Poradnia seksuologii kujawsko- pomorskie

lekarze specjaliści >Poradnia seksuologii kujawsko- pomorskie

Poradnia seksuologii kujawsko- pomorskie

Poradnia seksuologii kujawsko- pomorskie
Wielu z nas broni się przed pójściem do poradni seksuologii. Choć czujemy, że w naszej sferze seksualnej zaszły niekorzystne zmiany, nie chętnie korzystamy z pomocy seksuologa. Krępujemy się mówić o naszych problemach i potrzebach seksualnych. Warto jednak wiedzieć, jakie konsekwencje niesie za sobą ignorowanie tego typu spraw. Dowiedz się kiedy powinieneś udać się do poradni seksuologii i czego oczekiwać od specjalisty.

Życiowe kwestie


Mało kto potrafi wprost przyznać, że seks jest ważnym elementem naszego życia. Seksualność zmienia się w nas z każdym kolejnym rokiem. Nasze oczekiwania i potrzebny stale ewoluują. Czasami czynniki zewnętrzne stres, niektóre choroby mogą powodować zaburzenia, które uniemożliwiają satysfakcję z seksu. Gdy doskwierają nam problemy związane ze swobodnym poruszaniem się czy spożywaniem posiłków, nie zastanawiamy się, czy pójść do specjalisty. Niestety w przypadku problemów sfery seksualnej, skutecznie unikamy rozwiązania go. Wstydzimy się przyznać, że cierpimy z powodu bólu podczas stosunku, bądź ze względu na brak wzwodu. Chowając problem pod dywan, pozwalamy, by nasza wewnętrzna frustracja narastała. Zaburzenia seksualne u jednego z partnerów mogą przyczynić się do rozpadu związku. Dlatego też każdy niepokojący sygnał, który nie pozwala czerpać korzyści ze zbliżeń seksualnych, powinniśmy skonsultować z seksuologiem.


Bezsenność diagnostyka zaburzeń snu

Seksuolog na pomoc


Seksuolog jest lekarzem, który pomaga pacjentom uporać się z problemami dotyczącymi ich życia intymnego. Specjaliści z tej dziedziny najczęściej kończą także studia na kierunkach takich jak: ginekologia, urologia czy psychiatria. Dzięki temu bez względu na źródło problemu seksuolog znajdzie właściwą przyczynę naszych dylematów. Zdarza się bowiem, że przyczyna bólu podczas stosunku dotyka fizyczności człowieka, jednak często związana jest również z jego psychiką. Do poradni seksuologii warto wybrać się także, wówczas gdy obawiamy się swojego pierwszego stosunku. Lekarz pozwoli nam przygotować się do tego momentu, rozważy z nami możliwe scenariusze i pozwoli pozbyć się strachu. Z pomocy seksuologa korzystają także osoby, które się pogubiły i odczuwają zaburzenia preferencji. Nieleczony problem tego typu może nieść za sobą bardzo przykre konsekwencje. Często pacjenci zmagają się z depresją wywołaną brakiem akceptacji i osamotnienia. Seksuolog pomaga także dwojgu ludzi na nowo się ze sobą porozumieć i odnaleźć wspólną drogę.


Fotolia_84689435_Subscription_Monthly_XL

Walka o szczęście


Miłość, przyjaźń i zaufanie to fundamenty udanego związku. Jednak nie da się ukryć, że seks stanowi bardzo dużą część naszego życia w parze. Bywa, że nawet najlepiej dopasowani partnerzy nagle przestają odczuwać satysfakcję ze swoich zbliżeń seksualnych. Nie chcąc zranić bliskiej nam osoby, nie mówimy o swoich niespełnionych oczekiwaniach czy problemach. W momencie gdy któryś z partnerów zamyka się, bądź zaczyna szukać innych doznań. Warto udać się do poradni seksuologii. Korzystając z terapii dla par, dajemy sobie szansę na przetrwanie związku. Albowiem dysfunkcje sfery seksualnej, choć utrudniają życie i powodują kryzys związku. Nie są w stanie zabić uczucia, jakie łączy dwoje ludzi. Dlatego pary, którym zależy na kontynuowaniu wspólnego życia w przypadku problemów intymnych, powinny skorzystać z pomocy seksuologa. Lekarz znajdzie przyczynę braku satysfakcji z seksu i nauczy dwoje ludzi odczytywać i zaspokajać swoje wzajemne potrzeby. Już coraz więcej miast oferuje pomoc w poradniach seksuologii. Także w Toruniu znajdziemy placówki, w których skutecznie zadbamy o komfort naszego życia seksualnego.


 

 

medserwis.pl Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: 601 410 411, e-mail: medserwis@medserwis.pl