Marihuana lecznicza: jak wygląda leczenie medyczną marihuaną?

MEDserwis.pl >Marihuana lecznicza: jak wygląda leczenie medyczną marihuaną?

Marihuana lecznicza: jak wygląda leczenie medyczną marihuaną?

Marihuana lecznicza: jak wygląda leczenie medyczną marihuaną?

Marihuana lecznicza nadal wzbudza pewne kontrowersje, ale świadomość społeczna na jej temat wzrasta. Są osoby, które nadal nie wierzą w lecznicze właściwości marihuany. Ale jest również wielu chorych, którzy wspomagają się właśnie leczniczą marihuaną. Co warto wiedzieć na temat marihuany medycznej? Czy można leczyć depresję medyczną marihuaną?

1. Marihuana lecznicza: co warto wiedzieć na temat leczenia?
2. Depresja a leczenie marihuaną

Marihuana może być z powodzeniem stosowana w leczeniu wielu bardzo poważnych schorzeń. Może także łagodzić skutki wielu chorób (na długiej liście są m.in. choroby nowotworowe, padaczka, miażdżyca, atopowe zapalenie skóry czy stwardnienie rozsiane). Czym różnią się konopie indyjskie od siewnych? W jaki sposób leczy medyczna marihuana?

1. Marihuana lecznicza: co warto wiedzieć na temat leczenia?Leczenie medyczną marihuaną od lat wzbudza wiele emocji. Warto samodzielnie wyrobić sobie opinię na temat medycznej marihuany, poszerzając swoją wiedzę.


Marihuana lecznicza to nic innego jak marihuana stosowana do celów leczniczych. W związku z tym, produkt musi być ściśle przebadany, by móc go odpowiednio podawać, w zależności od schorzenia. Główne i najlepiej przebadane składniki marihuany medycznej to THC i CBD (ta konkretna odmiana zawiera 19 proc. THC i 1 proc. CBD). Terapia medyczną marihuaną może być stosowana w leczeniu wielu schorzeń. Oprócz chorób nowotworowych, na liście znajdują się także: jaskra, glejak, epilepsja, AIDS, wrzodziejące zapalenie jelita grubego. Medyczna marihuana łagodzi ból związany z chorobą, dodatkowo medyczną marihuanę stosuje się też, by (m.in.) złagodzić objawy ciężkich chorób, przywrócić apetyt, obniżyć ryzyko odkładania się złogów w naczyniach krwionośnych, obniżyć ciśnienie w oku.


Medyczną marihuanę kupisz głównie w postaci suszu, areozolu i ekstraktu (w każdym przypadku warto inwestować w produkty konopne premium).

2. Depresja a leczenie marihuanąPowyżej nie wspomnieliśmy o jednej ważnej chorobie, w której pomaga lecznicza marihuana. Chodzi o depresję - bardzo poważną chorobę przewlekłą, która dotyka wielu z nas i może mieć tragiczne skutki. Marihuana a depresja: co warto wiedzieć?Marihuanę medyczną z powodzeniem można stosować u pacjentów z depresją. Stosowanie marihuany medycznej działa podobnie, jak leki przeciwdepresyjne. Konopie korzystnie wpływają na nastrój i emocje, dodatkowo poprawiają apetyt, wspomagają koncentrację, dodają energii i zapobiegają bezsenności. 


 

 

 

medserwis.pl Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: 601 410 411, e-mail: medserwis@medserwis.pl