Serum do twarzy z witaminą C - jak działa?

MEDserwis.pl >Serum do twarzy z witaminą C - jak działa?

Serum do twarzy z witaminą C - jak działa?

Serum do twarzy z witaminą C - jak działa?
Serum do twarzy z witaminą C jest bardzo chętnie wybieranym kosmetykiem przez kobiety starsze i młodsze. Nie od dziś wiadomo, że witamina C wykazuje dobroczynne działanie na nasz organizm i cerę. Oczywiście ostateczny wybór kosmetyków do pielęgnacji jest zależny od naszych preferencji i rodzaju cery. Pamiętajmy o tym, że oferta producentów jest zróżnicowana, dlatego każdy dobierze coś dla siebie! Jakie działanie wykazuje serum do twarzy z witaminą C?

Skuteczne serum z witaminą CJak działa serum do twarzy z witaminą C? Zanim poznamy odpowiedź na to pytanie, warto podkreślić, że najbardziej wszechstronnym składnikiem kosmetycznym jest kwas askorbinowy (pochodna witaminy C). Już od lat jest on ceniony na kosmetycznym rynku, a my obserwujemy przez cały czas nowe propozycje od znanych producentów. Jest to związane z faktem, że witamina ta odznacza się szerokim działaniem i wysokim profilem bezpieczeństwa. Została ona dokładnie przetestowana i przebadana, dzięki czemu wiemy, że doskonale nadaje się do różnych niedoskonałości cery.

Działanie serum do twarzy z witaminą C jest następujące:

  • Stymulacja kolagenu i zahamowanie niszczenia włókien kolagenowych

  • Uszczelnienie i wzmocnienie naczyń krwionośnych

  • Rozjaśnienie przebarwień

  • Zapobieganie tworzeniu się zmarszczek

  • Poprawa gęstości i jędrności cery

  • Regeneracja skóry za pomocą działania antyoksydacyjnego


Nie zapominajmy o właściwościach przeciwzapalnych, które przyspieszają gojenie się ran i nawilżają cerę. To dobry wybór nawet wtedy, gdy borykamy się z oparzeniami słonecznymi.

Stosowanie serum do twarzy z witaminą CJak stosować serum do twarzy z witaminą C? Okazuje się, że możemy po nie sięgać na noc i na dzień. Rankiem witamina C chroni cerę przed wolnymi rodnikami, które mogą powstawać przez działanie słońca. Z kolei wieczorem ma za zadanie wspomagać regenerację skóry po całym dniu oddziaływania czynników zewnętrznych.

Jeśli zależy nam na maksymalnej skuteczności serum do twarzy, trzeba je stosować jako kolejny krok codziennej pielęgnacji skóry. Początkowo musimy dokładnie oczyścić cerę, a następnie nałożyć tonik. Faktem jest, że aplikacja serum z witaminą C, bez wcześniejszego przygotowania skóry, może ją podrażnić. Po zastosowaniu toniku sięgamy po niezawodne serum - wystarczy kilka kropel kosmetyku, aby uzyskać pożądane efekty. Wklepujemy je delikatnie palcami w skórę, a później możemy nałożyć także krem nawilżający lub makijaż.

Warto zauważyć, że witamina C pozwala zwiększyć ochronne działanie kosmetyków z filtrami przeciwsłonecznymi. To jednak nie oznacza, że serum może nam zastąpić krem z wysokim filtrem. Nie zapominajmy o tym, że witamina C pod wpływem słońca ulega utlenieniu, dlatego może utracić swoje właściwości pielęgnacyjne. Zastosowanie serum z witaminą C do twarzy w każdym przypadku warto skonsultować ze specjalistą, tak aby zachować bezpieczeństwo i komfort.

Serum do twarzy z witaminą C to kosmetyk znany i ceniony na całym świecie. Kosmetyki te mogą przybierać różnorodną formę, dlatego proces wyboru jest zawsze kwestią indywidualną.

 

 

medserwis.pl Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: 601 410 411, e-mail: medserwis@medserwis.pl