Mikrosilniki protetyczne – co warto wiedzieć na ich temat?

MEDserwis.pl >Mikrosilniki protetyczne – co warto wiedzieć na ich temat?

Mikrosilniki protetyczne – co warto wiedzieć na ich temat?

Mikrosilnik protetyczny to narzędzie, które powinno znaleźć się w każdym gabinecie stomatologicznym. Co warto wiedzieć na temat tego praktycznego urządzenia? Sprawdź!

Mikrosilnik protetyczny jest jednym z najważniejszych narzędzi w pracy każdego technika dentystycznego. Do czego służą mikrosilniki protetyczne? Jakie są ich rodzaje? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w naszym artykule.

Czym jest i do czego służy mikrosilnik protetyczny?Każdy gabinet stomatologiczny powinien być wyposażony w mikrosilnik protetyczny. Jest to narzędzie dentystyczne, które umożliwia
m.in. obróbkę i wygładzanie przedmiotów o niewielkich rozmiarach. Urządzenie składa się z silnika (który pozwala na ustawienie liczby obrotów) oraz prostnicy, którą technik dentystyczny operuje w dłoni.

Rodzaje mikrosilników protetycznychMikrosilniki protetyczne różnią się między sobą sposobem obsługi. Mogą być wyposażone w sterownik nożny, ręczny albo kolanowy. Poszczególne modele mikrosilników protetycznych mogą różnić się także konstrukcją prostnicy. Ze względu na budowę prostnicy wyróżniamy następujące rodzaje mikrosilników:

  • Mikrosilniki szczotkowe – wyposażone w szczotki. Charakteryzują się prostą konstrukcją i niską ceną.
  • Mikrosilniki szczotkowe z biegiem czasu wycierają się, dlatego konieczna jest ich systematyczna wymiana.

  • Mikrosilniki bezszczotkowe – coraz częściej stosowane w gabinetach dentystycznych. Modele tego typu nie posiadają szczotek, dzięki czemu mają dużą przewagę nad mikrosilnikami szczotkowymi w takich kwestiach jak bezawaryjność, moc, prędkość oraz poziom hałasu.Mikrosilnik protetyczny KaVo – dlaczego warto?Jeśli szukasz mikrosilnika protetycznego najwyższej jakości, postaw na mikrosilnik protetyczny KaVo, który z pewnością spełni Twoje oczekiwania. Narzędzia tego producenta są wyposażone w liczne udogodnienia ułatwiające prawidłową pracę. Jakie są najważniejsze zalety urządzeń firmy KaVo?

  • Różne programy do ustawienia liczby obrotów oraz momentu obrotowego;

  • Mikromotor o wyjątkowo wysokim momencie obrotowym, który gwarantuje pełną wszechstronność pracy;

  • Wygodny i stabilny uchwyt narzędzia w czasie pracy;

  • Urządzenia firmy KaVo są projektowane zgodnie z zasadami ergonomii - ergonomiczna geometria chwytu dostosowana jest do położenia dłoni oraz ramienia;

  • Elastyczny przewód i niewielka waga prostnicy sprzyjają swobodnemu wykonywaniu prac protetycznych;

  • Cicha i bezwibracyjna praca silnika indukcyjnego sprawia, że można maksymalnie skoncentrować się podczas wykonywania pracy;

  • Dostępne urządzenia KaVo EWL mogą być wykorzystywane przez jeden układ sterujący.

 

 

medserwis.pl Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: 601 410 411, e-mail: medserwis@medserwis.pl