Skaner wewnątrzustny – czy jest on niezbędny w nowoczesnym gabinecie stomatologicznym?

MEDserwis.pl >Skaner wewnątrzustny – czy jest on niezbędny w nowoczesnym gabinecie stomatologicznym?

Skaner wewnątrzustny – czy jest on niezbędny w nowoczesnym gabinecie stomatologicznym?

Skaner wewnątrzustny – czy jest on niezbędny w nowoczesnym gabinecie stomatologicznym?
Nowoczesny gabinet stomatologiczny to taki, który jest odpowiedzią na potrzeby współczesnych pacjentów. Nie da się ukryć, że zarówno wystrój jak i wyposażenie takiego miejsca powinno umożliwić szybką i konkretną diagnostykę oraz przeprowadzenie właściwej terapii. Adaptacja gabinetów stomatologicznych na potrzeby innowacyjnego leczenia może być wyjątkowo kosztowna, aczkolwiek każda inwestycja w tym zakresie może się zwrócić. Jednym z ważniejszych elementów wyposażenia stomatologów staje się skaner wewnątrzustny. Czy jednak jest on niezbędny w nowoczesnym gabinecie?

Skaner wewnątrzustny – krok w kierunku stomatologii cyfrowejSzacuje się, że już za kilkanaście lat, standardowe rozwiązania stomatologiczne zostaną zastąpione ich cyfrowymi odpowiednikami. W tym właśnie momencie, na pierwszy plan wysuwa się skaner wewnątrzustny, który umożliwia ocenę stanu uzębienia pacjenta w około 2-4 minuty. Co jest jednak najważniejsze, badanie z jego wykorzystaniem jest nie tylko proste i szybkie, ale także nie powoduje najmniejszego dyskomfortu. Skaner wewnątrzustny jest przełomowym rozwiązanie z zakresu leczenia chirurgicznego, zachowawczego, implantologicznego oraz ortodontycznego. Za jego pomocą można:

  • pozyskać dane odnośnie uzębienia pacjenta w formacie 3D;

  • postawić diagnozę wspomaganą komputerowo;

  • opracować formę i kształt implantów.

W tym momencie wydaje się, że faktycznie takie urządzenie jest niezbędne w nowoczesnych gabinetach stomatologicznych.

Inwestycja w skaner wewnątrzustny – czy warto?Skanery wewnątrzustne to urządzenia, których zakup może nadwerężyć budżet każdego gabinetu stomatologicznego. Ich cena rozpoczyna się nawet od 100 tysięcy złotych – przy założeniu, że stomatolog decyduje się na zakup wysokiej jakości skanera z odpowiednią ilością kamer. Wprowadzenie innowacji w tym zakresie, a także dodatkowe szkolenie pracowników z obsługi urządzenia, jest więc jedną z większych inwestycji. Niemniej jednak, stomatolodzy mają do wyboru również szereg, innych rozwiązań.

Wynajem skanera wewnątrzustnego? To się opłaca!Wiedząc już, że skaner wewnątrzustny jest jednym z najważniejszych elementów stomatologii cyfrowej, wiele gabinetów może rozważać jego zakup. Warto jednak zwrócić uwagę na możliwość wynajmu skanera wewnątrzustnego, oferowaną np. przez https://cereclab.pl/. Jest to sposób na korzystanie z nowoczesnego rozwiązania, przy jednoczesnym ograniczeniu kosztów. Usługa wynajmu skanera wewnątrzustnego cieszy się coraz większą popularnością, co jasno wskazuje na fakt, że takie rozwiązanie się opłaca.

 

 

medserwis.pl Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: 601 410 411, e-mail: medserwis@medserwis.pl