Dobry lekarz medycyny estetycznej

lekarze specjaliści >Dobry lekarz medycyny estetycznej

Dobry lekarz medycyny estetycznej

Medycyna estetyczna
Eksperci od urody cieszą się w Polsce coraz większym zainteresowaniem. Jednak zanim zdecydujemy się na skorzystanie z ich usług, warto dowiedzieć się, kim tak naprawdę jest lekarz medycyny estetycznej oraz jakie zabiegi może wykonywać.

Kim jest lekarz medycyny estetycznej?


Medycyna estetyczna nieustannie się rozwija i oferuje swoim klientom coraz więcej możliwości. Niewielka inwazyjność zabiegów wpływa nie tylko na ich rosnącą popularność, ale także kwestie związane z wymaganymi kwalifikacjami. Okazuje się, że na uniwersytetach w Polsce nie istnieje odrębna specjalizacja medycyny estetycznej. Jednak możemy mieć pewność, że korzystając z jej dobrodziejstw, oddajemy się w dobre ręce. Dlaczego? Aby móc wykonywać zabiegi w obrębie medycyny estetycznej, wystarczy posiadać jakąkolwiek specjalizację. Mimo to lekarze mogą podjąć dodatkowe studia podyplomowe, które uzupełnią posiadaną już wiedzę o dodatkowe terminy. W efekcie wśród ekspertów od medycyny estetycznej pojawiają się  chirurdzy, dermatolodzy. Jednak żadne przepisy prawne nie zabraniają przeprowadzania takich zabiegów przez kosmetologów. 


Jednocześnie należy zwrócić uwagę, że mimo niewielkiej inwazyjności zabiegi te dotyczą wrażliwych oraz widocznych sfer naszego ciała. Jeżeli medycyna estetyczna ma zapewnić wysoką jakość życia i poprawić wygląd, warto korzystać z pomocy sprawdzonych i  wykwalifikowanych ekspertów.


Jak znaleźć dobrego lekarza medycyny estetycznej?


W tym miejscu należy poszukać odpowiedzi na pytanie, gdzie w takim razie można znaleźć dobrego lekarza medycyny estetycznej? Wraz z rozwojem tej dziedziny oraz rosnącą popularnością pojawia się coraz więcej stron internetowych, które mają na celu pomóc w odszukaniu zaufanego lekarza. Jeżeli interesuje nas medycyna estetyczna w Warszawie, możemy skorzystać z katalogu specjalistów oraz zabiegów. Dzięki temu dowiemy się, na czym polegają konkretne usługi oraz kto może nam je zagwarantować. Korzystając z takich narzędzi, mamy również szansę na bezpłatne umówienie wizyty przez internet. W ten sposób zaoszczędzimy czas, jednocześnie zyskując pewność, że wybrany specjalista ma uprawnienia lekarza i właściwie zadba o naszą urodę. Jeżeli pojawią się wątpliwości, warto dodatkowo sprawdzić opinie innych pacjentów. Dzięki temu unikniemy nieprzyjemnej pomyłki. 


Bardzo często specjaliści łączą w swoich gabinetach zabiegi medycyny i chirurgii estetycznej. Należy jednak pamiętać, że medycyna estetyczna obejmuje wyłącznie zabiegi wykonywane pod miejscowym znieczuleniem, obejmujące skórę, tkankę podskórną, uzębienie i równowagę hormonalną. Natomiast chirurgia wiąże się z użyciem skalpela i znieczuleniem ogólnym.


Z jakich zabiegów medycyny estetycznej warto spróbować?


Nie ulega wątpliwości, że duże zainteresowanie medycyną estetyczną jest spowodowane niewielką inwazyjnością zabiegów. Dzięki temu mogą z niej skorzystać również osoby obawiające się ostrych cięć lub długiej rekonwalescencji, z którą występują w przypadku chirurgii. Warto zaznaczyć, że poddając się zabiegom medycyny estetycznej, nie musimy zostawać w szpitalu. Jednocześnie są to zabiegi skuteczniejsze od kosmetologii, ponieważ bazują na większej ingerencji. W ofercie gabinetów znajdziemy cieszące się dużym zainteresowaniem oraz przynoszące widoczny, a zarazem naturalny efekt: wampirzy lifting, mezoterapię igłową, botoks, powiększanie ust makijaże permanentne, a także usuwanie zmian skórnych przy pomocy lasera. 


Zauważmy,  że część z tych zabiegów oferują również salony kosmetyczne. Jednak wiążą się one z niewielką, ale wciąż ingerencją w nasz organizm. Nie ulega wątpliwości, że powinno być  to wystarczającym powodem ku temu, aby skorzystać z usług specjalistów posiadających uprawnienia lekarzy.

 

 

medserwis.pl Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: 601 410 411, e-mail: medserwis@medserwis.pl