Europejskie Centrum Zdrowia Otwock

MEDserwis.pl >Europejskie Centrum Zdrowia Otwock

Europejskie Centrum Zdrowia Otwockcheck

Europejskie Centrum Zdrowia Otwock

adres:ul. Borowa 14/18, Otwock

telefon:call-center / umawianie wizyt 22 710 33 33

www:www.ecz-otwock.pl

e-mail:rejestracja@ecz-otwock.pl

zobacz na mapie »

map

Zobacz zdjęcia

Zdjęcie 1 Zdjęcie 2 Zdjęcie 3 Zdjęcie 4 Zdjęcie 5 Zdjęcie 6 Zdjęcie 7 Zdjęcie 8 Zdjęcie 9

Godziny pracyic_i

Punkt pobrań: od poniedziałku do piątku: 8.00 – 9.30 13.00 – 14.30
Izba przyjęć: od poniedziałku do piątku: 7.00 – 19.00
Rejestracja: od poniedziałku do piątku: 7.00 – 20.00

Nasi lekarze specjaliściic_i

AnestezjolodzyBariatriaChirurdzyChirurgia onkologicznaGenetykaGinekolodzyKardiolodzyOnkolodzyRadiolodzyRehabilitacja dziecięcaRehabilitanciUrolodzy

Informacje dodatkoweic_i

NASZE OSIĄGNIĘCIA

ECZ Otwock, biorąc pod uwagę wyposażenie i standard zakupionego do placówki sprzętu, został uznany przez firmę Philips Międzynarodowym Ośrodkiem Referencyjnym Philipsa, do którego przekazywane będą najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne w medycynie firmy Philips. W związku z tym zainteresowani zapoznaniem się i wypróbowaniem najnowocześniejszych technologii lekarze specjaliści oraz dyrektorzy placówek medycznych, nie tylko z Polski, ale także z zagranicy, będą mogli odwiedzać Otwock, aby tu na własne oczy przekonać się jak wygląda, jak działa i co gwarantuje najnowocześniejszy sprzęt medyczny stosowany przez specjalistów w swoich dziedzinach. Uznanie ECZ Otwock Międzynarodowym Ośrodkiem Referencyjnym, to także gwarancja dla pacjentów, że właśnie w tym miejscu będą mieli dostęp do najlepszych, na bieżąco aktualizowanych systemów diagnostycznych na świecie.


NASZA TECHNOLOGIA

Dowiedz się więcej o najnowocześniejszym sprzęcie w Polsce jaki posiadamy: link
Nowoczesny ośrodek nie może istnieć bez nowoczesnego zaplecza technicznego. Technologia to jeden z atutów ECZ Otwock. Oferujemy Państwu dostęp do najnowocześniejszej diagnostyki obrazowej w Polsce. Badania wykonywane są m.in. 3 teslowym rezonansem magnetycznym, 128-rzędowym aparatem do tomografii komputerowej. Dzięki wysokiej jakości otrzymywanych obrazów, możliwe jest wykonanie badań szybko i bardzo dokładnie, co nie tylko przyspiesza czas oczekiwania na wynik, ale także może zminimalizować ekspozycję na promieniowanie.

Dla naszych pacjentów dostępny jest również jedyny w Polsce mammograf z tomosyntezą obrazu pozwalający na uzyskanie wyjątkowej jakości obrazu w przestrzeni trójwymiarowej, co pozwala na lepszą i dokładniejszą diagnostykę i przygotowanie pacjentki do ewentualnej biopsji. Ponadto posiadamy wysokiej klasy cyfrowe aparaty rtg, usg, densytometry oraz sprzęt do diagnostyki kardiologicznej, m.in.: holtery RR i EKG, echokardiografię, bieżnie do testów wysiłkowych i wiele innych.

Technologia towarzyszy nie tylko diagnostyce obrazowej. Łóżka szpitalne są wyposażone w system monitorowania funkcji życiowych, dzięki czemu troskliwe oko personelu medycznego cały czas czuwa nad zdrowiem przebywających w ECZ Otwock chorych.

W obrębie całej placówki działa system operacyjny umożliwiający sprawną komunikację w obrębie całego kompleksu, kontrolę nad aktywnościami poszczególnych jego składowych, po archiwizację danych medycznych.

Europejski poziom technologiczny, to także dostęp do nowoczesnych rozwiązań związanych z diagnostyką laboratoryjną, pracowniami kardiologicznymi (elektrofizjologii, echokardiografii, testów wysiłkowych) oraz radiologii interwencyjnej.


NASZA WSPÓŁPRACA

Choroby układu krążenia i choroby nowotworowe to dwie główne przyczyny przedwczesnej umieralności kobiet i mężczyzn w Europie. Europejskie Centrum Zdrowia Otwock, zarówno część szpitalna, jak i poradnie, jest placówką o profilu kardioonkologicznym, której powstaniu przyświecała idea stworzenia ośrodka ścisłej współpracy specjalistów z zakresu onkologii klinicznej, chirurgii onkologicznej i kardiologii. Taka współpraca umożliwia indywidualne i holistyczne podejście do problemu klinicznego pacjenta. Polega na kwalifikacji i planowaniu leczenia oraz obserwacji pod kątem odległych skutków przebytego, toksycznego i obciążającego leczenia onkologicznego. Specyficznym problemem, na którym będą koncentrować się lekarze ECZ Otwock jest poprawa wyników leczenia nowotworów przy jednoczesnym minimalizowaniu skutków ubocznych leków stosowanych w terapii przyczynowej nowotworów, między innymi kardiotoksyczności prowadzącej do rozwoju niewydolności serca. Temu służyć mają, podejmowane w razie potrzeby, konsultacje kardiologów i onkologów na etapie kwalifikacji do leczenia, monitorowania bezpieczeństwa terapii i obserwacji po zakończonym leczeniu onkologicznym.

