MANDALA BEAUTY CLINIC

MEDserwis.pl >MANDALA BEAUTY CLINIC

MANDALA BEAUTY CLINICcheck

MANDALA BEAUTY CLINIC

adres:ul. Zofii Nałkowskiej 59/U3, Poznań

telefon:61 833 08 81

www:www.mandalaclinic.pl

 www.mandalabeautyclinic.medserwis.pl

e-mail:klinika@mandalaclinic.pl

zobacz na mapie »

map

Zobacz zdjęcia

Zdjęcie 1 Zdjęcie 2 Zdjęcie 3 Zdjęcie 4 Zdjęcie 5 Zdjęcie 6

Godziny pracyic_i

pon. - pt. 9.00 - 17.00

Nasi lekarze specjaliściic_i

Chirurgia plastycznaDermatolodzyDermatolodzy estetyczniFlebolodzyGinekologia estetycznaMedycyna estetycznaModelowanie sylwetkiOrtopedziTrycholodzy

Informacje dodatkoweic_i

PRZYGOTOWANIE DO ZABIEGU

Przed zabiegiem operacyjnym należy zdać sobie sprawę, że każdy zabieg, podobnie jak każdy pacjent,
jest inny. Przebieg operacji zależy od wielu czynników. Niniejsza tekst zawiera następujące informacje:

• Jak dobrze przygotować się do zabiegu,
• Jakie są rodzaje znieczulenia,
• Rekonwalescencja po zabiegu.

Pamiętaj - oczekiwanie na zabieg może wpłynąć negatywnie na Twoje samopoczucie.
Wiedza na temat zabiegu sprawi, że poczujesz się spokojniej i pewniej.

Zastosowanie nowoczesnych i innowacyjnych urządzeń które znajdują się na wyposażeniu naszej kliniki dają możliwość skrócenia czasu zabiegu operacyjnego, okresu rekonwalescencji i często pozwalają na zastosowanie znieczulenia miejscowego. To wszystko pozwala na szybszy powrót do sprawności po zabiegu.

Przed zabiegiem warto podjąć kroki w celu zmniejszenia ryzyka zabiegu i przyspieszenia okresu
rekonwalescencji:

• Rzuć palenie. Każdy okres niepalenia ma pozytywny wpływ na rekonwalescencję. Najkorzystniej odstawić papierosy na co najmniej dwa tygodnie przed zabiegiem, ponieważ znieczulenie ogólne (narkoza) na krótko zmienia normalne funkcjonowanie płuc. Odstawiając papierosy sprawisz, że:

- Twoje płuca będą w lepszej formie,
- Twój organizm lepiej zniesie narkozę,
- Po zabiegu Twoje płuca powrócą do normalnego funkcjonowania bez większego wysiłku,
- Kaszel będzie mniej uporczywy
- Zmniejszy się ryzyko infekcji.
- Jeśli przyjmujesz leki, poinformuj o tym swojego lekarza.
Niektórych z leków nie wolno przyjmować przed zabiegiem.
- Nie denerwuj się i nie przemęczaj tuż przed, i po zabiegu. Odżywiaj się zdrowo,
odpoczywaj i ćwicz. Każdy zabieg, bez względu na jego zakres, jest stresujący.

Przed zabiegiem
Przyjedź wcześniej, aby przygotować się do zabiegu. Bądź na czczo - nie pij i nie jedz niczego na 6-8 godzin przed zabiegiem (Powiedz lekarzowi o ewentualnym przyjmowaniu płynów lub posiłków w tym okresie).

Biżuterię i inne cenne przedmioty zostaw w domu. W razie konieczności pozostania na noc w klinice, zabierz tylko najpotrzebniejsze rzeczy.
Przed zabiegiem zostanie przeprowadzony wywiad dotyczący Twojego stanu zdrowia, przebytych chorób, alergii na leki itp. Na zabieg musisz przyjechać z następującymi badaniami: krew (grupa krwi, morfologia, poziom elektrolitów , układ krzepnięcia INR, APTT ) , poziom cukru, EKG, i w zależności od
potrzeby USG piersi lub mammografia
Zanim zgodzisz się na zabieg, lekarz ma obowiązek wyjaśnić Ci przebieg zabiegu.

Przed zabiegiem
wymagane jest podpisanie świadomej zgody na zabieg. Przeczytaj formularz uważnie. Zadawaj pytania, jeśli czegoś nie rozumiesz.

Zespół lekarski
Przed, w trakcie i po operacji pacjent znajduje się pod stałą opieką zespołu specjalistów kierowanego
przez lekarza prowadzącego. Podczas zabiegu lekarzowi może asystować inny specjalista oraz
pielęgniarki, które wykonują polecenia lekarza i dbają o komfort pacjenta.
Przygotowania przed operacją
Przygotowania przed operacją różnią się w zależności od specyfiki zabiegu, jednak można spodziewać się
następujących procedur:
• Część ciała, która ma zostać poddana zabiegowi zostaje umyta, ewentualnie ogolona.
• Przed zabiegiem należy: zdjąć protezę, aparat słuchowy, szkła kontaktowe, okulary, spinki,
klamry i inne ozdoby do włosów i biżuterię, zmyć lakier do paznokci
• Ubierzesz specjalny fartuch, ewentualnie czepek.W niektórych przypadkach, kiedy zabieg trwa
krótko i lekarz na to zezwoli członkowie rodziny lub przyjaciele mogą Ci towarzyszyć.
• Dostaniesz leki uspokajające
• W żyle w ramieniu lub w nadgarstku umieszczony zostanie wenflon przez który otrzymasz płyny oraz leki w trakcie i po zabiegu.
• W niektórych przypadkach założymy Ci cewnik dla Twojego komfortu.

