegiem. Dotyczy to także kremów z witaminą A, czy środków stosowanych doustnie, które również zawierają wspomnianą witaminę lub retinoidy.


Działanie światłouczulające wykazują także niektóre zioła (dziurawiec, pokrzywa, nagietek), suplementy diety, leki i herbatki odchudzające. Dlatego też należy zapoznać się z ich składem, a najlepiej podczas pierwszej konsultacji zapytać, czy nie ma przeciwwskazań do ich stosowania.


Jakie są przeciwwskazania do depilacji laserowej?


Aby przystąpić do zabiegu, trzeba się upewnić, iż nie ma przeciwwskazań zmuszających do zrezygnowania z tej metody. Wykluczone mogą zostać osoby, które chorują na łuszczycę, bielactwo bądź są mocno opalone. Przeciwwskazaniem jest także choroba nowotworowa i tendencja do powstawania bliznowców. Zabiegu nie przeprowadza się ponadto u pacjentów z włosami siwymi lub blond, ponieważ nie zawierają one wystarczającej ilości melaniny, by laser mógł zadziałać na macierz włosa.Jeśli jesteś zainteresowany tym zabiegiem, możesz umówić się na konsultację w Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy  https://bienkowscyclinic.pl/kontakt/klinika-w-bydgoszczy/ .

 

Aktualności

Korekta uśmiechu i zadbana skóra - to wszystko w jednym miejscu więcej

Zarządzanie w ochronie zdrowia – co dają te studia podyplomowe? Perspektywy zawodowe więcej

Skuteczne usuwanie blizn sposobami domowymi więcej

Bądź piękna z BONA DEA - sprawdź jakie okazje przygotowaliśmy dla Ciebie w tym miesiącu! więcej

Lekarska Spółdzielnia Profesorsko-Ordynatorska zaprasza pacjentów na konsultacje i badania! więcej

Pantomogram – co warto wiedzieć o badaniu? więcej

Badania prenatalne dla kobiet więcej

Powiększanie piersi – najważniejsze informacje więcej

Plastyka piersi – czy warto się na nią zdecydować? więcej

Nowoczesna stomatologia – jak dbać o zdrowie jamy ustnej więcej

Dermatologiczne rozwiązania najczęściej występujących problemów skóry więcej

Tomografia komputerowa Warszawa - prywatnie w Centrum Medycyny Sportowej w Warszawie więcej


Nowości ze świata medycyny

medycynaestetyczna bona dea

Czy wiesz, że...

Zobacz również

Apteki

Domy opieki

Szpitale w Polsce

Dodaj placówkę do bazy

 

medserwis.pl Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: 601 410 411, e-mail: medserwis@medserwis.pl