Wypadanie włosów - gdzie szukać pomocy

lekarze specjaliści >Wypadanie włosów - gdzie szukać pomocy

Wypadanie włosów - gdzie szukać pomocy

Wypadanie włosów - gdzie szukać pomocy

Wypadanie włosów dotyczy zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Dane statystyczne są niepokojące: to problem 20% dorosłych kobiet, oraz aż 80% mężczyzn. Aż 75% łączy łysienie ze spadkiem pewności siebie, stresem i frustracją. Problem utraty włosów niestety odbija się na kontaktach towarzyskich, zawodowych oraz ogólnym postrzeganiu siebie. Czy tą przypadłość da sie powstrzymać? Oczywiście! Podpowiadamy, gdzie szukać pomocy, gdy włosy wypadają w nadmiarze.

Nadmierne wypadanie włosów - przyczyny


Już dawno obalony został mit, jakoby problem łysienia dotyczył tylko mężczyzn. U kobiet odnajdziemy nawet więcej przyczyn wypadania włosów, choćby przez zmiany hormonalne dotyczące menopauzy, ciąży czy porodu. Najczęstsze przyczyny wypadania włosów to:   • Przebyte choroby, zażywane leki (gównie antybiotyki), operacje i narkozy, a nawet zwykłe przeziębienie. 

  • Radioterapia i chemioterapia.

  • Zmiany hormonalne, np. ciąża, poród (spadek estrogenów), menopauza, łysienie androgenowe.

  • Długotrwały stres i stany napięcia, zaburzenia i brak snu (łysienie plackowate).

  • Radykalna dieta i nagła, szybka utrata masy ciała.

  • Nieprawidłowa pielęgnacja lub szkodliwa dla włosów stylizacja (gorący nawiew suszarki, prostownica, farbowanie, rozjaśnianie, wysuszające kosmetyki).

  • Zbyt mocne upięcia, ściskanie włosów gumką, urazy mechaniczne, długotrwałe naciąganie włosów, które prowadzą do osłabiania i podrażniania mieszków.

  • Czynniki bakteryjne (mikroorganizmy, grzybice, łuszczyce i silny łupież) – mogą prowadzić do zapalenia mieszków włosowych.

  • Czynniki genetyczne.

  • Toksyny w środowisku, palenie papierosów i inne używki. 


Ciekawostka!


Czy wiesz, że istnieje choroba psychosomatyczna związana z utratą włosów? To trichotilomania, podczas której chory sam nieświadomie wyrywa sobie włosy.


Wypadanie włosów – kiedy należy zacząć się martwić?


Dziennie tracimy około 50-100 włosów, nawet tego nie zauważając. To naturalny proces, który wynika z 3 etapów  cyklu życia włosa (anagen, katagen i telogen). American Academy of Dermatology wyjaśnia, że na głowie przeciętnie wyrasta 80.000-150.000 tys. włosów, dlatego wypadanie do kilkudziesięciu na dobę nie jest niczym strasznym. Nie należy się martwić tym zjawiskiem, dopóki nie zauważymy znacznej utraty włosów, lub przerzedzenia fryzury w jednym, konkretnym miejscu na głowie. W takim wypadku należy ustalić przyczynę wypadania włosów i udać się do specjalisty, czyli do trychologa. To właśnie trycholog zbada stan włosów i skóry głowy i jeśli zajdzie taka potrzeba - skieruje na specjalistyczne zabiegi. Może on także zasugerować, czego brakuje naszym włosom i podpowiedzieć jak i czym zadbać prawidłowo o skórę głowy.


Zatrzymaj wypadanie włosów na dobre!


Czy wiesz, że wypadanie włosów to problem, który można skutecznie wyleczyć?  Jeśli masz problem ze skórą głowy lub interesuje cię leczenie wypadania włosów, odwiedź specjalistów w dziedzinie włosów i walki z łysieniem! Gabinety trychologii w Warszawie oferują profesjonalną pomoc i terapię wypadania włosów. To wyspecjalizowane placówki trychologiczne w Warszawie, które pomogły już wielu osobom! 


Misją Instytutu Trychologii  jest pomoc wszystkim tym, którzy martwią się z powodu wypadania włosów czy łysienia każdego typu. Instytut pomoże Ci też, jeśli cierpisz na łojotokowe zapalenie skóry głowy, łuszczycę, bielactwo lub masz problem ze swędzącą skórą głowy. To profesjonalna terapia dopasowana indywidualnie pod potrzeby klienta trychologicznego. Już dziś pozbądź się problemu szybko i skutecznie!
 

 

medserwis.pl Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: 601 410 411, e-mail: medserwis@medserwis.pl