Wszystko, co warto wiedzieć o aplikatorach wieloigłowych

MEDserwis.pl >Wszystko, co warto wiedzieć o aplikatorach wieloigłowych

Wszystko, co warto wiedzieć o aplikatorach wieloigłowych

Wszystko, co warto wiedzieć o aplikatorach wieloigłowych

Aplikator wieloigłowy to urządzenie terapeutyczne często wykorzystywane w praktyce rehabilitacyjnej. Choć jego użycie jest szczególnie popularne wśród fizjoterapeutów, warto podkreślić, że mogą z niego korzystać także osoby prywatne w domowym zaciszu. Zrozumienie, jak i kiedy najlepiej stosować te narzędzia, może okazać się bardzo pomocne dla osób poszukujących skutecznych metod łagodzenia bólu i poprawy samopoczucia. Aby dowiedzieć się więcej na ten temat, koniecznie przeczytaj nasz artykuł!


Dlaczego warto stosować aplikator wieloigłowy?


Aplikatorów wieloigłowych używa się z wielu powodów. Pierwszym z nich jest zdolność tego narzędzia do rozluźniania napięć mięśniowych, zwłaszcza w obszarach szczególnie narażonych na przeciążenia, np. dolnej części kręgosłupa. Drugie ważne zastosowanie dotyczy łagodzenia lub całkowitego usuwania bólu często powodowanego przez nadmierny stres, w tym bólu w obrębie karku i głowy. 


Ponadto aplikator wieloigłowy Lyapko przyspiesza proces regeneracji tkanki, dzięki czemu cieszy się sporym zainteresowaniem wśród sportowców poszukujących sposobu na regenerację po intensywnych sesjach treningowych. To narzędzie pomaga również w ujędrnianiu i zwiększaniu elastyczności skóry, więc jest świetnym wsparciem w zabiegach kosmetycznych np. okolicy ud.


Warto też wspomnieć o tym, że używanie aplikatora wpływa na poprawę mikrocyrkulacji krwi w obszarach poddanych terapii, a tym samym przyczynia się do lepszego odżywienia i dotlenienia skóry oraz tkanki mięśniowej. Pamiętaj jednak, że tylko dobrej jakości produkt przyczyni się do poprawy Twojego samopoczucia. Aby tak było, koniecznie sprawdź aplikator wieloigłowy Lyapko, którego jakość Cię zaskoczy!


Aplikator wieloigłowy Lyapko – jak działa?


Najczęściej wyróżnia się dwa główne sposoby użycia aplikatora wieloigłowego Lyapko. Można go wykorzystać do stymulacji napięcia mięśni oraz do ich  rozluźnienia. Fizjoterapeuci często sięgają po to narzędzie zarówno przed przystąpieniem do właściwego zabiegu, aby odpowiednio przygotować obszar ciała poddawany terapii, jak i po jego zakończeniu, w celu wspierania procesu regeneracji tkanki objętej zabiegiem. Aplikator wieloigłowy Lyapko to sprawdzone i bezpieczne narzędzie, z którego z chęcią korzystają nie tylko profesjonaliści w trakcie wykonywania swojej pracy.


Równie dobrze wieloigłowy aplikator możesz stosować  samodzielnie w domu. Musisz jednak pamiętać, aby ściśle przestrzegać zaleceń otrzymanych od swojego fizjoterapeuty. Tylko wtedy domowa terapia będzie bezpieczna i skuteczna. Do takiego zastosowania wiele osób z chęcią wybiera aplikatory Lyapko pod postacią mat i poduszek do masażu czy niewielkich wałków.


Aplikatory Lyapko – dostępne rodzaje 


Na rynku dostępne są masażery, maty, poduszki, wałki, piłeczki i wkładki do butów wieloigłowe. Różnią się one od siebie nie tylko rodzajem i wielkością, ale również kluczową cechą, czyli rozstawem igieł. Małe tego typu sprzęty są szczególnie przydatne w trakcie wykonywania terapii karku, a także w miejscach na ciele, do których trudno dotrzeć. Kompaktowy rozmiar tych narzędzi sprawia, że to również odpowiednie rozwiązanie dla dzieci, ponieważ oferuje maluchom dostosowane do nich wsparcie. 


Średnie aplikatory charakteryzują się gęstszym rozmieszczeniem igieł, co przekłada się na większą intensywność terapii. Takie sprzęty poleca się zazwyczaj osobom o mniej wrażliwej skórze, poszukującym głębszej stymulacji. Natomiast duże tego typu produkty zaleca się zwłaszcza ludziom o większej masie ciała. To aplikatory wieloigłowe, które mają rzadszy rozstaw igieł. Taka cecha czyni terapię bardziej komfortową nawet dla osób z niskim progiem bólu. Wybierając aplikator, warto rozważyć specyficzne potrzeby użytkownika, takie, jak obszar ciała, który ma być poddany terapii, oraz indywidualną wrażliwość na ból. 


Tylko odpowiednie dopasowanie tego typu narzędzia dostosowane potrzeb użytkowników mogą znacząco zwiększyć skuteczność terapii. Powodzenia w trakcie dokonywania zakupu aplikatora wieloigłowego dla siebie!


 

 

Aktualności

Jak skutecznie usuwać blizny sposobami domowym więcej

Bądź piękna z BONA DEA - sprawdź jakie okazje przygotowaliśmy dla Ciebie w tym miesiącu! więcej

Lekarska Spółdzielnia Profesorsko-Ordynatorska zaprasza pacjentów na konsultacje i badania! więcej

Pantomogram – co warto wiedzieć o badaniu? więcej

Badania prenatalne dla kobiet więcej

Powiększanie piersi – najważniejsze informacje więcej

Plastyka piersi – czy warto się na nią zdecydować? więcej

Nowoczesna stomatologia – jak dbać o zdrowie jamy ustnej więcej

Dermatologiczne rozwiązania najczęściej występujących problemów skóry więcej

Rezonans magnetyczny Warszawa - bez skierowania, bez kolejki w Centrum Medycyny Sportowej. więcej

Tomografia komputerowa Warszawa - prywatnie w Centrum Medycyny Sportowej w Warszawie więcej


Nowości ze świata medycyny

medycynaestetyczna bona dea

Czy wiesz, że...

Zobacz również

Apteki

Domy opieki

Szpitale w Polsce

Dodaj placówkę do bazy

 

medserwis.pl Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: 601 410 411, e-mail: medserwis@medserwis.pl