Beta-karoten wspomożenie dla zdrowia i urody

MEDserwis.pl >Beta-karoten wspomożenie dla zdrowia i urody

Beta-karoten wspomożenie dla zdrowia i urody

Jak alergicy radzą sobie z soczewkami kontaktowymi?
Wśród niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania witamin, znajdują się takie, które nie rozpuszczają się w wodzie, jak retinol (beta karoten). Ten związek, zwany karetenoidem jest dostarczany do organizmów wraz z pożywieniem. Jednak warunkiem jego dobrej wchłanialności jest obecność tłuszczu. Tabletki z beta karotenem to suplementacja diety osób u których stwierdzono podwyższony poziom złego cholesterolu, wykazujących kłopoty z koncentracją a także zwiększoną tendencję do powstawania komórek nowotworowych.

Beta karoten w tabletkach- kiedy po niego sięgnąć

Niedobór beta karotenu jest widocznych na naszej skórze. Jeśli zauważyliśmy, że nasza skóra traci blask (matowieje), elastyczność lub pojawiają się na niej liczne wykwity lub zrogowacenia- może to być objaw alarmowy, że w naszej organizmie brakuje witaminy A. Ponadto, jeśli doświadczamy przewlekłego zmęczenia, a nasze ciało wolniej się regeneruje po ćwiczeniach fizycznych lub przebytych infekcjach warto zrobić niezbędne badania, by wykluczyć poważne schorzenia. W wielu powyższych przypadkach, symptomem towarzyszącym jest tak zwana kurza ślepota. Wówczas często diagnozuje się niedobór witaminy A.

Wspomagacz opalania, mający dobroczynne działanie dla urody

Beta karoten w tabletkach pozwala odżywić skórę, włosy oraz paznokcie. Piękny koloryt skóry po regularnym spożywaniu witaminy A to wszystko. Cera staje się promienista oraz bardziej elastyczna. Ponadto, wystawiona na działanie promieni słonecznych szybciej uzyskuje złoty odcień, a witamina A wspiera tworzenie witaminy D3. Dzięki uzupełnieniu diety o tabletki z beta karotenem, możemy spodziewać się ustąpienia trądziku i różnego rodzaju problemów skórnych. Witamina A chroni komórki przed działaniem wolnych rodników, a więc wpływa bezpośrednio na opóźnienie procesów starzenia. W dodatku, beta karoten w tabletkach spożywany regularnie przez dłuższy czas wspomaga zachowanie sprawności umysłowej osób starszych, usprawnia działanie układu nerwowego i działa stymulująco na komórki odpowiedzialne za procesy poznawcze.

Wystarczy jedna tabletka dziennie, by uzupełnić niedobory

Beta karoten w tabletkach jest doskonałym wspomożeniem w regeneracji po zabiegach, operacjach, ciężkich chorobach, antybiotykoterapii oraz chemioterapii. Witaminę A często suplementuje się również u osób doświadczających wyniszczającej choroby nowotworowej. Badania wykazały, że beta karoten w tabletkach pomaga łagodzić objawy chorób układu oddechowego oraz wspiera proces zdrowienia. W dodatku, suplementacja witaminą A, pomaga osobom cierpiącym na bezpłodność, problemy kardiologiczne oraz miażdżycę. Beta karoten w tabletkach dostarczany w odpowiednich dawkach minimalizuje ryzyko udaru mózgu i chorób niedokrwiennych. Warto jednak pamiętać, by zamiar długotrwałej suplementacji beta karotenem skonsultować z lekarzem, powinny o tym szczególnie pamiętać osoby cierpiące na choroby wątroby oraz kobiety w ciąży.

Naturalne źródła beta karotenu

Do naturalnych produktów zawierających beta karoten możemy zaliczyć: marchew, jarmuż, nać pietruszki, szpinak, boćwinę, szczaw, suszone i świeże morele, melona, śliwkę, pomarańczkę, mango, kalafior, mandarynkę, a także produkty pochodzenia zwierzęcego: sery dojrzewające i podpuszkowe, masło, mleko, tłuste ryby, podroby, jaja.

Tabletki z beta karotenem błyskawicznie regulują jego poziom. Popularnym sposobem suplementacji retinolu, jeszcze 10 lat temu była podaż kapsułki zawierającej tran. Uzupełnione niedobory są magazynowane w wątrobie oraz tkance tłuszczowej, natomiast nadmiar wydalany jest wraz z kałem.

Polecany beta karoten: https://magiazdrowia.com/pl/p/Beta-Karoten-10000-IU-100kaps/4947

 

Aktualności

Jak skutecznie usuwać blizny sposobami domowym więcej

Bądź piękna z BONA DEA - sprawdź jakie okazje przygotowaliśmy dla Ciebie w tym miesiącu! więcej

Lekarska Spółdzielnia Profesorsko-Ordynatorska zaprasza pacjentów na konsultacje i badania! więcej

Pantomogram – co warto wiedzieć o badaniu? więcej

Badania prenatalne dla kobiet więcej

Powiększanie piersi – najważniejsze informacje więcej

Plastyka piersi – czy warto się na nią zdecydować? więcej

Nowoczesna stomatologia – jak dbać o zdrowie jamy ustnej więcej

Dermatologiczne rozwiązania najczęściej występujących problemów skóry więcej

Rezonans magnetyczny Warszawa - bez skierowania, bez kolejki w Centrum Medycyny Sportowej. więcej

Tomografia komputerowa Warszawa - prywatnie w Centrum Medycyny Sportowej w Warszawie więcej


Nowości ze świata medycyny

medycynaestetyczna bona dea

Czy wiesz, że...

Zobacz również

Apteki

Domy opieki

Szpitale w Polsce

Dodaj placówkę do bazy

 

medserwis.pl Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: 601 410 411, e-mail: medserwis@medserwis.pl