Popularne narzędzia medyczne

MEDserwis.pl >Popularne narzędzia medyczne

Popularne narzędzia medyczne

Popularne narzędzia medyczne
Specjalistyczne sprzęty i narzędzia to podstawa wyposażenia każdej placówki medycznej – od małych, prywatnych gabinetów zabiegowych (np. stomatologicznych) po publiczne ośrodki zdrowia takie jak przychodnie i szpitale.

Bez nich nawet najlepiej wykształcony personel medyczny nie będzie w stanie fachowo przeprowadzić żadnego zabiegu, a w niektórych przypadkach nie będzie mógł nawet właściwie przygotować do niego pacjenta. Szczególne znaczenie mają przede wszystkim narzędzia medyczne stosowane w chirurgii – od nich bowiem zależy pośrednio powodzenie operacji, które niekiedy ratują pacjentom życie.


 


Jakie narzędzia medyczne są najbardziej popularne? 


Najpopularniejsze narzędzia medyczne to akcesoria wykorzystywane do opatrywania ran, zakładania szwów oraz rozcinania tkanek, a więc nożyczki, noże, skalpele, igłotrzymacze, zaciski naczyniowe, sondy, ssaki, kaniule i pincety. Znajdują one wszechstronne zastosowanie w wielu specjalizacjach medycznych, między innymi w chirurgii, stomatologii, laryngologii czy ortopedii. Dzięki nim możliwe jest prawidłowe wykonywanie codziennych prac i przeprowadzanie najróżniejszych procedur zabiegowych. Wiele z tych narzędzi dostępnych jest w kilku wariantach, które różnią się od siebie wyglądem i funkcjonalnością w zależności od przeznaczenia. Przykładowo nożyczki służące do preparowania tkanek miękkich oraz przecinania materiałów szewnych mają prosty kształt, długą rączkę i krótkie ostrza, nożyczki służące do cięcia w zagłębieniach ran natomiast posiadają wygięte ostrza ułatwiające precyzyjne działanie w trakcie operacji.


 


Jakich narzędzi medycznych używają profesjonaliści? 


Profesjonalny personel medyczny w swojej praktyce używa wyłącznie narzędzi medycznych wysokiej jakości, które zapewniają wygodę stosowania i precyzję ruchów, a ponadto gwarantują dużą wytrzymałość i co za tym idzie – wieloletnią trwałość. Jest to szczególnie ważne w przypadku wspomnianych wcześniej akcesoriów, stosowanych w praktyce lekarskiej na co dzień, ponieważ są one nie tylko intensywnie eksploatowane, ale też poddawane wielokrotnym sterylizacjom. Tylko narzędzia medyczne wykonane z najlepszej jakości stali nierdzewnej mogą podołać takim obciążeniom. Znajdziesz je Chirmed.pl.

 

 

medserwis.pl Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: 601 410 411, e-mail: medserwis@medserwis.pl