Znieczulenie
Po wprowadzeniu na salę operacyjną, na stole operacyjnym - przed podaniem znieczulenia, zostaniesz podłączony do aparatury monitorującej czynności życiowe.Każde znieczulenie niesie za sobą pewne
ryzyko, jednak obecnie stosowane leki i technologie są całkiem bezpieczne. Jeśli masz obiekcje, porozmawiaj z lekarzem lub anestezjologiem. Wybór znieczulenia zależeć będzie od specyfiki zabiegu, Twojego stanu zdrowia, preferencji i innych czynników.
Znieczulenie ogólne (narkoza) powoduje całkowitą utratę świadomości. Najpierw, przez maskę podawany jest tlen. Następnie, przez wenflon wprowadzany jest anestetyk. Podczas snu pacjent nadal otrzymuje znieczulenie przez wenflon, maskę lub rurkę wprowadzoną przez usta do tchawicy. Rurka ta zostaje wyjęta tuż po zakończeniu zabiegu. Znieczulenie płytkie wprowadza pacjenta w stan półprzytomny. Głębokość narkozy zależy od preferencji. Najpierw przez maskę podany zostaje tlen, następnie dożylnie przez wenflon podawany jest
anestetyk.
Znieczulenie obwodowe nie powoduje utraty świadomości. Działa na zasadzie zablokowania czucia w określonym obszarze ciała. Podczas zabiegu pacjent może odczuwać ucisk w znieczulonym miejscu. Przy zabiegach w okolicy miednicznej stosuje się znieczulenie zewnątrzoponowe podawane poprzez wstrzyknięcie leku w dolny odcinek kręgosłupa. W tym miejscu nerwy odpowiedzialne za czucie w dolnej
części ciała spotykają się z kręgosłupem. Aby wykonać znieczulenie zewnątrzoponowe pacjent musi znajdować się w pozycji siedzącej lub na boku. Istotne, aby podczas nakłuwania pacjent był nieruchomy.
Znieczulenie miejscowe polega na podaniu zastrzyku z anestetykiem w miejsce, które będzie poddane zabiegowi. Znieczulenie miejscowe nie działa na tak dużych obszarach jak w przypadku znieczulenia obwodowego. Podobnie jednak do znieczulenia obwodowego, znieczulenie miejscowe eliminuje ból, ale nie eliminuje uczucia ucisku. Tego typu znieczulenie może być znane z wizyt w gabinecie dentystycznym.

Po operacji
Po zakończeniu operacji zostaniesz przetransportowany do sali pooperacyjnej, w której monitorowani są pacjenci po zabiegach. W związku z tym, że tuż po operacji nie można jeść, potrzebne organizmowi płyny nadal podawane są dożylnie. W razie potrzeby możemy podać Ci tlen przez maskę na twarzy. Wielu
z pacjentów po wybudzeniu z narkozy jest odurzonych, zdezorientowanych, lub odczuwają chłód. Często występują bóle głowy, nudności, wymioty, bóle mięśni i ból gardła. Te dolegliwości szybko mijają.
Możesz też poprosić o leki w celu ich zminimalizowania. W sali pooperacyjnej pacjent pozostaje do momentu, gdy jego stan jest stabilny i do kompletnego odzyskania świadomości. Płyny mogą być nadal podawane dożylnie. Czasami, leki przeciwbólowe powodują, że niewiele będziesz pamiętać z dnia operacji.

Rekonwalescencja
Ból to normalna część procesu gojenia po operacji. Podczas rekonwalescencji powinieneś posiadać wystarczającą ilość środków przeciwbólowych, by czuć się komfortowo. Dostaniesz również antybiotyki lub inne leki.

Wypisanie z kliniki
Po zabiegu ambulatoryjnym pacjent może udać się do domu już w kilka godzin po zabiegu. Przed wypisaniem do domu, pielęgniarka lub lekarz wyjaśni kwestie diety, leków i pielęgnacji zoperowanego miejsca. Zostaniesz poinformowany o tym, czego należy unikać (na przykład uprawiania seksu, mycia się, wchodzenia po schodach, prowadzenia pojazdu, lub wykonywania ćwiczeń). Prowadzenie pojazdu tuż po zabiegu nie jest wskazane. Wcześniej zorganizuj sobie transport do domu.

W końcu...
Stawienie czoła zabiegowi może być stresujące. Wiedza o tym, czego oczekiwać, ukoi Twoje nerwy.
Każdy zabieg jest wyjątkowy. Twój lekarz szczegółowo odpowie na każde Twoje pytanie. Im więcej wiesz o Twoim zabiegu tym lepsze rezultaty osiągniesz podczas rekonwalescencji.

Galeriaic_at

1 2 3 4 5 6 7 8 9

 

medserwis.pl Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: 601 410 411, e-mail: medserwis@medserwis.pl