Apteczka podróżna - co zabrać ze sobą na wyjazd

MEDserwis.pl >Apteczka podróżna - co zabrać ze sobą na wyjazd

Apteczka podróżna - co zabrać ze sobą na wyjazd

Apteczka podróżna - co zabrać ze sobą
Bez względu na to, czy wybieramy się w podróż na kilka dni, czy na dłużej, nawet najbardziej wymarzony wyjazd może się stać koszmarem, jeśli pod ręką nie będziemy mieli środków, które sprawdzą się w przypadku nagłych zdarzeń i urazów. Do apteczki podróżnej powinniśmy zapakować uniwersalny preparat o działaniu antyseptycznym, gazę jałową, dobry plaster z opatrunkiem w formie żelu, leki na żołądek, skuteczny środek na ukąszenia, czy oparzenia słoneczne. A więc, aby nie zaskoczyło nas życie - niezależnie od tego, w jakim kierunku wybieramy się, w góry, nad morze, czy do miasta, nie możemy zapomnieć o podstawowych preparatach, które sprawdzą się w przypadku mniejszych lub większych dolegliwości i urazów. Zajmą mało miejsca, a mogą okazać się niezwykle przydatne i pozwolą szybko zapomnieć o urazach i bólu. Podpowiadamy, co powinno się znaleźć w apteczce podróżnej i w jakie leki należy zaopatrzyć się zarówno wtedy, gdy wyjeżdżają tylko dorośli, jak i wtedy, gdy wyruszamy w podróż razem z dziećmi.

- Preparaty opatrunkowe

Apteczka podróżna skompletowana na wyjazd pod kątem aktywnego odpoczynku, szczególnie w przypadku górskich wycieczek i wypraw rowerowych, gdzie nie trudno o urazy i kontuzje powinna zawierać preparaty do doraźnego zastosowania, które szybko i skutecznie złagodzą dolegliwości. Na pewno powinniśmy zabrać ze sobą środek o działaniu antyseptycznym. Uniwersalnym preparatem o szerokim spektrum działania, który wspomaga gojenie się ran skóry i błon śluzowych jest Octenisept. Preparat wykazuje działanie odkażające i bakteriobójcze oraz wirusobójcze .

Poza gazą jałową i plastrem z opatrunkiem powinniśmy zabrać opatrunki bardziej specjalistyczne. Plastry hydrożelowe i hydrokoloidowe sprawdzają się w leczeniu pęcherzy, otarć, urazów czy też oparzeń, plastry tego typu utrzymują odpowiednią wilgotność rany i przyspieszają jej gojenie.

Warto do apteczki podróżnej włożyć plaster silikonowy w żelu Kelo-cote® przeznaczony do stosowania na blizny różnego pochodzenia w celu zmniejszenia ich widoczności oraz ryzyka powstawania przerostów lub bliznowca. Kelo-cote® plaster silikonowy w żelu został opracowany by pomóc w leczeniu blizn i przywrócić naturalny wygląd skóry po zagojeniu się rany. Zawarte w składzie żelu polimery dwutlenku krzemu wysychając łączą się krzyżowo tworząc cienki plaster samo przyklejający się do skóry. Opatrunek zapewnia okluzję, utrzymuje się na skórze przez 12 godzin po czym złuszcza się wraz z naskórkiem. Dodatkowe zalety plastra Kelo-cote®: zmiękcza, wygładza i spłaszcza powierzchnię blizny, zmniejsza stopień odbarwienie blizny, łagodzi swędzenie i uczucie dyskomfortu, wpływa na normalizację produkcji kolagenu

- Preparaty przeciw ukąszeniom

Bez względu na to czy jedziemy w góry, do lasu, czy nad wodę w niektórych miejscach owady są prawdziwym utrapieniem, warto więc zapewnić sobie trochę komfortu i spokoju i zabrać ze sobą preparaty ochronne. Jeśli jesteśmy uczuleni na ukąszenia owadów i odczuwamy z tego powodu przykre dolegliwości powinniśmy zabrać leki przeciwhistaminowe, bo może się okazać, że będą niezbędne do złagodzenia objawów ukąszenia.

- Środki przeciwbiegunkowe

Zmiana wody, klimatu oraz diety może być przyczyną przykrych dolegliwości żołądkowych, dlatego warto zaopatrzyć się w preparat o działaniu absorbcyjnym np. Smecta, który jest dostępny bez recepty oraz we wspomagający leczenie biegunki węgiel aktywny. Warto również zaopatrzyć się w elektrolity, które uzupełnią utracone mikroelementy.

- Leki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe

Przeziębienie, ból głowy, bolesne stłuczenie może zdarzyć się wszędzie, dlatego warto zabrać ze sobą leki przeciwbólowe takie, jak paracetamol czy ibuprofen, które szybko łagodzą ból i przynoszą ulgę.

- Ochrona przed słońcem

Warto wziąć ze sobą krem ochronny przed słońcem i używać go zawsze, bo nawet gdy słońce niezbyt mocno grzeje może dojść do poparzeń słonecznych. Kiedy na skórze pojawią się zaczerwienienia należy je smarować kremem o właściwościach regeneracyjnych zawierających d-pantenol.

Dobrze wyposażona apteczka podróżna zapewnia nam spokój i komfort podczas odpoczynku, szczególnie wtedy gdy podróżujemy z małymi dziećmi.

 

 

medserwis.pl Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: 601 410 411, e-mail: medserwis@medserwis.pl
Array ( [t] => 14 [id_t] => 10424 )