Odtrucie alkoholowe - czym jest i jak wygląda proces odtruwania?

MEDserwis.pl >Odtrucie alkoholowe - czym jest i jak wygląda proces odtruwania?

Odtrucie alkoholowe - czym jest i jak wygląda proces odtruwania?

Odtrucie alkoholowe - czym jest i jak wygląda proces odtruwania?


Odtrucie alkoholowe uważa się za pierwszy krok do trzeźwości. Jest polecane osobom nadużywającym alkoholu - od dłuższego czasu, uzależnionym od lat, cierpiącym na chorobę alkoholową. Odtrucie alkoholowe pozwala wyjść z ciągu alkoholowego. Dla kogo jeszcze jest detoks alkoholowy? Jak wygląda niniejszy proces? Gdzie szukać pomocy w Warszawie?

Czym jest odtrucie alkoholowe?

Odtrucie alkoholowe jest uznawane za bezpieczną i skuteczną metodę, pozwalającą wrócić do formy w najmniej bolesny sposób. Przede wszystkim jednak, pomaga w leczeniu alkoholizmu, ułatwia chorującej na niego osobie rozpocząć walkę z nałogiem, daje możliwość świeżego startu - w rozumieniu psychicznym i fizycznym. Oczyszczenie organizmu z toksyn ma wpływ również na umysł. Odtrucie alkoholowe jest zatem niczym innym jak zabiegiem, mającym na celu oczyścić organizm z alkoholu, jednocześnie odpowiednio go nawadniając. Na czym polega odtruwanie alkoholowe dokładnie? Proces jakim jest detoks alkoholowy polega na podłączeniu pacjentowi kroplówek, zawierających najczęściej leki uspokajające, elektrolity, glukozę oraz witaminy. Pozwala to na szybkie uzupełnienie elektrolitów i płynów w organizmie osoby nadużywającej alkoholu, co za tym idzie - jej gospodarka elektrolityczna wraca do normy, ustępuje odwodnienie organizmu, a deficyt witamin z grupy B zostaje uzupełniony. Następuje detoksykacja organizmu, a jego właściciel czuje ulgę. Co ciekawe, w przypadku zabiegu jakim jest odtruwanie alkoholowe, ulga pojawia się naprawdę szybko - jej odczucie staje się wyraźne już po kilku minutach od podłączenia kroplówek. Warto zwrócić również uwagę na ustąpienie uczucia lęku i niepokoju czy drżenia rąk. Nierzadko osoba poddawana odtruciu alkoholowemu wchodzi w stan głębokiego relaksu, czuje się senna.

Odtruwanie przez specjalistę

Odtrucie alkoholowe jest zabiegiem, którego nie powinno się przeprowadzać na własną rękę. Mimo iż nie brzmi jak szczególnie skomplikowany proces, odtruwanie alkoholowe może być niebezpieczne dla zdrowia, a nawet życia pacjenta. Detoks alkoholowy powinien od początku do końca przebiegać pod okiem specjalisty. Doświadczony lekarz wie jakie konsekwencje dla organizmu niesie za sobą odtruwanie alkoholowe, a przede wszystkim jak reagować na możliwe skutki uboczne. Pozbywanie się z organizmu toksyn może wywołać, oprócz standardowych objawów zespołu abstynencyjnego, padaczkę lub silne zaburzenia pracy serca. Nie zapominajmy czym jest dla ciała, przyzwyczajonego do stałej obecności w nim niniejszej substancji, przeprowadzenie detoksu alkoholowego - szokiem, wprawdzie pozytywnym, ale nadal szokiem. Dlatego też poleca się farmakologiczne odtruwanie alkoholowe każdemu, kto doświadcza negatywnych skutków spożywania alkoholu. Detoks alkoholowy poleca się również osobom, które chcą szybko i bezboleśnie pożegnać się z uporczywym kacem. Wówczas dostają mniejszą dawkę połączenia elektrolitów, glukozy i witamin, zwykle wzbogaconą o środki przeciwbólowe oraz przeciwwymiotne.