Chory pozostający pod opieką zespołów diagnostyczno-terapeutycznych ECZ Otwock, dzięki szerokiej współpracy naszej placówki z innymi renomowanymi ośrodkami medycznymi w Polsce i zagranicą, może liczyć na merytoryczną opiekę specjalistów z zakresu medycyny, szczególnie neurologów, endokrynologów, diabetologów, urologów, chirurgów, ginekologów i wielu innych.

NASZE POŁOŻENIE

Otwock, położony 25km od centrum Warszawy znany jest przede wszystkim jako miejscowość sanatoryjno-uzdrowiskowa.
Walory turystyczne miasta Otwock i powiatu to przepiękna rzeka Świder, sosnowe lasy wchodzące w skład Mazowieckiego Parku Krajobrazowego i niecodzienne krajobrazy. W pobliżu znajduje się również rezerwat przyrody „Na Torfach”.

Historia Europejskiego Centrum Zdrowia rozpoczęła się w 1935 roku, kiedy oddano do użytku jedno z najbardziej nowoczesnych sanatoriów w Polsce. Położony wśród lasów ówczesny szpital przypominał luksusowy pensjonat. Szpital, zaprojektowany przez znanego architekta Edgara Norwerth’a, zakładał miejsca dla 120 pacjentów. Budowa pod okiem tego uznanego architekta rozpoczęła się w październiku 1933 r., a 2 maja 1935 r. zostali przyjęci pierwsi kuracjusze. Projekt szpitala w Otwocku jest wzorowany na sanatorium w Paimio, które budzi podziw Europy do dziś, a zaprojektowane zostało przez wybitnego fińskiego modernistę Alvara Aalto. Niektórzy nawet twierdzą, że szpital otwocki to kopia dzieła z Paimio.

Dziś cały obiekt szpitalny znajduje się pod opieką konserwatora zabytków, będąc jednocześnie nowoczesnym centrum medycznym, jak również zielonym zakątkiem ciszy, spokoju, które jest dodatkowym walorem w trakcie diagnostyki, terapii i rekonwalescencji.

MUZYKOTERAPIA

„ Musica animae levamen”- muzyka jest lekarstwem dla duszy, choć w podejściu proponowanym przez Europejskie Centrum Zdrowia Otwock, może być także maścią leczniczą dla ciała.

W ECZ Otwock pacjenci otrzymują nie tylko standardową terapię opartą na leczeniu medycznym. Dla naszych chorych zaplanowaliśmy specjalne programy muzykoterapii i psychoterapii. Dzięki temu możemy zaoferować nowoczesne, ponadstandardowe wsparcie w trakcie leczenia i pomoc w rekonwalescencji. Muzyka zmniejsza stres, łagodzi odczuwanie niektórych objawów, bólu, zmniejsza lęk, działa przeciwdepresyjnie, dodaje energii, ale również wzmacnia pamięć i koncentrację. W przygotowanych specjalnie pod specyficzne grupy chorych programach muzykoterapii wykorzystujemy różnorodną muzykę, dopasowaną do potrzeb chorego człowieka. Naszym największym przewodnikiem muzycznym jest muzyka wielkiego mistrza i naszego rodaka Fryderyka Chopina. Pokoje oraz stanowiska do chemioterapii wyposażone w systemy audio, a także specjalnie wyposażone sale terapeutyczne dają możliwość pracy indywidualnej i grupowej.

Galeriaic_at

1
2
3
4
5
6
7
8
9

Aktualności

Korekta uśmiechu i zadbana skóra - to wszystko w jednym miejscu więcej

Zarządzanie w ochronie zdrowia – co dają te studia podyplomowe? Perspektywy zawodowe więcej

Bądź piękna z BONA DEA - sprawdź jakie okazje przygotowaliśmy dla Ciebie w tym miesiącu! więcej

Lekarska Spółdzielnia Profesorsko-Ordynatorska zaprasza pacjentów na konsultacje i badania! więcej

Pantomogram – co warto wiedzieć o badaniu? więcej

Badania prenatalne dla kobiet więcej

Powiększanie piersi – najważniejsze informacje więcej

Plastyka piersi – czy warto się na nią zdecydować? więcej

Nowoczesna stomatologia – jak dbać o zdrowie jamy ustnej więcej

Dermatologiczne rozwiązania najczęściej występujących problemów skóry więcej

Tomografia komputerowa Warszawa - prywatnie w Centrum Medycyny Sportowej w Warszawie więcej

Rezonans magnetyczny Warszawa - bez skierowania, bez kolejki w Centrum Medycyny Sportowej. więcej


Nowości ze świata medycyny

medycynaestetyczna bona dea

Czy wiesz, że...

Zobacz również

Apteki

Domy opieki

Szpitale w Polsce

Dodaj placówkę do bazy

 

medserwis.pl Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: 601 410 411, e-mail: medserwis@medserwis.pl