Polskie Towarzystwo Lekarskie

MEDserwis.pl >Polskie Towarzystwo Lekarskie

Polskie Towarzystwo Lekarskiecheck

Polskie Towarzystwo Lekarskie

adres:ul. Mokotowska 46/12, Warszawa

telefon:603 28 86 99

www:http://www.ptl.org.pl

 www.ptl.medserwis.pl

e-mail:ptl@interia.pl

zobacz na mapie »

map

Zobacz zdjęcia

Informacje dodatkoweic_i

Działalność gospodarcza

Lecznica Polskiego Towarzystwa Lekarskiego "Konsylium"

Od 15 września 1999 roku Polskie Towarzystwo Lekarskie uruchomiło w Al. Ujazdowskich 22 nowy punkt leczniczy Towarzystwa Lecznicę "Konsylium".

Lecznica dysponuje własnym aparatem USG z kolorowym dopplerem, co umożliwia badania: przepływów tętnic kończyn dolnych, przepływów tętnic szyjnych, badań tarczycy i ślinianki, sutków, nerek i układu moczowego, jąder, narządu rodnego, jamy brzusznej.

Zwracamy się z gorącym apelem do wszystkich lekarzy, zwłaszcza do członków-lekarzy Polskiego Towarzystwa Lekarskiego o kierowanie pacjentów do prowadzonej przez nas Lecznicy "Konsylium". Każda złotówka jest przeznaczona na działalność statutową naszego Towarzystwa. Ceny wykonywanych badań w naszej Lecznicy są konkurencyjne w stosunku do innych poradni, lecznic i ośrodków.

tel. 628-93-44, 628-58-21, w godz. 10-18, Al. Ujazdowskie 22

Dom i Klub Lekarza

Towarzystwo Lekarskie Warszawskie

ul. Raszyńska 54
00-033 Warszawa
(Ochota - 100 m od Pomnika Lotnika)

022 822 23 42
022 823 96 83
rezerwacja@klublekarza.pl

Historia

Klub Lekarza w latach 1961 - 2005 mieścił się w Warszawie w zabytkowej kamienicy Strzałeckich "Pod Gigantami". Lokal przejęło PTL 17.11.1962 r., dzięki usilnym staraniom ówczesnego Zarządu Głównego z kol. Ireną Pronaszko-Rzepecką, Tadeuszem Koszarowskim i Józefem Towpikiem na czele. Został on odremontowany i adoptowany do potrzeb Klubu. Jego wnętrze zachowało stylowy wystrój, jaki miało za czasów Strzałeckich. Trzeba wspomnieć, że rodzina ta zasłużyła się wielce dla kraju, przekazując m.in. Muzeum Narodowemu swoje zbiory muzealne, które gromadziła w czasie rozbiorów. Od 36 lat Klub przechodził swoje wzloty i upadki. Nigdy wszak nie zamknął swoich podwoi, nawet w czasie stanu wojennego (1981-1982). Służył społeczności lekarskiej kulturalną rozrywką, miejscem spotkań, narad, posiedzeń naukowych, koleżeńskimi biesiadami i weselnymi przyjęciami. Klub na stałe wrósł w geografię kulturalną stolicy i stał się znany nie tylko w kraju, ale i za granicą. O pracy Klubu została napisana nawet praca magisterska na Uniwersytecie Warszawskim (mgr Teresa Adamczyk-Grzęda).

Kalendarz Lekarza

"Kalendarz Lekarza Praktyka"
Redaktor Naczelny - prof. dr hab. med. Jerzy Woy-Wojciechowski
Al. Ujazdowskie 22, 00-478 Warszawa, tel./fax 628-86-99

Kalendarz Lekarza to coroczna publikacja Polskiego Towarzystwa Lekarskiego wydawana od ponad dwudziestu lat. Jest to szczególna publikacja, skierowana do lekarzy, stomatologów, farmaceutów oraz wszystkich osób związanych z ochroną zdrowia. Kolegium Redakcyjnemu Kalendarza przewodniczy Prezes Polskiego Towarzystwa Lekarskiego, prof. dr hab. Jerzy Woy-Wojciechowski, który jest pomysłodawcą tej publikacji.

W Kalendarzu ukazują się artykuły znanych osobistości pracujących na rzecz polskiej nauki medycznej. Rokrocznie kalendarz wyróżnia się nowym tematem przewodnim, zawiera ilustracje czy informacje związane z naukami medycznymi ułożone według określonego zagadnienia czy myśli przewodniej. I tak na przykład w 2001 r. kalendarz zawierał wybrane daty o szczególnym znaczeniu w historii medycyny, w 2003 r. exlibrisy lekarzy, a w 2004 r. znajdowały się ilustracje przedstawiające znaczki Poczty Polskiej o tematyce medycznej. Tematem przewodnim Kalendarza Lekarza 2007 była osoba Ojca Świętego Jana Pawła II, a głównym materiałem naukowym, obok artykułu doc. dr hab. med. Teresy Pater-Trzaskowskiej "Zrozumieć Pokolenie JP II", był 50 stronicowy artykuł Prof. dr hab. Jerzego Woy-Wojciechowskiego pod tytułem "Jan Paweł II i medycyna." W niektórych wydaniach ukazywały się grafiki Andrzeja Mleczki bądź Henryka Sawki o tematyce medycznej a także dowcipy lekarskie. Kalendarz zawiera wiele użytecznych informacji, jak adresy i telefony różnych instytucji i organizacji medycznych (Izby Lekarskie, Akademie Medyczne, Towarzystwa Specjalistyczne, Europejskie Towarzystwa Medyczne, Polskie i Polonijne Stowarzyszenia Medyczne itd), a także podstawowe informacje związane z badaniami laboratoryjnymi.

 

medserwis.pl Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: 601 410 411, e-mail: medserwis@medserwis.pl
Array ( [t] => 12 [id_t] => 105934 [idis] => 8492 )