Odtrucie alkoholowe w Warszawie

Warszawa, podobnie jak inne większe miasta Polski, posiada szeroką ofertę wszelakich usług. Nie inaczej rzecz ma się jeśli chodzi o odtruwanie alkoholowe. Zanim zdecydujemy się na wybór placówki, lekarza specjalisty, powinniśmy się zastanowić jaki charakter ma przyjąć nasz detoks alkoholowy, a przede wszystkim - gdzie chcielibyśmy go przeprowadzić. Istnieją dwie opcje - odtruwanie alkoholowe może zostać przeprowadzone w domu bądź na miejscu, w danej placówce. Przed wyborem detoksu alkoholowego w domu warto dowiedzieć się czy jest osoba, która może nam towarzyszyć w jego trakcie. Człowiek, który przeszedł właśnie odtrucie alkoholowe, po zabiegu może być senny, rozkojarzony, zdezorientowany, zdarzają się również zawroty głowy. W takiej sytuacji nie może pozostać sam, powinien towarzyszyć mu ktoś, kto w razie potrzeby się nim zaopiekuje, zawiadomi pomoc. Jeśli osoba decydująca się na detoks alkoholowy nie ma możliwości bądź nie chce zawiadomić kogokolwiek o planowanym zabiegu, może zdecydować się na spędzenie tego czasu w jednym z warszawskich miejsc oferujących tę usługę. Usługę detoksu alkoholowego świadczą między innymi: Odtrucie Alkoholowe Warszawa, kacdoktor oraz NaszGabinet. Każde z tych miejsc cechuje profesjonalne podejście. Na każdej ze stron internetowych, należących do nich, możemy zapoznać się z informacjami: czym jest i na czym polega odtruwanie alkoholowe, jak umówić się na zabieg, dowiedzieć się czy go potrzebujemy. Natrafimy również na zapewnienia o zupełnej dyskrecji, możemy sprawdzić nazwiska specjalistów. Nie wszystkie placówki posiadają cennik, najpewniej o cenie detoksu alkoholowego dowiemy się po rozmowie wstępnej. Istnieje możliwość umówienia wizyty telefonicznie, mailowo bądź poprzez formularz rejestracyjny na stronie. Łatwość dotarcia do informacji oraz wygodny sposób zapisania się na zabieg na pewno zachęci nie jedną osobę do podjęcia działania - wyjścia z ciągu alkoholowego.

 

Aktualności

Korekta uśmiechu i zadbana skóra - to wszystko w jednym miejscu więcej

Zarządzanie w ochronie zdrowia – co dają te studia podyplomowe? Perspektywy zawodowe więcej

Skuteczne usuwanie blizn sposobami domowymi więcej

Bądź piękna z BONA DEA - sprawdź jakie okazje przygotowaliśmy dla Ciebie w tym miesiącu! więcej

Lekarska Spółdzielnia Profesorsko-Ordynatorska zaprasza pacjentów na konsultacje i badania! więcej

Pantomogram – co warto wiedzieć o badaniu? więcej

Badania prenatalne dla kobiet więcej

Powiększanie piersi – najważniejsze informacje więcej

Plastyka piersi – czy warto się na nią zdecydować? więcej

Nowoczesna stomatologia – jak dbać o zdrowie jamy ustnej więcej

Dermatologiczne rozwiązania najczęściej występujących problemów skóry więcej

Tomografia komputerowa Warszawa - prywatnie w Centrum Medycyny Sportowej w Warszawie więcej


Nowości ze świata medycyny

medycynaestetyczna bona dea

Czy wiesz, że...

Zobacz również

Apteki

Domy opieki

Szpitale w Polsce

Dodaj placówkę do bazy

 

medserwis.pl Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: 601 410 411, e-mail: medserwis@medserwis.pl