Jakie implanty zębowe wybrać, aby nie żałować?

lekarze specjaliści >Jakie implanty zębowe wybrać, aby nie żałować?

Jakie implanty zębowe wybrać, aby nie żałować?

implanty zębowe
Implant zębowy pozwala uzupełnić ubytek zęba lub odbudować częściowo zniszczone jego fragmenty. Idealny wszczep powinien być wytrzymały, funkcjonalny i dopasowany kolorem do reszty uzębienia. Aby nie żałować zabiegu implantacji, warto udać się do doświadczonego stomatologa.

Jak wybrać właściwy implant zębowy?


Implanty zębowe to rozwiązanie, które pomoże odzyskać piękny uśmiech po utracie jednego lub kilku zębów. Ze względu na złożoną anatomię szczęki i różnorodne wymagania pacjentów szczególnie co do ceny wszczepów, rynek oferuje szeroki wybór implantów, aby móc rozwiązać problem każdego przyszłego użytkownika. Przed podjęciem decyzji co do rodzaju materiału, z którego wykonany będzie implant, niezbędna jest szczegółowa obrazowa diagnostyka stomatologiczna, uwzględniająca budowę zatoki szczękowej, odległości między zębami czy rozległość ubytku. Jej wyniki warunkują zaplanowanie i poprowadzenie leczenia implantologicznego na każdym etapie.


Nierzadko przy wyborze typu implantu lekarze biorą pod uwagę oczekiwania pacjenta co do czasu przeznaczonego na terapię. Dużą rolę odgrywają koszty zabiegu, ale najważniejszy jest efekt estetyczny po zakończeniu całej procedury medycznej. Tylko doświadczony specjalista doradzi najlepsze rozwiązanie, uwzględniając wszystkie czynniki zewnętrzne, jak kształt oraz materiał implantu, a także metodę jego instalowania. Niemniej ważne są uwarunkowania wewnętrzne pacjenta, czyli ogólny stan zdrowia, ciąża i wiek, a także kondycja miejsca poddawanego wszczepowi. Czasem przed implantacją niezbędne są dodatkowe zabiegi, przygotowujące kość szczęki czy sąsiednie zęby do przyjęcia syntetycznego wkrętu. Więcej informacji na temat przebiegu implantacji zębowej można znaleźć na stronie https://novaestetica.pl/leczenie/specjalnosci/implanty/. Aby implant nie zaburzał motoryki szczęki i nie obniżał komfortu gryzienia czy żucia pokarmów i służył wiele lat, musi mieć odpowiednie certyfikaty. Takie wszczepy uznawane są za urządzenia medyczne, dlatego powinny być bezpieczne, trwałe i funkcjonalne. Niezintegrowany po zabiegu z kością szczęki czy żuchwy wszczep może prowokować nieprzyjemne dolegliwości psychosomatyczne. Tylko prawidłowo wrośnięty ząb wygląda jak naturalny i nie ma ryzyka jego utraty podczas jedzenia.


Wskazania do implantacji


Implantacja zębowa cieszy się coraz większym zainteresowaniem ze względu na liczne zalety, jakie za sobą niesie. Wszczepy nie tylko uzupełniają nieestetyczne ubytki w uzębieniu, ale także zapobiegają zanikowi kości szczęki, który postępuje w przypadku ich braku. Sprzyja tym samym rozsuwaniu się i pochylaniu pozostałych zębów. Implanty zębowe stanowią stabilną podstawę dla protez i koron. Ponadto zapobiegają zniekształceniom rysów twarzy i pozwalają uniknąć tzw. sztucznej szczęki. Użytkownicy cenią wszczepy za bezbolesny zabieg oraz brak skutków ubocznych. Prawidłowo dopasowane i zamocowane wszczepy zapewniają poczucie wygody podczas jedzenia nawet twardych produktów, a także pozwalają wyrażać prawdziwe emocje poprzez pełny uśmiech i prowadzenie swobodnej rozmowy.

 

 

medserwis.pl Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: 601 410 411, e-mail: medserwis@medserwis.pl