Suplementy na stawy dla seniorów - co wybrać?

MEDserwis.pl >Suplementy na stawy dla seniorów - co wybrać?

Suplementy na stawy dla seniorów - co wybrać?

Suplementy na stawy dla seniorów - co wybrać?

Suplementy na stawy dla seniorów - co wybrać?


Z wiekiem stawy tracą swoją elastyczność. Jest pewna granica wieku, po której znacznie spada jakość stawów biodrowych i kolanowych - z wiadomych względów. Tysiące kroków każdego dnia mocno wpływa na te właśnie stawy. To jednak nie znaczy, że te w innych częściach ciała będą działać sprawnie przez całe życie, o stawy trzeba dbać, wszystkie. Ćwiczenia mobilnościowe i wzmacniające to nie wszystko. Często przydadzą się odpowiednie preparaty na stawy dla seniorów. Poznaj możliwości.


1. Co sprawi, że kondycja stawów powróci do normalności?


2. Jakie preparaty wybrać?


Suplementy na stawy dla seniorów mogą być naprawdę różne, mają jednak jedną cechę wspólną, jeden składnik, który sprawdza się w przypadku każdego organizmu, jest nim kolagen. Preparaty na stawy dla seniorów, które powstają na bazie białek kolagenowych, mają najwyższą skuteczność, wskazują na to między innymi liczne badania.


Co sprawi, że kondycja stawów powróci do normalności?


Nie można tego ukrywać, najważniejsza jest zbilansowana, optymalna dieta - bez niej suplementacja nie miałaby sensu. Preparaty na stawy mogą być jednak świetnym uzupełnieniem odżywiania. No dobrze, ale co pomoże na stawy? Co je wzmocni, a przy tym poprawi kondycje struktur ich otaczających. Co sprawia, że kondycja stawów będzie lepsza? To, z czego składają się same stawy, tych składników z wiekiem zaczyna brakować. Jest to oczywiście białko kolagenowe, o którym już wspominaliśmy, równie ważna jest witamina C, a przy tym glukozamina, czy MSM, czyli tak zwana siarka organiczna. Kolagen sprawdzi się na poprawę kondycji torebek stawowych, witamina C działa antyoksydacyjnie, a z kolei glukozamina wpływa na syntezę kwasu hialuronowego. MSM to związek, bez którego budowa tkanek w organizmie nie byłaby możliwa. No dobrze, ale czy są preparaty, które zawierają tego rodzaju związki i witaminy?


Jakie preparaty wybrać?


Kolagen na stawy - przede wszystkim! Może to być na przykład Universal Nutrition Animal Flex, ale jeśli nie jesteś zawodowym sportowcem, wystarczy Ci Collagen Premium z witaminą C ze sklepu SFD. Kupisz go tutaj: zdrowie.sfd.pl. Możesz stawiać na suplementy w proszku, ale również w tabletkach. Kolagen do rozpuszczania jest jednak lepiej przyswajalny, przy tym działa szybciej. Suplementować możesz sam MSM, czyli siarkę organiczną, co w połączeniu z witaminą C i kolagenem będzie "bombą witaminową" dla Twoich stawów, przekonasz się o tym po kilku tygodniach regularnego spożywania tego typu suplementów na stawy dla seniorów.


 

 

medserwis.pl Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: 601 410 411, e-mail: medserwis@medserwis.pl