Polskie Towarzystwo Lekarskie

MEDserwis.pl >Polskie Towarzystwo Lekarskie

Polskie Towarzystwo Lekarskiecheck

Polskie Towarzystwo Lekarskie

adres:ul. Mokotowska 46/12, Warszawa

telefon:603 28 86 99

www:http://www.ptl.org.pl

 www.ptl.medserwis.pl

e-mail:ptl@interia.pl

zobacz na mapie »

map

Zobacz zdjęcia

Informacje dodatkoweic_i

Działalność naukowo-szkoleniowa

Polskie Towarzystwo Lekarskie jest najstarszym i najliczniejszym stowarzyszeniem naukowo-społecznym, którego korzenie sięgają początków XIX wieku. PTL grupuje ponad 25 000 dobrowolnie zrzeszonych w 45 oddziałach regionalnych (220 kołach) lekarzy pierwszego kontaktu, lekarzy rodzinnych i wielu wybitnych specjalistów różnych dyscyplin medycznych. W wielu miejscach na terenie kraju PTL jest jedynym medycznym towarzystwem naukowym.Przez dziesięciolecia Polskie Towarzystwo Lekarskie chwalebnie ratowało i ratuje najpiękniejsze tradycje Naukowych Towarzystw lekarskich takich jak: Warszawskie, Krakowskie, Poznańskie, Lubelskie, Częstochowskie i wielu, wielu innych.

Działalność szkoleniowo-naukowa oparta jest na dobrowolnej bezinteresownej pracy Członków, a głównym bodźcem działania jest chęć uczestnictwa w jego pracach naukowych, szkoleniowych i społecznych. Zgodnie ze Statutem podstawowym zadaniem PTL jest służenie doskonaleniu lekarzy i medycyny w Polsce głównie przez prowadzenie w szerokiej działalności naukowo-szkoleniowej. Średnio w ciągu roku odbywa się na terenie całego kraju około 1400 posiedzeń naukowych, sesji, konferencji (w tym około 40 o zasięgu ogólnokrajowym, a kilka o charakterze międzynarodowym), w których biorą udział nie tylko członkowie PTL, ale wszyscy zainteresowani. W niektórych regionach kraju PTL prowadzi działalność naukowo-szkoleniową dla wszystkich lekarzy w ścisłej współpracy z Izbami lekarskimi.

Szanowni Państwo! Członkowie Polskiego Towarzystwa Lekarskiego!

Uprzejmie informujemy, że w dniu 8 października 2014 roku Zarząd PTL podpisał porozumienie o współpracy z Operatorem sieci internetowej z ograniczonym dostępem pn. Medyczna Platforma Edukacyjna (www. medycyna.org.pl).

Celem porozumienia jest zapewnienie wszystkim członkom PTL nieodpłatnego dostępu do multimedialnych programów edukacyjnych w ramach obowiązku doskonalenia zawodowego lekarzy i lekarzy dentystów.

Biorąc pod uwagę konieczność przeprowadzenia niezbędnych prac techniczno-organizacyjnych przewidujemy, że inauguracja dostępu nastąpi z dniem 1 stycznia 2015 roku.

Zarząd PTL

Szkoła Medycyny Estetycznej

Podyplomowa Szkoła Medycyny Estetycznej została powołana decyzją Prezydium Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Lekarskiego 3 września 2002 r. na wniosek dr Andrzeja Ignaciuka, Przewodniczącego Sekcji Medycyny Estetycznej PTL, i rozpoczęła swoją działalność w dniu 6 grudnia 2002 r. Szkoła przeznaczona jest dla lekarzy z Polski i z Zagranicy - wyłącznie absolwentów wydziału lekarskiego. Podyplomowa Szkoła Medycyny Estetycznej PTL współpracuje z Międzynarodową Szkołą Medycyny Estetycznej w Rzymie, Szkołą Medycyny Estetycznej w Hiszpanii działającej pod auspicjami Międzynarodowego Stowarzyszenia Medycyny Estetycznej, a także Międzynarodowym Stowarzyszeniem Medycyny Estetycznej (UIME) w Paryżu. Dzięki naszym zagranicznym kontaktom możemy zaoferować Państwu interesujące wykłady i pokazy wykonywane przez specjalistów z innych krajów.

Więcej informacji o PSME (komitecie naukowym, programie nauczania, rekrutacji, aktualnościach) znajdziecie Państwo na stronie Internetowej www.psme.waw.pl.

Aktualności

Jak skutecznie usuwać blizny sposobami domowym więcej

Bądź piękna z BONA DEA - sprawdź jakie okazje przygotowaliśmy dla Ciebie w tym miesiącu! więcej

Lekarska Spółdzielnia Profesorsko-Ordynatorska zaprasza pacjentów na konsultacje i badania! więcej

Pantomogram – co warto wiedzieć o badaniu? więcej

Badania prenatalne dla kobiet więcej

Powiększanie piersi – najważniejsze informacje więcej

Plastyka piersi – czy warto się na nią zdecydować? więcej

Nowoczesna stomatologia – jak dbać o zdrowie jamy ustnej więcej

Dermatologiczne rozwiązania najczęściej występujących problemów skóry więcej

Rezonans magnetyczny Warszawa - bez skierowania, bez kolejki w Centrum Medycyny Sportowej. więcej

Tomografia komputerowa Warszawa - prywatnie w Centrum Medycyny Sportowej w Warszawie więcej


Nowości ze świata medycyny

medycynaestetyczna bona dea

Czy wiesz, że...

Zobacz również

Apteki

Domy opieki

Szpitale w Polsce

Dodaj placówkę do bazy

 

medserwis.pl Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: 601 410 411, e-mail: medserwis@medserwis.pl